Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Tiyatro Genel

Tiyatro Genel isimli konu başlığında toplam 40 kitap bulunuyor.
  Tiyatro Genel kategorisindeki kitaplar
A. Didem Uslu

Dokuz Eylül Yayınları

AMERIKAN TIYATROSUNDA DUSLER OYUN YAZARLARI,YAPITL»»
Nilgün Belgün

Goa Basım Yayın

Nilgün, insana yaşama sevinci aşılar. Güven verir. Ciddiyetini güler yüzüyle, güler yüzünü samimiyetiyle dengeler. Bazen Büyükada`dan gelen bir esinti olur, bazen Ege`nin karşı kıyısından gelen bir selama dönüşür. Sahnede kararındadır, özel alanında coşkulu... Eski İstanbul`a özgü bir ağırbaşlılığı da, yeni yetmelere özgü haytalığı da kendine yakıştırır. Sırlar alır, sırlar verir ama esrarlı değil..»»
Müberra Bağcı Tayfur

Dergah Yayınları

Ataç, Türk edebiyatının, şüphesiz ki en ilginç şahsiyetlerindendir. Zekâsı, edebiyat eserlerini tanıması, iyi ile kötüyü ayırabilecek zevke sahip olması ve sözünü sakınmaması temel özelliklerindendir. Ataç`ın gençlik yıllarında ve daha sonra da devam eden tutkusu da tiyatro olmuştur. Hayli ilkel olan Türk tiyatrosunu izlemiş, oynanan eserlerle ilgili değerlendirmeler yapmış, seyrettiği eserleri ok..»»
Ülkü Tamer

Adam Yayınları

Türk şiirinin ustalarından Ülkü Tamer 1964-1968 yılları arasında özel tiyatrolarda oyunculuk yapmış, kendi oyunculuğunu yeterli bulmadığı için tiyatronun dışına çıkmıştı. Beş yıl süren oyunculuk döneminde biriktirdiği anılarını yıllar sonra "Radikal" gazetesinde yayımlamıştı. Bu kez Bir Gün Ben Tiyatrodayken...`de 40 tiyatro oyuncusundan derlediği anılar, Ülkü Tamer`in okuru gülümsetecek gözlemler..»»
Nedret Güvenç

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Bir Zamanlar İzmir`de»»
Hüseyin Cavid

Kendi Yayını

EDEBI FAALIYETLERI VE TOPAL TEYMUR PIYESI»»
Coşkun Büktel

Dramatik Yayınları

ELESTIREN OYUNLAR BIR TIYATRO ANTOLOJISI»»
Sevda Şener

Mitos Boyut Yayınları

Kasım 2001’de 50 yaşındayken kaybettiğimiz oyun yazarımız Memet Baydur’un ardından hazırlanan bu kitapta, onun hakkında eşinin, yakın dostlarının, köşe yazarlarının, edebiyatçıların, tiyatrocu sanatçıların yazılarıyla, kendisinin gazetelerde çıkan yazılarından seçmeler ve yayınlanmamış bazı yazı ve şiirleri bulunuyor. İçinde onun yaşamının çeşitli dönemlerinden fotoğraflar da bulunan kitap, Memet ..»»
İzzeddin Çalışlar

Doğan Kitap

Engin Cezzarı Takdimimdir»»
Yunus Öztürk

De Ki Yayınları

Şimdi geçmiş ve geleceğin çarpıştığı ansa; kosmos-kaos arasında zaman- uzam birimlerince açıklanamayacak zerredeki sonsuzlukta, tam da o an ve o yerde, çarpışan sözcükler... İletişim için konuşmaya ihtiyacımız var, peki ama ne kadar iletişim kurabiliyoruz, niçin anlaşamıyoruz, birbirimizi anlayabilmiş olsak dünya bu halde olur muydu; nazik sorular bunlar... İki 'satır' laf belimizi kı..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.