Sorunlar onları yaratanların mantığı ile çözümlenemez. Einstein [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sigmund Freud

Sigmund Freud isimli konu başlığında toplam 7 kitap bulunuyor.
  Sigmund Freud kategorisindeki kitaplar
Sigmund Freud

Öteki Yayınları

Öteki Yayınevi, çağdaş batı dünyasının toplumsal yaşamında köklü dönüşümler yaratan, insana ve topluma bakış açılarını kökünden sarsan Freud`un temel eserlerinin tamamını Türkçe okuruna sunmaktadır. Sadece psikoloji değil; sosyoloji, antropoloji, kriminoloji, tıp, estetik ve eğitim gibi birçok konularda okuru ilgilendiren `Öteki Freud Dizisi` profesyoneller için olduğu kadar amatörler için de eşsi..»»
Sigmund Freud

Payel Yayınevi

Freud`un tüm yapıtların yer alacağı 16 kitaptan oluşacak bir Türkçe Freud Kitaplığı dizisine yazırın ilk kitaplarından olan Düşlerin Yorumu`nun ilk cildiyle başlamış bulunuyoruz. Aslında bu yapıt dizinin 4. kitabı. ardından gelecek olan ikinci cilt ve diğerleriyle birlikte bu 16 kitaplık diziyi çok kısa sürede tamamlamayı umuyoruz.

Düşlerin Yorumu, tam bir metin olarak ilk kez Türkçeye çev..»»

Sigmund Freud

Payel Yayınevi

Freud`un tüm yapıtların yer alacağı 16 kitaptan oluşacak bir Türkçe Freud Kitaplığı dizisine yazırın ilk kitaplarından olan Düşlerin Yorumu`nun ilk cildiyle başladık, şimdi aynı yapıtın 2. cildiniyle devam ediyoruz. Düşlerin Yorumu, tam metin olarak ilk kez Türkçeye çevrilmektedir. Geniş hacmi nedeniyle iki cilt halinde yayımlamak zorunda kaldığımız yapıtın ilk cildinde düş sorununa Freud-öncesi..»»
Sigmund Freud

Dergah Yayınları

Kitapta Batı`nın yetiştirdiği önde gelen ilim adlarından biri olan Sigmund Freud`un insan psikolojisi üzerine geliştirdiği düşüncelerinden bir bölümünü kapsamaktadır. Freud endişeyi "tehlikeye karşı gösterilen tepki" olarak ele almaktadır. Söz konusu tehlikeler bütün insanlık için geçerlidir. Endişenin meydana gelişi, egonun savunması, nevrozlar, bastırma, zorlama ve çocukluktan itibaren gelişen f..»»
Sigmund Freud

Payel Yayınevi

Freud Kitaplığı`nın yedincisi olan Espriler ve Bilinçdışı ile İlişkileri, Freud`un, estetiğe yaptığı büyük bir katkıdır ve diğer ruhçözümcülerce hemen hemen tümüyle ihmal edilmiş bir konuyu irdelemektedir.

Kitap, potolojik psikolojiden çok, normal psikolojinin alanına giren bir inceleme olması bakımından Freud`un diğer yazılarından ayrılmaktadır ve Freud`un aktardığı karmaşık ruhbilimsel s..»»

Sigmund Freud

Öteki Yayınları

Rüyaların Yorumu 1»»
Sigmund Freud

Öteki Yayınları

Rüyaların Yorumu 2»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.