Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Şiir-Genel

Şiir-Genel isimli konu başlığında toplam 1217 kitap bulunuyor.
  Şiir-Genel kategorisindeki kitaplar
Didem Madak

Everest Yayınları

Güçlü bir el silkeledi beni sonra Sanırım tanrımım eliydi, Sayamadım kaç ah döküldü dallarımdan, Çok şey görmüşüm gibi, Ve çok şey geçmiş gibi başımdan Ah dedim sonra, Ah! İç ses, diye söylendim. Gel! Ahlar ağacından sen de biraz meyve topla. (Yayın Duyurusu'ndan Alıntı) 1970 doğumlu Didem Madak Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Ruhunu ütüsüz ve buruşuk gezdirm..»»
İskender Pala

Ötüken Neşriyat

Gökkubbenin altında aşkı anlatan şiirlerin en rafine formu olarak bilinir gazel. Şark ürünüdür, ama batının da değişik şiir şekillerine ilham vermiştir. Gazel, yaklaşık altı yüzyıl boyunca klasik şiirimizin sırlarını saklamış, sayısız şairin entelektüel heyecanlarını dillendirmiş, gizli sevdalarını dosyalamıştır. Bugünün şairleri yeniden keşfettiler gazeli ve artık hangi edebiyat dergisini açsa..»»
Ali Fuat Bilkan

Akçağ Basım Yayın

Edebiyat metinlerinin, tarih, sosyoloji ve zihniyet incelemeleri alanlarında değerlendirilmesi, olay ve durumların `arka plan`ını tespit etmek bakımından önem arz etmektedir. Zira şair bir bakıma `hissi tarih` yazmaktadır. Özellikle sosyal, tarihi ve kültürel konuların işlendiği şiirlerde; kullanılan kelimeler, yapılan benzetmeler ve tasvirler dikkatli bir bakışla incelenmelidir. Şair, şiir dil..»»
Kemal Gündüzalp

Şiirden Yayıncılık

Kemal Gündüzalp bu kitabı için şunları söylüyor önsözde: "Bu kitapta asıl vurgu şurada olacak: "1980 Sonrası Şiiri"ni değerlendirmeye kalkanlar, benim aykırı bir yönden gelen karşı çıkışlarıma kulak tıkayıp sessiz kaldılar. Açıkçası yayımlanması sorun olan bu notlarla birlikte, bir yazının serüveni de tarihsel yerini bulmuş olsun istedim. Bazı şeylerin saklanmaması gerektiğini düşünüyorum. Her g..»»
Emrah Altınok

Pan Yayıncılık

Kendi deyişiyle "kendine tekme tokat girişen" bir şair. İlk kitabından sonra bir patlama yaşadı, o patlamayla bir anlatıya kavuştu, bunlar Emrah'ın meseleleri diyebileceğimiz şeylere kavuştu, aradan ayrıldı, arayı cesaretle geride bıraktı, deneyime - deneyimin şiddetine açıldı. Muhallebi çocuğu olmayı reddeden bir şair Emrah. -Ahmet Güntan- (Tanıtım Bülteninden) »»
İsmail Uyaroğlu

Yapı Kredi Yayınları

Patladı bahar Işıldıyor gökyüzü Yeşildiyor yer İsmail Uyaroğlu, haiku biçimini kullanarak yazdığı bu kısa şiirlerle yeni, değişik lezzetler sunuyor Türkçenin sofrasına. Tadı damağınızda kalacak şiirler bulacaksınız 5-7-5'ler'de... (Tanıtım Bülteninden) »»
Miryam Şulam

Delisarmaşık Yayınları

Miryam Şulam'ın şiir kitabı "72", "Delisarmaşık Kitapları" arasından çıktı! Miryam Şulam, yaşama dair şiirsel anlatılarında, kendi yağlı boya eserleri eşliğinde, kalemiyle kavramlara açılan 72 kapıyı aralıyor. hayalle gerçek arasında dolandıkça anlamlarda aşk da vardı hüsran da kendimle ben arasında dolandıkça kuytularda soru da vardı cevap da ben anlattım kalem yazdı a..»»
Makbule ArasAsuman SusamMelike Koçak

Can Yayınları

99 Beyit ne bir seçkidir ne de bir antoloji; gelenekten bugün`e gelip, geleceğe uzanırken ezberlenmiş, kalıplaşmış, yerleşmiş bakışın, anlayışın dışında bir okuma eylemidir. Kimi zaman psikoloji eşlik etmiştir bu okumalara, kimi zaman tarih; kimi zaman Divan şiirinin kendi iç sesi, öğeleri. Önceden yapılmış okumalar, yüklenmiş anlamlar olmamıştır okuyanın tuttuğu büyüteç. Her beyite bir metin o..»»

İsmail Kılıçarslan

Birun Kültür Sanat Yayıncılık

kirazları ünlüymüş, bir de taştan yapılma o eski heykelleri giderken konuşmuştuk, unutma demiştim, unutma sen gene de demli bir çay yap, yıldızlara bak sonra, ne de olsa sadece akdeniz var arada o upuzun havayı dinlerken annem de öyle dedi: bulsun artık birini akdeniz demiştik öyle ya, bir fesleğen kokusu, bir de mercan sinarit. (Arka Kapak) »»
Mustafa Muharrem

Hece Yayınları

Götürdüler adamı şiire soktular buğdaysız adam paltosunda kartal, kanında kalyon gördü göğün budakları şımartan şakasında şu aradan biri adamı ölmekten gelirken gördü durdu bu traştan yeni kalkan denize çay içirdi güpegündüz ayıpların kör makasında Minibüse bindirdiler son durak kendisi bir eli buluta benziyordu kararlı mor kestiler bir eli bir kelimeydi yağmurun gerçek avına çıkarken namlusu..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.