İnsan hayatında iki feci olay vardır: Biri insanın çok istediği şeyi elde edememesi, diğeri de etmesidir. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Şiir-Türk Yazarlar

Şiir-Türk Yazarlar isimli konu başlığında toplam 279 kitap bulunuyor.
  Şiir-Türk Yazarlar kategorisindeki kitaplar
Cemal Süreya

+ 1 Kitap

100 Aşk Şiiri»»
Fazilet Aksakal

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

Upuçsuz bir ova uzanıyor önümde Basılmadık tek yeri kalmamış belki de Değil yılmak çaresizlik saramaz beni Aslanın önünde koşan karınca gibi Dursam geçip gidecek bu korku bilirim Ama yıllar benimleyken koşmak isterim Eğilip dokunsam tutup sıksam toprağı O titreyişle güçlenir kırarım ağı Şimdi nerede ova ve ayak izleri Gönül gözü görse gerek tüm gerçekleri Artık yıl..»»
Nazım Hikmet Ran

Yapı Kredi Yayınları

Türk şiirinin çizgisini değiştirmiş, çok yönlü, evrensel boyutlu bir şair ve yazarın bu basım için yeniden göden geçirilmiş, kaynak metinler esas alınarak düzeltilmiş "külliyatı"... »»
Ahmet Selçuk İlkan

Kora Yayın

Hayat bir televole masalı değildir kızım!

Sakın aldatmasın seni

Seda`nın Güllü`nün o hoş kahkahaları

Ebru`ların Çağla`ların Demet`lerin

O sabun köpüğü muhteşem aşkları

Ben ne dev yalnızlıklar bilirim

Ben ne ayrılıklar

Ben ne hıçkırıklar

Kim bilir

Nasıl ıslaktır geceleri onların yastıkları.

Hayat Mehmet Ali`nin çiftliği değildir kızım!

Öyle ..»»

Bedirhan Gökçe

Mavi Ağaç Kültür Sanat Yayıncılık

"Ben bir sustum

O bütün çığlığımı toplayıp gitti..."

Ve İşte ben...

Geceyi delirten, geceyle deliren...

Hem geceye seslenip hem geceye sabreden

O esmer sesli adam, işte ben...

O gönül gergefine çaresizlik işleyen,

Ozanların diliyle atını mahmuzlayıp,

Köroğlu diyarından Ardahan`a seslenen,

Ben o esmer sesli adam,

Hüznün sesine dağlanıp

Göz..»»

Küçük İskender (Derman İskender Över)

Sel Yayıncılık

küçük iskender`in toplu şiirlerini kapsayan seriye ait bu kitap, Klarnet ve Bir Daha Bana Benzeme Angel`dan oluşuyor.

Hüzünlerden okkalı payını aldıkça çetinleşen, karanlığın imbiğinden sır ve bela geçirdikçe güzelleşen hayatların frklı müziği, farklı ahengi. Orada itilen bambaşka bir zarafettir.

Ağır Abiler Orkestrası`nın çaldığı parçalar, sisteme dahil olmaktan gurur duyanların kulakl..»»

Betül Tarıman

Yapı Kredi Yayınları

susarsın olabildiğince ve çatanalar ses yok olur ve kendin insan insanda ölürken acısını bin yılların sanki içine çekmişsin de uzar bir yol önünde elbisende yırtık ve günah yoktur bir umarın bu yolu gideceksin gitmenin doğruluğuna inandırdığında kendini bu kadar sözün döküldüğü odada sobada yalnızlık çıtırdar»»
Levent Saral

Cinius Yayınları

Yaşama savaşı içinde caddelerden ayaklara bulaşmış yorgunlukları bir kenara bırakıp, yüksek apartmanların en son katındaki yalnızlıklar kadar kapanık, ışıkları sönmüş, yalnızlığında rüzgarın homurdanmasına aldırmadan kapısı açılmayan bir evin içinde tek başına kalabilmeli.

Boş bir cüzdan kadar fakir, kevgir delikleri kadar da sızdırır olmalı kirpikler! Paketinde kalan son dal sigarayı içeme..»»

Mehmet Erte

Yapı Kredi Yayınları

Avrupa kadının rahmine yepyeni bir açıklama getirdi Bokböceğinin bundan haberi var mı Çekirge bir sonraki sıçrayışında bunu umursayacak mı Sevişirken de yanımızda olacak bir tanrı gerekliydi Yeryüzünde meleklerin olmadığına dair kanıtlar getirildi Âdemoğlu, Âdem’in oğlu olduğunu hatırlayacak mı? »»
Şemsi Belli

Babıali Kitaplığı

Şemsi Belli`nin bu dizelerle son bulan "Anayasso" şiiri, edebiyat dünyasında yarattığı depremin yanısıra, metropollerde kendi içine dönük yaşayan kozmopolit burjuva yapının da yüzünü bir anlığına da olsa, Hakkari`ye, Tunceli`ye, Siirt`e çevirmesine neden oldu. Bu şiirle birlikte ortaya çıkan; Hasso`ların Mamo`ların dramı, ulusal basında olduğu kadar, dış basında da yankı buldu ve tartışıldı. Bu ki..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.