Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sinema-Tarih-Kuram

Sinema-Tarih-Kuram isimli konu başlığında toplam 87 kitap bulunuyor.
  Sinema-Tarih-Kuram kategorisindeki kitaplar
Dilek Tunalı

Aşina Kitaplar

Batı`nın zihinsel, kültürel ve toplumsal gelişimiyle yakından ilgili olan `melodram`, Hollywood Sineması ve 3. Dünya Ülkelerinin sinemalarını etkilemiş olan bir tarz. Bu etkilenmeden Türkiye Sineması da yoğun bir şekilde payını almış durumda.

Özellikle 60`lı yıllarda doruk noktaya ulaşan yapım sayısıyla Yeşilçam`ın `hep aynı filmi seyrettirdiği` duygusunun altında yatan kültürel yapılmasın..»»

Dominique Chansel

Tarih Vakfı Yurt Yayınları

Dominique Chansel milliyetçilik, kadın, göç ve insan hakları gibi dört tema altında 50 filmin tarih öğretiminde bilgilendirici bir kaynak olarak analizini yapmaktadır. İncelenen filmlerin tümü Avrupa sinemasının köşe taşlarını oluşturan filmlerdir; Bosna`dan Rusya`ya, Çek Cumhuriyeti`nden Türkiye`ye pek çok ülkenin sinemasının en güzel örneklerine yer verilmiştir. Bu filmler aracılığıyla öğrencile..»»
James Monaco

Oğlak Yayınları

Sinema ve medya üzerine 1977`den bu yana en temel kaynak: Bir Film Nasıl Okunur? Yazar James Monaco, bu dinamik sanat biçiminin bütün boyutlarını, başlangıcından günümüze kadar bu kitapta bir araya getiriyor.

Sinemaya pek çok farklı noktadan yaklaşan Bir Film Nasıl Okunur?, bu sanat biçimini hem bir sanat, hem bir zanaat, hem de duygu ve bilim, gelenek ve teknoloji olarak inceliyor. Filmin..»»

Mutlu Parkan

Donkişot Yayınları

`Klasik Hollywood Sineması` ve uzantıları, bir `düş fabrikası`nı temsil ederler. Bu `fabrikanın` `üretimi`, yerkürenin büyük bir bölümünü beslemektedir. Mutlu Parkan, bu üretimin, kural ve ilkelerin baştan beri belirlenegelmiş bir estetik anlayışına dayandığını hatırlatıyor. İnsanlığın kültürel çıkar ve ihtiyaçlarına cevap vermekten uzak bu estetiğin "Brecht Estetiği"nden yola çıkılarak türetilmes..»»
J. Dudley Andrew

Doruk Yayınları

Büyük Sinema Kuramları her biri sinema tarihinde hem sinema hem de sanat felsefesi yapan ve genel olarak diğer sanatların içinde sinemanın yerini araştıran kuramcıları ele alır. Tüm sinema tarihi boyunca kuramı en yoğun besleyen çalışmalar Eisenstein tarafından yapılmıştır. Onun çalışmaları bir yandan teknolojik gelişmeler ve sanatçının bunlarla ilişkisi üzerinde yoğunlaşırken, öte yandan si..»»
Bernhard Roloff

Alan Yayıncılık

CINAYET SINEMASI SINEMANIN TEMELLERI 3»»
Ünsal Oskay

Derin Yayınları

CAGDAS FANTAZYA BILIM-KURGU VE KORKU SINEMASI POPU»»
Andre Bazin

Bilgi Yayınevi

CAGDAS SINEMANIN SORUNLARI»»
Aslı Selçuk

Cumhuriyet Kitapları

CAGIN TANIGI SINEMA»»
Sabri Kaliç

Hil Yayınları

Deneysel Sinemanın Kısa Tarihi»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.