Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Şiir-Çeviri Şiir

Şiir-Çeviri Şiir isimli konu başlığında toplam 120 kitap bulunuyor.
  Şiir-Çeviri Şiir kategorisindeki kitaplar
Erdoğan Alkan

Bordo Siyah Yayınları

Fransız Devrimi’ni Bastille zindanına ve kalesine saldırarak, Paris’in yoksulları olan baldırıçıplaklar (sans-culottes) başlattı. Krallığa, feodalitenin ve kilisenin saltanatına onlar son verdiler. Versailles Sarayı’na onlar yürüdüler. Cumhuriyet uğruna, “Özgürlük, Eşitlik, Kardeşlik” uğruna onlar öldüler, öldürdüler. 1789 Devrim Şarkıları onları anlatıyor. Uyanın kulak verip sesimize... Kurtul..»»
Vergilius

Payel Yayınevi

Oniki kitaptan oluşan bu ünlü destan, yıkılan Troya kentini terk edip doğaüstü bir yol göstericinin peşinde, geleceği zafer dolu yeni bir kent kurmak için batıya doğru yola çıkan Troyalı Aeneas`ın Lavinium`u (sonraki Alba Longa ve Roma kentlerinin yerine»»
Vergilius

Öteki Yayınları

AENEIS BUTUN ESERLERI-II»»
Muhammed Salih

Ötüken Neşriyat

... "Muhammed Salih, şiirlerini baskı dönemlerinde yazmıştır. Sovyetler Birliği'nin dağılışından sonra da Özbekistan'da baskı ortamı bir ölçüde sürmektedir. Fakat usta ozanların şiir dili, en ağır baskılar altında bile özgürlük ışığını yanar tutabilir. Muhammed Salih de değişik baskı rejimleri altında özgürlük ışığını şiir dilinde yanar tutmayı başarmış bir ozandır." (Arka Kapak) »»
Georg Trakl

Artshop Yayıncılık

Kargalar
Kargalar uçuşur göğün kararan köşesinde
Keskin bir çığlıkla tam öğle vakti.
Bir dişi geyiğe dokunur gölgeleri
Bazan da dinlenirler somurtkan bir şekilde.
Ah nasıl da bozarlar esmer sessizliği,
Esrimiş olsa da bir tarla bundan,
Tıpkı bir kadın gibi, ağır sezgiyle hayran,
Ve bazan duyulur bağırış çağrışları.
Bir leşin kokusunu aldıklar..»»
Kostas Topouzis

Öteki Yayınları

Antik Yunan Lirikleri "2" Platon Aristoteles»»
Kostas Topouzis

Öteki Yayınları

Antik Yunan Lirik Şiiri yoğun toplumsal heyecanların ve değişim sürecinin ifadesi olarak ortaya çıktı. Demokrasi yolunda yaşanan değişimlerle içiçe olan Lirik şiir aynı zamanda Antik Yunan şiirsel söyleminin üç büyük başarısından biridir. Mirascı saltanat iktidarından yağmacı ve yağmalanmış olana bu geçiş tarihin en önemli ve uzun süre devrim hareketlerindendir. İçinde Antik Yunan Lirik şiirinin d..»»
Charles Baudelaire

Çekirdek Yayınları

Baudelaire Avrupa şiirinin en büyük devrimcisi. Başyapıtı Kötülük çiçekleri`yse Fransız şiirinin nerdeyse kutsal kitabı. 20. Yüzyıl estetiğini yönlendiren en önemli kaynaklardan biri. Victor Hugo`nun öngörüsüyle "yeni bir ürperiş yaratan" başyapıt. İşte bu başyapıtın oluşumundaki gizleri ve yaratıcısının benzersiz kişiliğini kavramak için gereken eşsiz bir belge Apaçık yüreğim. Apaçık yüreğim..»»
Ovidius

Payel Yayınevi

ASK SANATI»»
Ovidius

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.