Öğrenmenin sınırlarını genellikle kendiniz koyarsınız. Colin Rose [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Senaryo-Kuram

Senaryo-Kuram isimli konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
  Senaryo-Kuram kategorisindeki kitaplar
Michel Chion

Agora Kitaplığı

İyi senaryolar kendiliğinden yazılmaz; iyi senaryo kaleme almak, özenli çalışmaların, deneyim ve eğitimle kazanılacak sezgilerin ve öyküleme sanatını beyazperdeye uygulamayı iyi bilmenin ürünüdür. Bu kitap da bu amaçla, sinemanın ayrı dönemleri ve farklı ülkelerinden özenle seçilmiş, hepsi ayrı bir senaryo türünü temsil eden dört klasik film senaryosunun derinlemesine çözümlenmesiyle hazırlanmış; ..»»
Turgut Özakman

Bilgi Yayınevi

``Oyun ve Senaryo Yazma Tekniği``, TURGUT ÖZAKMAN` ın 51 yıllık yazarlık, 36 yıllık öğretmenlik birikiminin ürünü olan bir kitap; yalnız öğrencilerin ve dramaturgların değil, oyun ve senaryo yazmak isteyen herkesin yararlanabileceği özgün bir çalışma.

Kitapta, birçok örnekle desteklenmiş olarak, konu bulmakla ilgili bütün yöntemler, karakter yaratmanın yolları, drama sanatının başlıca tekn..»»

Senaryo Yazım Teknikleri ve Film Örnekleri

Pana Film

Senaryo Kitabı - Senaryo Yazım Teknikleri ve Film Örnekleri »»
Semir Aslanyürek

Pan Yayıncılık

Neden Sinema Dramaturjisi Teorisi?
Vaktiyle SSCB Moskova`daki Yazarlık Enstitüsü`nde grişi sınavları yapılırken mülakata kalan bir Çukçe, sınav komisyonunun önüne gelmiş. Jüri üyeleri sorularını Çukçe`ye yöneltmeye başlamışlar: "Dostoyevski`nin yapıtlarını okudun mu?" Çukçe yanıtlıyor: "Çukçe okumadı." "çehov`un" "Çukçe onu da okumadı." Jüri üyeleri ısrar ediyorlarmış: "Peki; Tolstoy`un, Bal..»»

Mahmut Tali Öngören

Alan Yayıncılık

Sinema öğreniminin ülkemizde de yaygınlaşmaya başlaması, birçok üniversitede, yüksekokulda bu öğrenime yer verilmiş olması, yetişen öğrencilerin gelişen bilgileriyle hergün artan istekleri, gereksinimleri, daha geniş, daha ayrıntılı bir yapıtı zorunlu kılmış olmalı ki, Mahmut Tali ÖNGÖREN, bu kez de Senaryo ve Yapım adlı büyük kitabını yayına hazırlamış...»»
Mahmut Tali Öngören

Alan Yayıncılık

Mahmut Tali ÖNGÖREN: Radyo-TV yayıncısı. TRT`den önce ve sonra Türkiye Radyoları`nda ve özellikle de TRT Televizyonu`nun ilk yayına geçirilişinde görevler aldı ve Radyo-TV izlenceleri hazırladı. Radyo-TV-Sinema konularında yazıları, araştırmaları, incelemeleri ve senaryoları var. Aynı konularda öğretim üyeliği yaptı. Yurtdışında da bu konularda yazdı ve ..»»
Mahmut Tali Öngören

Alan Yayıncılık

*Tükendi

`Bu kitabın öyküsü, elinizde tuttuğunuz Üçüncü Kitap`la son buluyor. 1983 yılında başlayıp 1993 yılının sonlarına doğru biten bir serüven...

Yasaklamalar, baskılar, YÖK`ten sonra işten çıkartmalar, davalar, tartışmalar, haksızlığın yenilgisiyle son bulan savaşımlar... İçinde siyasal hiçbir özellik..»»

Ferudun Akyürek

MediaCat Kitapları

“Herkes senaryo yazabilir" iddiasıyla yola çıkan bu kitap, büyülü fenerin aydınlattığı sihirli dünyaya girmek isteyen tüm senaryo yazarı adaylarına "kalemi, kağıdı alın ve yazmaya başlayın" çağrısında bulunuyor.
Senaryo yazma tekniğinin tüm aşamalarını örneklerle destekleyerek anlatan bu pratik rehber zihninizden geç..»»

Wendell Wellman

Altıkırkbeş Yayınları

Piyasaya çıkan yazım teknikleri kitaplarında bir patlama var. Dev isimli yazarlık guruları, dünyaca ünlü öğretim üyeleri ve en saygın sinema okullarımızın hocaları... Senaryolarımın orta yerinde neden parça parça olduğuna ilişkin bir yanıt bulma açlığıyla bu kitaplardan çoğunu okudum. Sorun şu ki hiçbirinden sorunlarımın teknik yanıtlarını alamıyordum. B..»»
William İndick

+ 1 Kitap

"Bu yalnızca senaryo yazımı için bir kitap değildir. Sinemayla ilgili herkes için gerekli bir kitaptır. Bu kitap; olay örgüsü, karakter gelişimi ve öykü anlatma sanatının ardındaki psikolojiyi anlamak için mükemmel bir rehberdir."

- Robert C. Delay, Cedar Grove Agency Entertainment

"Senaryo yazarlarının, yönetmenlerin, film çözümlenmesi yapanların, sinema ve psikolojiye ilgi duyanları..»»

 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.