Sorunlar onları yaratanların mantığı ile çözümlenemez. Einstein [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sosyal Bilgiler Eğitimi

Sosyal Bilgiler Eğitimi isimli konu başlığında toplam 4 kitap bulunuyor.
  Sosyal Bilgiler Eğitimi kategorisindeki kitaplar
Veysel Sönmez

Anı Yayıncılık

Hayat ve Sosyal Bilgiler Programı; insanın çok boyutlu düşünmesini; olgu ve olaylara değişik açılardan yaklaşmasını sağlamak amacıyla yeniden ele alınmış ve ona göre yapılandırılmıştır. Dünya ülkelerinin sosyal bilgiler programları incelenmiş;Türkiye için olabilirlik felsefesine ve programlandırılmış öğretime dayalı, çok yönlü, dinamik dengeler kurarak düşünmeyi temele alan yeni bir sosyal bilgile..»»

Pegem Akademi Yayıncılık

Sosyal bilgiler öğretiminin çabası iyi, etkili ve örnek vatandaş yetiştirmek olup, gerek içerdiği konular, gerekse hitabettiği kesim açısından önemi günden güne artmaktadır. Günümüzde sosyal bilgiler öğretimini etkileyen önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Hızlı değişen yaşam koşullarının yanı sıra eğitim programlarındaki değişim de sosyal bilgiler öğretimini önemli ölçüde etkilemektedir. Sosyal b..»»
Aytekin İşman

Pegem Akademi Yayıncılık

Eğitim fakültelerinin Sosyal Bilgiler Öğretmenliği lisans düzeyinde birinci sınıflarında “Sosyal Bilgilerin Temelleri” isimli bir ders okutulmaktadır. Yükseköğretim Kurulu’nun belirlediği içeriğe göre bu derste öğrencilere; “Sosyal Bilimler” ve “Sosyal Bilgiler” kavramları, Sosyal Bilimlerde bilgi, Sosyal Bilimlerin temel kavramları, başlıca Sosyal Bilimler ve birbirleriyle ilişkileri, Sosyal Bilg..»»
Mustafa Safran

Gazi Kitabevi

Geçmişte tarih öğretmenliği yapmış, bizzat işin mutfağından gelen bir akademisyen olarak tarih eğitiminin öneminin henüz anlaşılmadığı bir dönemde tarih eğitimi çalışmalarına yöneldim. Gittiğim Avrupa ülkelerinde bu konuda çok geniş bir literatürün olduğunu fark ettim. Burun için tarih alanındaki doktoramdan sonra, öğretmenlik formasyon sertifikamı bir tarafa bırakarak, eğitim bilim ile ilgili çal..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.