Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Türk Halk Müziği

Türk Halk Müziği isimli konu başlığında toplam 42 kitap bulunuyor.
  Türk Halk Müziği kategorisindeki kitaplar
Hüseyin G. ŞimşekNecmettin Palacı

Vekam Yayınları

Vehbi Koç ve Ankara Araştırmaları Merkezi’nin 3. yayını olarak hazırlanmış olan bu kitapta, Ankara ve çevresinin türküleri, oyun havaları otantik özelliklerine sadık kalınarak bu güne taşınmaya çalışılmıştır. Kitabın sayfaları karıştırılırken görüleceği gibi bu yayın sadece derlenmiş Ankara türkü ve oyun havalarının notalara dökülmüş hali değildir; parçaların envanterleri titizlikle yapılmış ve ki..»»
Salahaddin Bekki

Kitap Yayınevi

"Baş yastıkta göz yolda" dizesinin Sivas türkülerine kattığı anlamı hiçbir zaman utumadan, Salahaddin Bekki`nin kitabıyla açıyoruz kapıyı. İncelemesi, tasnifi, notları, açıklama ve dizinleriyle bir halk edebiyatı araştırmacısının kaleminden güç alan Sivas türküleri bu güldeste ile bir araya getirilmiş bulunuyor. Ey okur, ister yüzünden oku bu türküleri, ister sözlü ezginin ortak kıyılarında cevela..»»
Muammer Sun

Yurtrenkleri Yayınevi

COKSESLI TURKULER OKULLAR ICIN IKI SESLI 20 HALK»»
Temel Hakkı KarahasanFigan Karahasan

Alkım Yayınları

Türkü; Türki kelimesinden türeyen vey `Türk`e ait` anlamına gelen bu kelime, genelde bütün kırık havalar (ritimli ezgiler) için kullanılmaktadır. Türkler`in türkü, Türkmenler`in türkmani, Varsaklar`ın varsağı adı ile anılan halk şarkılarının adıdır. Çoğunlukla hece vezni, az olarak aruz vezni ile yazılmışlardır. Yapı olarak en önemil özellikleri, çoğunlukla tek cümleli ve bir bölümle olmaları, ayr..»»
Bekir Karadeniz

Özgür Yayınları

Bir Bölümü benim derlemem olan birçok türkü ilk olarak bu kitapta yayımlanıyor. Özellikle çok bilinen ve hemen her yerde yayımlanmış türküleri buraya almamaya özen gösterdim... Bunun dışında 1980`li yıllardan sonra bestelenen, derlenen türkülere ağırlık verdim. Birçok insanın kulağına yabancı gelmeyen, ama sözleri tam olarak bilinmeyen türküler bunların çoğu."

Bekir Karadeniz »»

Cahit Öztelli

Özgür Yayınları

Evlerinin Önü "Türküler"»»
Ömer Akpınar

Kitabevi Yayınları

Kahve koydum fincana Hele bakın Mican’a Kör olası Kel Seyit Nasıl kıydın bu cana Giresun , tarihi bakımdan olduğu kadar , kültür-sanat hayatı yönünden de oldukça verimli bölgelerimizden biridir. Geleneksel müzik yaşantısı da emsalleri arasında kendisini kolayca hissettiren bir karakteristik kimlik taşır. Geçmişte çok önemli sanatçılar yetiştirmesine rağmen maalesef müzik kült..»»
Hamdi Tanses

Say Yayınları

Halk Türküleri 1. Kitap»»
Hamdi Tanses

Say Yayınları

Halk Türküleri 2. Kitap»»
Hamdi Tanses

Say Yayınları

Halk Türküleri 3. Kitap»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.