Haksızlık sadece bir tarafta olsa davalar uzun sürmezdi. La Rochefoucauld [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Tarih-Söyleşi

Tarih-Söyleşi isimli konu başlığında toplam 3 kitap bulunuyor.
  Tarih-Söyleşi kategorisindeki kitaplar
İsmail Küçükkaya

Aşina Kitaplar

İlber Ortaylı - Atatürk`ü Anlamak

Deniz Ülke Arıboğan - 21. Yüzyıl Türkiyesi

Hilmi Yavuz - Türk Modernleşmesi

Bu kitap Cumhuriyetimize ve Türkiye`mize dair bilgece bakış arayışının ürünüdür. Bizi evrensel dille anlatabilecek düşünürlere ihtiyacımız var. Bugün düşünceyi bekleyen en acil görevlerden birisi bilgeliği aramaktır. Ben kendi adıma bu arayışı "Cumhuriyetimize Dair" kitabıml..»»

Edward Said

Agora Kitaplığı

“Biz tarihimizin önemli bir kısmında kapalı bir toplum olarak bırakıldık. Biz görünmez insanlarız, görünmez bir halkız. Biz hikâyemizi anlatmakta, anlatımızın bilinmesini sağlamakta pek başarılı olamıyoruz. Bu yüzden bizim asıl ihtiyacımız, örgütlü bir kampanya yürütmek. Henüz harekete geçirilmemiş durumda, oldukça geniş bir Filistinli diaspora topluluğumuz var. Filistin’de, Arap dünyasınd..»»
Emine ÇaykaraHalil İnalcık

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Ekmeleddin İhsanoğlu`nun, şeyh-ul müverrihin` (tarihçilerin şeyhi) diye tanımladığı Emeritus Prof. Dr. Halil İnalcık, nehir gibi akıp giden bir söyleşide hayatını anlatıyor. `Halil Bey` aynı zamanda Osmanlı sultanlarının zaaflarından Atatürk ile tanışmasına, Kıbrıs meselesinden Fransa ile ilişkilerimizin başlangıcına bizi kendi geçmişimizle tanıştırıyor ve gerçek bir tarihçinin nasıl olması gerekt..»»