Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Türk Ticaret Hukuku

Türk Ticaret Hukuku isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Türk Ticaret Hukuku kategorisindeki kitaplar
Gönen Eriş

Seçkin Yayıncılık

TTK tasarısının yasalaşması belirli olmayan bir süreliğine ertelenmesi nedeni ile halen yürürlükteki yasa uygulamalarının ilgililerce takip edilme zorunluluğu kaçınılmazdır. Diğer yandan, Tasarı kısa sürede yasalaşsa dahi, yeni yasanın yürürlük tarihinin uzun zaman gerektireceği ve halen devam eden dava ve uyuşmazlıklara TTK hükümleri uygulanacaktır. Kitap, hakim, savcı, av..»»
Muhittin AbacıoğluAli Abacıoğlu

Seçkin Yayıncılık

8. Baskısını yapan eser, son değişikliklerle birlikte, 4734 ve 4735 sayılı yasalara açıklamalı olarak yer vermektedir. Ayrıca yeniden düzenlenen yönetmelik, şartname, tebliğ ve standart formlar yanında uygulamalara ışık tutması ve yön vermesi amacı ile konularına göre seçilen örnek Kamu İhale Kararları ile Yargıtay, Danıştay, Sayıştay ve Yüksek Fen Kurulu kararlarına yer verilmiştir. Öte yandan uy..»»
Soner Altaş

Seçkin Yayıncılık

TTK tasarısı ile şirketler hukukumuzda köklü değişiklikler öngörülmüştür. Özellikle şirket denetiminin bağımsız denetçiler eliyle uygulanması tasarıya eklenen önemli bir değişikliktir. Bu yenilik, ticaret şirketlerini olduğu kadar bağımsız denetçi olmaları öngörülen yeminli mali müşavir ve serbest muhasebeci mali müşavirleri de yakından ilgilendirmektedir. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı..»»
İshak Emin Aktepe

İz Yayıncılık

Faizin ahlâkîliği veya meşruiyeti insanlık tarihi boyunca tartışılagelmiş bir konudur. İslâm dini, faiz alıp vermeyi kesin bir dille yasaklamış ve büyük günahlardan biri olarak görmüştür. Ancak öte yandan faizin yasaklanması, finansmanın makul ve meşru dairede teminine mani değildir. Dr. İshak Emin Aktepe, bu çalışmasında faizin hükmü ve mahiyeti, borç ve alışveriş, borcun borçla ödenmesi, alınmam..»»
Vahit Doğan

Seçkin Yayıncılık

Ders kitabı formatında hazırlanan eserde doktriner tartışmalara girilmemeye özen gösterilmiş; Milletlerarası Usul Hukukunun Genel Esasları tüm yönleriyle incelenmiştir. Ayrıca kitapta, “Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun’a da yer verilmiştir - Milletlerarası Özel Hukukun Genel Esasları - Milletlerarası Usul Hukuku - Milletlerarası Özel Hukukunun Genel Esasları »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.