Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sosyoloji-Popüler Kültür

Sosyoloji-Popüler Kültür isimli konu başlığında toplam 57 kitap bulunuyor.
  Sosyoloji-Popüler Kültür kategorisindeki kitaplar
Muharrem Kaşıtoğlu

Karakutu Yayınları

O solmaya yüz tutan renklerin bir araya getirildiği şahane bir nostaji tablosu.

Yüksel Aytuğ (Sabah)

Vallahi sizi bilmem ama ben okurken oldukça eğlendim...

Ali Atıf Bir (Hürriyet)

Bu kitabı okurken: `Geçmişi özleyeceğiz. Bugünün keyfini çıkaralım,` dedim.

Erdoğan Aktaş (Posta)

Bazen gülümseyerek, bazen hüzünlenerek hatırladığımız o 80`ler, bizim 80`lerimiz...

-Issız..»»

Muharrem Kaşıtoğlu

Birharf Yayıncılık

Bazen gülümseyerek, bazen hüzünlenerek hatırladığımız, o 80`ler, bizim 80`lerimiz...
- `Issız bir adaya düşsen yanına alacağın üç şey nedir?` efsane sorulu cicili bicili anket defterleri...
- `Breyk, breyk, breyk arkadaş arıyorum, arkadaş` nidalarının yükseldiği uzun antenli izbe telsiz odaları...
- Kız, erkek hepimizin hayran olduğu Harbi Süpermen Mark Gayvır...
- `Bir bilmecem va..»»
Hans Magnus Enzensberger

Metis Yayınları

TEK BİR AVRUPA VAR MIDIR? Güncel siyasetten kültüre her alanda tekil ve bütünlüklü bir olgu olarak ele alınan "Avrupa" ne ölçüde gerçektir? Yoksa Avrupa dendiğinde kastedilen salt İngiltere, Fransa ve Federal Almanya mıdır? AH AVRUPA!'da Enzensberger, Avrupa'nın güç odaklarını oluşturan bu üç ülkeyi kasıtlı olarak dışarıda bırakıyor ve bizi farklı bir Avrupa yolculuğuna çağırıyor. Tüm homojenl..»»
Birsen Şahin

Phoenix Yayınevi

Son yıllarda göçle ilgili tartışmalarda üzerinde en çok durulan konular arasında entegrasyon ve çokkültürlülük gelmektedir. Ancak 2000 yılından sonra başta Hollanda'da olmak üzere bazı ülkelerde göçmenlere verilen hakların yeniden düzenlenmesine gidilmiş ve bunlar da asimilasyon politikasından vazgeçen ve entegrasyon üzerine yoğunlaşan Avrupa ülkelerinin bir kısmında adete yeniden asimilasyon po..»»
Hilmi Ziya Ülken

Ülken Yayınları

Hilmi Ziya Ülken 1901 'de istanbul'da doğdu. Ülkemizde sağlam bir felsefe geleneğinin, bir düşünce tabanının oluşmasında büyük hizmeti geçen bu çokyönlü aydın, bütün öğretim yaşamı boyunca binlerce öğrenciye ders vermiş, çok sayıda öğretmen yetiştirerek bir anlamda "hocaların hocası" olmuş, onlara düşünsel hoşgörüyü aşılamış, daima öğrenmeden yana, her türlü bilgiyi sınırsız ve koşulsuz olarak edi..»»
Nuran Özlük

Başlık Yayın Grubu

Şiirlerinde sosyal, siyasi, toplumsal, bireysel pek çok konuyu işleyerek daha çok yaşadığı dönemin şartlarını yansıtan şiirler yazan Atilla ilhan, Şiir anlayışının geçirdiği safhaları veya şiir anlayışında uyguladığı sentezi her fırsatta dile getirmiş, hem halk edebiyatı, hem divan edebiyatı numunelerini, ilk şiirlerinde görülen propagandacı üsluptan sıyrılarak ve diyalektik materyalizmden harek..»»
A. Haluk Dursun

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, Kültürel Miras ve Müzeler Direktörlüğü tarafından yürütülmekte olup İstanbul Kültür Mirası ve Ekonomisi Envanteri adlı proje kapsamında yayınlanmakta olan bu kitap, İstanbul'un anıtsal yapılarının belki de en önemlisi olan Ayasofya'yı müze kimliğiyle ele alıyor. Ayasofya külliyesi, külliyenin külliyenin her bir yapısı, yapıya ait tüm ögeler birer bire..»»
Korkut Tuna

İz Yayıncılık

Batılı Bilginin Eleştirisi Üzerine, bilimsellik ve toplumsallık kavramları arasındaki ilişkiyi Batı metodoloji geleneği üzerinden yeniden okuyan, yorumlayan, eleştiren ve aşmaya çalışan entelektüel bir çabanın ürünüdür. Türk sosyolog ve düşünür Korkut Tuna, artık klasikleşmiş olan bu eserinde bilme biçimlerinin Batılı tarzları üzerine vurgu yapmakta ve evrensellik iddiasında bulunan bu metodoloj..»»
Cengiz Çandar

İz Yayıncılık

"... Zamanla, şehirlere olan ilgimde bilinçaltımın dibinde duran, bilincim ve tecrübem geliştiği oranda yukarılara çıkan çok temel bir özelliği farkettim. Şehirler, insan yapımıydı. İnsan yapımı ve insanlar gibi özellikler taşıyan, ancak insanlardan bağımsız, kendi kişiliklerini geliştirmiş ve insanlara hükmeden tarihi ve kültürel oluşumlardı. Bazılarının ömürleri binlerce yıl ötesine gidebiliyo..»»
Gai Eaton

Pınar Yayınları

Bu kitap, geçmişte insan hayatına şekil ve yön veren inançlarla mukayese ederek, bugün insanların hayatlarına yön veren sorgulanmamış zanlarını inceliyor. Kitap; Seküler toplumların, vatandaşlarının vücuduna ve ruhuna nasıl sahip olmayı amaçladıkları düşüncesinden yola çıkarak, insanların sorumluluklarını yeniden tanımlamanın gerekliliğinin her zamankinden daha acil bir zaruret haline geldiğin..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.