Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılamaz. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sosyal Psikoloji

Sosyal Psikoloji isimli konu başlığında toplam 25 kitap bulunuyor.
  Sosyal Psikoloji kategorisindeki kitaplar
Ömer Baldık

Timaş Yayınları

Hepimiz mutlu ve huzurlu bir yaşama ulaşmanın çabas�� içindeyiz. Sevgi, saygı, yakınlık ve dayanışma temelleri üzerine kurulu ilişkilerin hayatımıza katacağı anlamın ya da özgüven ve sorumluluk sahibi bireyler olmanın kişisel başarımız üzerindeki etkisinin ne denli önemli olduğunu elbette hepimiz biliyoruz. Gerek aile içi ilişkilerde gerekse iş yaşamında her gün, ufak tefek de olsa..»»
Paul Holmes

Sistem Yayıncılık

Hem psikanalitik hem de psikodramatik yöntemlerin eğitimini almış bir psikoterapist olan Dr. Paul Holmes bu kitapta Nesne İlişkileri Kuramı ve psikodrama ilişkisi üzerine açıklayıcı bilgiler veriyor. Psikodramanın kurucusu J. L. Moreno'nun kuramı ile psikanaliz kuramları arasında bağları araştırarak heyecan verici yeni bir sentez sunuyor. Her bölüm bir psikodrama oturumunun anlatımıyl..»»
Ali Ayten

İz Yayıncılık

Bu kitap, din psikolojisi alanına giren bazı temel konularla ilgili genel bilgiler vermeyi ve din psikolojisinin son dönemdeki gelişimini özetlemeyi amaçlamaktadır. Altı makaleden oluşan eserde, Freud’dan Erikson’a uzanan bir yelpazede, psikanalitik teorinin dine bakışı değerlendirilmekte ve din psikolojisinde disiplinlerarası çalışmalara bir örnek olarak psiko-tarihe yer verilmektedir.»»
Nevzat Tarhan

Timaş Yayınları

Aslında birer bilimsel kategori olan duygular, 1990’lı yıllara kadar ya ihmal edildi ya da sömürüldü. Batı duyguları yok sayıp aklı tek mutlak değer olarak kutsarken, Doğu da sahip olduğu zenginliğin farkına varmıyor, duyguların eğitimine gereken önemi vermiyordu. Duygusal zekânın keşfiyle beraber, duyguların hayatımızdaki rolü dikkate alınmaya başladı. Ancak bu kez de Budizm gibi, bu dünyayı ta..»»
Richard E. Nisbett

Varlık Yayınları

Profesör Nisbett`e göre, insanların dünya hakkındaki farklı düşünce ve görüşlerinin nedeni farklı ekolojiler, toplumsal yapılar, felsefeler ve eğitim sistemleridir. Feng şui`den metafiziğe, karşılaştırmalı dilbilimden ekonomi tarihine kadar, Aristoteles`in çocuklarıyla Konfüçyüs`ün soydaşları bir uçurumla birbirinden ayrılmaktadır. Kültürler arası anlayışa gereksinim duyduğumuz ve işbirliğinin ..»»

Abdurrahman Cerrahoğlu

Timaş Yayınları

Mutfak evin kalbidir. Çünkü hayat verir, can verir. İşte, geleneksel Türk mutfağının birbirinden güzel tariflerini ve zengin yemek çeşitlerini içeren “En Güzel Yemek Tarifleri”, denenmiş, ekonomik ve pratik tariflerden oluşuyor. Dengeli ve sağlıklı beslenmeye yardımcı olacak çorbalardan et yemeklerine, zeytinyağlılardan balıklara, hamur işlerinden dolmalara, sarmalardan tatlılara kadar yüzlerce ..»»
Patricia H. Miller

İmge Kitabevi

Gelişim Psikoljisi Kuramları büyük ve önemli gelişim kuramlarını tarihsel ve çağdaş bağlam içinde ele almakta ve değerlendirmektedir. Bu Kitapta okur; kuram nedir, gelişim kuramı nedir, gelişimin temel sorunları nelerdir sorularının yanıtını bulmakta , bu kuramların güçlü ve zayıf yönlerini öğrenmektedir.

Piaget, Freud, Erikson gibi kuramcıları ele alan bu eser, ayrıca Türkçede daha önce y..»»

Erol GökaSema Göka

Timaş Yayınları

Ne Marslı ne Venüslü, hepimiz Dünyalıyız! Dünyanın en eski ama en çok merak edilen hikâyelerinden biri; kadınlar, erkekler ve bu iki cinsi birbirine bağlayan kuvvetli duygu aşk… Erol Göka ve Sema Göka kadınları, erkekleri ve âşıkları anlattılar. Kadınlar ve erkekler arasında var olduğuna inanılan ‘fark’a dayalı ‘çağdaş önyargıları’, başta ‘kadınlar Venüs’ten erkekler Mars’tan’ olmak üzere, bilim..»»
Kemal Sayar

Timaş Yayınları

Kemal Sayar’dan ruhlara şifa olacak bir kitap daha: Kendine İyi Bak “Şöyle bir bakın etrafınıza: İnsan ilişkilerinde bir kirlenme, ruh dünyamıza sinmiş bir çirkinleşme yok mu? Hayatın pek çok alanında, güzelliğin izini sürmek dururken, çirkinliğe mağlup olmuyor muyuz? Dikkatlerimizi güzel olanı seçip ayıklamak yerine çirkin olanı teşhire yöneltmiyor muyuz? Çirkinliği konuşmaya ve yaşamaya ayır..»»
Sevim AsımgilMerve Şahin

Timaş Yayınları

Beslenme, kuşkusuz, en temel hayatî fonksiyonlarımızdan biridir. Doğru ve dengeli beslenmenin vücut sağlığı üzerindeki olumlu etkisi her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır. Yeryüzü Allah’ın sunduğu nimetlerle bir besin cenneti görünümündedir. Çeşit çeşit sebzeler, meyveler, baharatlar, hayvansal gıdalar hem metabolizmamızın ihtiyaçlarını gidermeye, hem de damak zevkimizi tatmin etmeye hazır, bi..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.