Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Türk Sineması

Türk Sineması isimli konu başlığında toplam 51 kitap bulunuyor.
  Türk Sineması kategorisindeki kitaplar
Esin Berktaş

Agora Kitaplığı

Yurt içinde Cumhuriyet’in kurucusu Atatürk’ün vefat edip ülkenin kendine yeni bir yol aradığı, yurt dışındaysa İkinci Dünya Savaşı’nın başladığı ve sürdüğü çok önemli bir zaman diliminde kendilerini ortaya koymaya çalışan 1939-1950 dönemi sinemacıları, ülkede yeni yaygınlaşan sinemaya merak salmış, ekonomik kaygılar duymadan bu sanat dalıyla ilgilenmeye başlamış, işin içine girdikçe sinemacılığın ..»»
Aslı Daldal

Homer Kitabevi Yayınları

1960 Darbesi ve Türk Sinemasında Toplumsal Gerçekçilik Yazar, kendisine 2004 yılı Genç Sosyal Bilimciler Ödülü kazandıran eserinden yola çıkarak hazırladığı bu kitabında, Türkiye’de 1960 Darbesi sonrasında ortaya çıkan toplumcu-ilerici atmosferin, Türk sinemasında toplumsal gerçekçilik akımının doğmasındaki etkisine ışık tutuyor ve bu akım hakkında detaylı bir inceleme sunuyor. Çok önemli bir sin..»»
Aslı Daldal

Homer Kitabevi Yayınları

Yazar, kendisine 2004 yılı Genç Sosyal Bilimciler Ödülü kazandıran eserinden yola çıkarak hazırladığı bu kitabında, Türkiye`de 1960 Darbesi sonrasında oratya çıkan toplumcu-ilerici atmosferin, Türk sinemasında toplumsal gerçekçilik akımının doğmasındaki etkisine ışık tutuyor ve bu bu akım hakkında detaylı bir inceleme sunuyor. Çok önemli bir sinema akımının tarafsız ve bilimsel bir gözle irdelendi..»»
Nigar Pösteki

Es Yayınları

Nigar Pösteki, 1990 sonrası Türk Sineması adlı bu yapıtında, sinemamızın çok yakın diyebileceğimiz bir dönemini mercek altına almış.

1980`lerle birlikte toplumsal, siyasal ve ekonomik alanda büyük bir değişim yaşayan ülkemizin, kısa bir biçimde, değişen toplumsal yapısı ve bunun aynı tarihlerde yapılmış filmlere yansımasıyla başlayan çalışma, 1990`lar Türkiye`si toplumsal, siyasal ve ekonom..»»

Nigar Pösteki

Umuttepe Yayınları

"1990 Sonrası Türk Sineması" adlı bu yapıtta sinemamızın çok yakın diyebileceğimiz bir dönemi mercek altına alındı. 1950'lerle birlikte toplumsal, siyasal ve ekonomik alanda büyük bir değişim yaşayan ülkemizin kısa bir biçimde değişen toplumsal yapısı ve bunun aynı tarihlerde yapılmış filmlere yansımasıyla başlayan çalışma, 1990'lar sonrası Türkiye'sinin toplumsal, siyasal ve ekonomik durumu ile..»»
Alim Şerif OnaranBülent Vardar

Beta Basım Yayım

20.YÜZYILIN SON BEŞ YILINDA TÜRK SİNEMASI»»
Türker İnaoğlu

Kabalcı Yayınları

`Erler Film - Türker İnanoğlu sunar! ` Türk halkı, Türker İnanoğlu`nu Türk sinemasının önemli bir ismi, bir yönetmen ve yapımcı olarak tanıdı.. Nesiller onun filmleriyle büyüdü.. Sonraları televizyona el attı ve yapımcılığının ufkunu genişleterek çok b»»

Artun Yeres (Derleyen)

Donkişot Yayınları

Yönetmen Artun Yeres, 80 dünya yönetmeniyle yapılan söyleşiler derlemesi "Göstermenin Sorumluluğu"ndan sonra, bilinçli bir seçme ve ayıklamayla Türk sinemasının yönetmenlerini, "yaptıklarıyla" değil "söyledikleriyle" karşımıza getiriyor. Söyleşiler bir mozaiğin irili ufaklı ve öznel parçalarını oluşturuyor. Söylenenlerin kimi iddialı, sinema kültürüyle renklendirilmiş, kimisi ise solgun, içerik..»»

Şükran Kuyucak Esen

Beta Basım Yayım

80`ler Türkiyesi`nde Sinema»»
İnal Karagözoğlu

Bileşim Yayınları

``Ağabey, senin bu sinemacılık anılarını yazsak`` deyince, Behiç Bey şöyle bir düşündü. Ne düşünüyordu? ``Sinemacılık anılarını...`` Anıları değerlidir insanlar için. Ve özeldir. Acısıyla, tatlısıyla... Anıları paylaşmak? ... Bence, işte buydu Behiç Bey`i düşünmeye yönelten şey. Evet, onun ne düşündüğünü anlıyor gibiyim. Ama yine de sormadan edemedim: ``Ne oldu ağabey, sustun? ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.