Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM



Kitap Ara:
Kitap Kişi

Tarihi Romanlar Çeviri

Tarihi Romanlar Çeviri isimli konu başlığında toplam 130 kitap bulunuyor.
  Tarihi Romanlar Çeviri kategorisindeki kitaplar
Sara Shepard

Martı Kitabevi

Rosewood'daki korku, gerilim ve kâbuslarla dolu günlerin ardından Alison'un cesedi bulunur ve katilin Ian olduğu ortaya çıkar. Mahkemenin sonuçlanmasını ve katilin hapis kararını heyecanla bekleyen kasabanın dört yaramaz kızı Hanna, Spencer, Emily ve Aria yargıçtan gelen kararla sarsılır; Ian'ın annesi hastadır ve Ian onu son kez görebilmek için şartlı salıverilmiştir. Normal hayatlarına dönme..»»
Ahmet B. Karabacak

Bilgeoğuz Yayınları

Kitapta adları geçen Ali Osman ağa baba tarafından, Abdülkadir ağa ana tarafından benim dedem olurlar. Anneannem rahmetli, iyi bir pehlivan olan Abdülkadir ağayı anlatırken heyecanlanır: " İnce bellii kapılardan sığmayan bir adamdı." derdi. Güreşirken giydiği kispetin uzun yıllar duvara asılarak saklandığını annem söylerdi. Ali Osman ağa ise, o günkü tarihe göre, iki yüz küsur yıllık, Tosy..»»
Fahrettin Masum Budak

Bilgeoğuz Yayınları

Yaşadığım dönemi şartlarının ağırlığını bir kenara koyarak bazen günlük, bazen haftalık bazen de aylık olarak not etmeye çalıştım. Öyle zaman oldu ki kâğıt bulamadığım için yazılarımı sigara kâğıtlarına yazmak zorunda kaldım. Duruma, zamana ve imkâna göre yazdığım yazıları el altından ziyaretçilerimle dışarı çıkarttım. Başımdan geçen olayların yazılışında ve anıların yerli yerine oturtuluşunda..»»
Pol Amir

Truva Yayınları

Alamut'un Efendisi, Hasan Sabbah adlı bu eser, İsmailiye Mezhebi'nin bir kolu olan ve Hasan Sabbah tarafından kurulan Bâtıni Mezhebi'ni anlatırken, insanların din ve mezhep uğruna yaptıkları savaşları, aynı inançtan olmayanların birbirleri ile mücadelelerini akıcı bir üslupla gözler önüne sermektedir. Bu romanda o dönemin heyecanını, üzüntüsünü ve sevincini bir arada yaşayacaksınız. Tarihin kara..»»
İldeniz Kurtulan

Everest Yayınları

Esadullah Ahundov, çekirdekten kuyumcu, Baku'de Bolşevik Parti'nin ilk kayıtlı üyesi; Mehmet Emin Resulzade, gazeteci, Musavat Partisi'nin başkanı; Ejder Babazade, durmadan savaşan ve tutuklanan, sonunda canın kurtarmak için özlemini çektiği Türkiye'ye kaçan, yazarın babası; Tagi Babazade, bir kere Hamlet'i oynayıp o rolü hayatı boyunca sürdüren, yazarın amcası; Mirza Bala, Musavat Partisi'nin g..»»
Hugo N. Gerstl

April Yayıncılık

Türkiye Cumhuriyeti tarihi günümüze dek onlarca Türk yazarın eserine konu olmuş, farklı yönleriyle defalarca irdelenmiştir. Şimdi ise, ilk kez yabancı bir kalem, romanını Türkiye üzerine kurguluyor ve ortaya ancak 3 kitaba sığdırabildiği Anavatan Serisi'ni çıkarıyor. Hugo N. Gerstl, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi'ni, çok kritik bir döneminden başlayarak, ilginç karakterlerin yaşam öyküleriyle öre..»»
Colleen McCullough

Artemis Yayınları

Antonius ve Kleopatra`nın efsanevi aşkını bilir misiniz? Bu ölümsüz aşk, politika ve güç hikayesi her zaman bir klasik olarak kalacak. Caesar ölmüş ve Roma bir kez daha ikiye bölünmüştü. Lepidus, Afrika`ya geri döndüğünde, Antonius zengin Doğu`ya hükmediyor ve Octavianus da Roma`nın kalbini, yani Batı`yı kontrolü altında tutuyordu. Bu gergin barış süreci, sivil savaşı uzak tutmayı başarsa d..»»
James Duffy

Arion Yayınevi

MS 65 yılında Roma İmparatorluğu Avrupa`nın her köşesine hükmediyordu. Gladyatör oyunlarında yerdeki kum kanla yoğruluyordu. Arenada şiddet ve ölüm yaşamın normal akışıydı... Roma`nın en zengin ailelerinden birine mensup olan Quintus Honorius Romanus yakınlarını, gücünü ve dolayısıyla unvanını kaybettiğinde gladyatör okuluna katılmaya karar veriyor; böylece kendisinin her şeyini çal..»»
Edgar Allan Poe

Zigana Kitap

Arthur Gordon Pym`in Olağanüstü Serüveni»»
Halil Cibran

Süre Yayınevi

Kara kış geldi çattı. Tarlalarda ve ovalarda ötüşen kargalar ve çıplak ağaçlardan başka bir şey kalmadı. Köyde yaşayanlar ürünleriyle Şeyh Abbas'ın kilerini, üzüm suyuyla da küplerini doldurduktan sonra işsiz güçsüz bir halde barakalarına kapandılar. Geçmiş kuşakların, anılarını yad ederek, gece gündüz demeden birbirlerine hikayeler anlatarak sobalarının yanı başında yaşamlarını tüketiyorlardı...»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.