Başarı tek başına elde edilemez. Emeği dokunan herkesle mutluluğu paylaşanlar, daha büyük başarılara ulaşır. Dr.Faruk Bayülkem [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sanat-Resim-Yağlıboya

Sanat-Resim-Yağlıboya isimli konu başlığında toplam 8 kitap bulunuyor.
  Sanat-Resim-Yağlıboya kategorisindeki kitaplar
Jose M. Parramon

Remzi Kitabevi

Bu eşsiz sanatın keyfini çıkarın!

Tüm büyük ressamlar gibi yağlıboya tutkunları için eşsiz bir kaynak olan bu kitap, en temel fırça darbelerinden, en karmaşık ışık gölge oyunlarına dek tüm teknikleri adım adım öğretiyor.

İnsan figüründen manzaralara; portrelerden nülere ve soyut resme kadar pek çok tema örneklerle, uygulamalarla veriliyor. »»

Fernanda Canal

Net Yayıncılık

Net Sanat Kitapları, resim yapmayı öğrenmek veya geliştirmek isteyenler için resim ve çizim çalışmalarına yönelik eşssiz bir koleksiyondur. Her kitap bir konuda (Peyzaj, natürmort, figür, vb) ya da teknikte (yağlıboya, suluboya, pastel, vb) yetkin uzmanların gerçekleştiridği çeşitli araştırmalara ayrılmıştır.

Her alıştırmada önce konu olarak seçilen modelin bir fotoğrafı verilmekte, daha..»»

Peter John Garrard

İnkılap Kitabevi

YAĞLIBOYA İLE RESİM YAPMAYI ÖĞRENİYORUM»»
Jose M. Parramon

Remzi Kitabevi

YAĞLIBOYA RESİM SANATI»»
Sadettin Çağlarca

İnkılap Kitabevi

Son yıllarda gençlerin ve birçok aydınların sanata karşı büyük bir ilgi ve eğilim gösterdikleri görülmektedir. Sergilerinin sanatsever yüzlerce insanla dolup taşması, sanat eleştirilerinin her yerde işitilmesi bunu kanıtlar.»»

Jose M. Parramon

İnkılap Kitabevi

Elinizdeki bu kitap yağlıboya uygulamalarında pigment, tuval ve ekipman seçimine dair tavsiyelerle başlayıp, daha sonra fırça, spatula ve diğer araçlarla nasıl çalışacağınızı gösteriyor. Renk teorisi ve kombinasyonları konularının yanı sıra adım-adım peyzaj, portre, nü, natürmort, hayvan illüstrasyonları ve daha pek çok uygulamayı nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda size rehberlik ediyor.»»

Francisso Asensio

Literatür Yayıncılık

“Rönesans’ın başlangıç döneminde, yağlıboya güzel sanatlar dünyasındaki en mükemmel yenilik olarak değerlendirildi. Bu nedenle, bütün büyük ressamların en gözde boyama enstrümanı olmuştur. Yağlıboyanın yoğun kıvamı, yumuşak yapısı, çok çeşitl»»
Fernanda Canal

Net Yayıncılık

Bu kitap, yağlıboya resme başlamak için çok gerekli olan kuramsal temelleri vererek, bu tekniği öğrenemk isteyenlerin ilk adımlarını bilinçli atamalarını sağlamayı, böylece ilk günlerde yaşanabilecek çekingenliği azaltmayı amaçlamaktadır. Yağlıboyaya başlamak için gerekli malzemelerin neler olduğu ve nasıl kullandıkları, renklerin karışımlarının nasıl yapıldığı, vb. bilgiler yalın bir dille anl..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.