Kişilik, kendi öz düşmanını kendi öz yuvasında barındırır. Bergson [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Tarih-Mübadele

Tarih-Mübadele isimli konu başlığında toplam 3 kitap bulunuyor.
  Tarih-Mübadele kategorisindeki kitaplar
Oğuz Özdemİsmail Oral

Yurt Kitap Yayın

Anadolu`dan Kopartılan İnsanların

Parçalanmış Ailelerin

Karamanların Romanı

Kapadokya, Ah Kapadokya!

Hayallerin, gerçeğin, acının, mutluluğun, savaşın ve en güzel barışın, harman olduğu topraklar.

Anadolu, Ah Anadolu!

Nasıl bir ana ki göğsünden akan bereketli süt, hiç kesilmeden milyonlarca insanı doyurmuş, koynunda beslemiş, yurt yuva olmuş dili farklı, dini farklı yüz..»»

Natalia AdamantiduYeoryios E. Papastatos

Kitap Yayınevi

"Büyük felaket Şile`den de geçti. Şile artık bizler için sadece tatlı bir anı olarak kaldı. Yunanistan`da yaşayan Şilelilerin her şeyleri var, ama kalplerinin bir parçası, felakete uğrayan, mahvolan bomboş vatanlarında, atalarının teselli bulamayan, yangın dumanları arasında kapkara tepelerde dolaşan ruhlarına yoldaşlık etmek üzere ebediyen Şile`de kalacak." "Şile`nin panayırları bitti gitt..»»
Kayıp Bir Kuşağın Hikayesi

İletişim Yayınları

Osmanlı devleti, Balkan Savaşı sonrasında Avrupa`daki toprakların neredeyse tamamına yakınını kaybederek çekilirken, geride sayıları yüzbinlerle ifade edilen bir insan kitlesini bırakmak durumunda kalmıştı. Söz konusu yüzbinlerse, Osmanlı tebaasıyken bir anda bambaşka bir devletin, hem de azınlık statüsündeki vatandaşları oluvermiş Müslümanlardı. Yaklaşık on yıl kadar sürdürülebilen bu sorulu duru..»»