Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sosyoloji-Genel

Sosyoloji-Genel isimli konu başlığında toplam 355 kitap bulunuyor.
  Sosyoloji-Genel kategorisindeki kitaplar
Doğan Ergun

K Kitaplığı

Sosyoloji öncesi ve toplumsal felsefe; sosyolojinin kurucuları; 20. yüzyıl sosyolojisinde yönsemeler ve gelişmeler; toplum ve toplumsal değişme; sosyolojide kuram, yöntem ve araştırma teknikleri; sosyolojide nesnellik sorunu; sosyoloji ve öteki insan bilimleri; sosyolojinin dalları ve özel sosyolojiler; sosyoloji ve Türkiye...

Toplumu ve toplumsal olayları çözümlemeye, anlamaya çalışan bi..»»

Doğan Ergun

İmge Kitabevi

1973`teki ilk baskısından bugüne kadar 100 Soruda Sosyoloji Elkitabı ülkemizin yetiştirdiği pek çok sosyolog ve sosyal bilimci için bir başucu kitabı olmuştur. Türk sosyal bilim camiasında bir "klasik" olarak nitelendirilen bu kitap, sosyoloji eğitiminin her aşamasında faydalı temel bir kaynak, toplumsal bilimlerle ilgilenenler için ise önemli bir eser olma özelliği taşımaktadır.

Kitapta, g..»»

Emre Kongar

Remzi Kitabevi

Siyasal İslam Türkiye`de nasıl gelişti? Güneydoğu sorununun kökünde ne yatıyor? Avrupalı Türkler nasıl ortaya çıktı? Ekonomik kalkınmanın neresindeyiz? Demirel`in, Özal`ın, Çiller`in siyasetteki rolleri nedir? 21. Yüzyılda Türkiye`yi hangi sorunlar bekliyor? ABD`nin etkisi gelecekte ne olacak? Ordu`nun siyasal yaşamdaki yeri güçleniyor mu? Gecekondulaşma süreci ülkeyi nasıl..»»
Ümit Meriç Yazan

Timaş Yayınları

21. Yüzyılın Eşiğinde Sosyoloji Konuşmaları 1993`ten 1998`e kadar uzanan bir dizi konuşmanın yer aldığı bu kitabın ilk ve deruni amacı, 21. yüzyılın eşiğinde, sosyolojiyi emperyalizmin bir keşif kolu olmaktan uzaklaştırıp, onu önce ülkemizin, sonra beşeriyetin emrinde, özel ve genel sorunların, ortak gayret ve işbirliği ile tesbiti ve çözümü için çalışan "halaskar bir ilim" olarak görme arzusudur..»»
Yasemin Tecimer

Karakutu Yayınları

Görgü ve nezaket kurallarını ait özel değerler sizi yaşamda bir adım öne çıkaracak ve her biri sizi süsleyen mavi mavi boncuklar olarak kendini gösterecektir. Sosyal davranış kurallarının temeli görgü nezakettir. Bu kurallar karşılıklı saygı ve anlayış temeline dayanır. Kimseyi umursamadan yaşamanın imkanı yoktur. Nezaket ve terbiyenin temelinde her zaman başkalarına iyilik edebilmek düşünces..»»
Behçet Çelik

İletişim Yayınları

Adana, hiçbir zaman herhangi bir vilâyet olmadı. Kendine mahsus ve `dik`ti. `Esprisi` olan bir yerdi. Tantanası olan bir yerdi. Behçet Çelik elinizdeki kitabın Sunuş`unda belirtiyor; Adana`yı çağrıştıran öyle çok imge var ki: Sıcak, pamuk, portakal, pamuk işçileri, tekstil, kebap, şalgam, kabadayılık, küfür, edebiyat... Veya, Can Kozanoğlu`nun `dışardaki` Adanalı karikatürü hakkında söyledikleri: ..»»

Dokuz Eylül Yayınları

Modern toplumun sahip olması gereken laik ahlak anlayışının ilkokul çağındaki çocuğa nasıl aktarılabileceğini ve öğretmenin bu konudaki yadsınması mümkün olmayan önemini bilimsel argümanlara dayanarak gösteren ünlü Fransız sosyolog ve düşünür, bu çalışmasıyla yalnızca içinde yaşadığı topluma değil, laik yaşam biçimini benimsemiş bütün toplumlara büyük bir hizmet sunmuştur. Yeğeni ve en yakın çalış..»»
James M. Jasper

Ayrıntı Yayınları

Bazı insanların "içi acır". Haksızlıklara ve aşağılanmalara boyun eğmezler. Televizyonun başındaki "sessiz çoğunluk"a katılmayı reddeder, sokağa çıkarlar. Vicdanlarının sesini dinleyip söz alır, itiraz eder, yaralanmayı göze alırlar. Hayatla kurdukları ilişkide aktiftirler, bedel ödemeyi bilirler. Hayatı "maruz kalınan" değil "edinilen" bir şey olarak yaşarlar. Mum ışığı gibi yalın, gösterişsiz..»»

Ahmet Çiğdem

Vadi Yayınları

Jürgen Habermas`ın epistemolojiyi toplumsal bir teori olarak kurma çabasını anlamlandırmaya yönelik bir çalışma, eleştirel bir bilgi teorisinin tarihsel ve toplumsal kökenlerini aydınlatmanın yanısıra, Habermas ve Frankfurt Okulu`nun daha iyi tanınabilmesi için bir kılavuz niteliği de taşıyor.»»

Zygmunt Bauman

Versus Kitap

Bu eserin başkahramanı insan ilişkisidir. Başkişiler erkekler ve kadınlardır, çağdaşlarımızdır, beyinlerinden başka bir şeye güvenmekten umutlarını kesmiş, aşikâr bir yararsızlık duygusu hisseden, ihtiyaç durumunda güvenebileceği yardımsever bir el kadar birliğin güvenliğini de ateşli bir şekilde arayan, “ötekiyle ilişkiler kurma”ya can atanlar… Yine de, “sonsuza dek” demeseler de, “ilişkide olma”..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.