Başarı tek başına elde edilemez. Emeği dokunan herkesle mutluluğu paylaşanlar, daha büyük başarılara ulaşır. Dr.Faruk Bayülkem [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Tübitak Popüler Çocuk Kitaplığı

Tübitak Popüler Çocuk Kitaplığı isimli konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
  Tübitak Popüler Çocuk Kitaplığı kategorisindeki kitaplar
Alexander LichtenfelsSteven Rose

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Bu kitabı okurken kafanızın içinde neler olup bitiyor? Gözleriniz cümleleri ve resimleri görüyor, parmaklarınız da sayfaları çeviriyor. Peki ama gözlerinizin ne gördüğünü siz nereden biliyorsunuz? Parmaklarınıza sayfaları çevirmelerini nasıl bildiriyorsunuz? Cümlelerin ve resimlerin ne anlama geldiğini nasıl biliyorsunuz ve daha sonra bunları nasıl hatırlıyorsunuz? Bu soruların yanıtları beynin..»»

David Morichon

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Bu kitapları okulöncesi dönemdeki çocuklarınıza (0-6 yaş)okuyarak anlatabilirsiniz. Çocuklarınız okumayı öğrendikten sonra (7-8 yaş)aynı kitapları kendi kendilerine okuyup tekrar değerlendirebilirler.Albert kendisiyle gurur duyuyordur. Hayatı kolaylaştıracak harika bir makine icat etmiştir ve yapımını neredeyse tamamlamak üzeredir. Ancak makine tam bitmek üzereyken, mor renkli, yapışkan bir atı..»»

Anna Milbourne

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Doğada atlar nasıl yaşar?Yabani atlar nasıl evcilleştirilir?Atların ayaklarına niçin nal çakılır?Bu kitapta bu dost hayvanlarla ilgili bunlara benzer pek çok sorunuza cevap bulacaksınız.»»

Phil Roxbee CoxMax Parsonage

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Atom adını verdiğimiz küçük parçacıkların araştırılması bilimin en heyecan verici yanlarından biri; bunun nedeni de bilim adamlarının bu alanda sürekli olarak yeni bilgilerle bizleri tanıştırmaları. Atom ve Molekül, atomların iç yapısının ele almasının yanı sıra atom bombası gibi bazı önemli buluşların bazı bilinmeyen yönlerini de açıklığa kavuşturuyor.

TÜBİTAK Gençlik Kitaplığı`ndan atoml..»»

B. B. Calhaun

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Fenton fosilbilimci olan babasıyla birlikte Wyoming`e ilk gittiğinde kendini ait olmadığı bir yerdeymiş gibi hisseder. Ancak esrarengiz dinozor ayak izi fosillerinin bulunmasıyla birlikte dedektifliğe meraklı Fenton için herşey değişir. Heyecan verici bir araştırma sonucunda pek çok kişinin başaramadığını başarır ve gerçeği aydınlatır...

Nasıl mı? Cevabı "Ayak İzlerinin Esrarı"nda.»»

Anna Milbourne

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Ay`a gitmenin nasıl bir şey olduğunu hiç merak ettiniz mi?

Bu güzel, resimli kitapla uzaya çıkacak, Ay`da yürüyecek ve dünyamıza çok ama çok uzaktan bakma fırsatını yakalayacaksınız. »»

Rebecca Treays

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Neden iki gözümüz var? İnsan kulağının duyabildiği en düşük ses nedir? Dört temel tat hangileridir? Yediklerimizin kokusu olmasaydı ne olurdu? Ağrı yararlı olabilir mi? Çevremizde veya vücudumuzda olan biten her şeyi duyularımız sayesinde öğreniriz. Duyularımızın bizler için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlamamız ve bu konuyla ilgili sorularımıza cevap bulmamız açısından Beş Duyu eş..»»

Rebecca Treays

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Kafatasınızın içinde neler olup bitiyor? Düşünce dediğimiz şey nedir? Nasıl hatırlarız? Niye rüya görürüz? Bu kitap, beyninizde son hızla yol alarak her yere mesajlar taşıyan elektrik atımlarını, göz yanılmalarının ardında yatan gerçeği, bilinçdışınızın gizli dünyasını araştırıyor. Kitabın sayfalarını çevirdikçe beyninizle ilgili pek çok sorunun yanıtını bulabileceksiniz.»»

Fran BalkwillMic Rolph

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Vücudunuz milyarlarca minik hücreden oluşuyor. Derinizi, kaslarınızı ve hatta kemiklerinizi oluşturan hücreler, mesajlar yollayan, mikroplarla savaşan hücreler... Peki ama bütün bu hücrelerin minicik tek bir hücreden, sizi oluşturan ilk hücreden ortaya çıktıklarını biliyor muydunuz? Biz Hücreyiz kitabı, COPUS/Bilim Müzesi`nin 1991 Bilim Kitabı Ödülü`nü kazanmıştır. »»

Rebecca Treays

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

TÜBİTAK Çocuk ve Gençlik Kitaplığı bu kez de aritmetiğin ilginç dünyasını sizlere tanıtıyor... Bu kitapta çarpma işlemi il ilgili kurallar ve çarpım tablosu kolay kavranabilir bir şekilde anlatılıyor. Okurken eğlenebileceğiniz, eğlenirken de öğrenebileceğiniz bir oyun-kitap Çarpım Tablosu. Altı kere altı otuz altı bu kitabı herkes aldı. »»

 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.