Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sanat-Resim-Kuram

Sanat-Resim-Kuram isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Sanat-Resim-Kuram kategorisindeki kitaplar
İsmail Tunalı

Remzi Kitabevi

Resimde modernizmi anlamak ve yorumlamak için...

Prof. İsmail Tunalı bugüne kadar 6 baskı yapan ve alanında tek çalışma olan bu kitaba yeni bir bölüm ekledi. "Avangard Resim" başlığıyla sunulan bu ekle birlikte tüm ilgilenenler için vazgeçilmez bir başvuru kaynağı olan Felsefenin Işığında Modern Resim öğrenciler ve akademisyenler için de yararlı birincil bir kaynak niteliğinde...

Ki..»»

Rudolf Arnheim

Metis Yayınları

Bir klasik olan bu eseri farklı kılan, algı psikolojisinin temel bazı bulgularını da kullanarak yerleşik bir dogmaya karşı çıkmış olmasıdır: Bu dogmaya göre gözümüz sadece bir duyu organıdır ve görme duyumuz ile bütün yaptığımız, daha sonra bunları işleyecek, değerlendirecek, bunlar üzerine düşünecek olan beynimiz için görüntü verileri toplamaktır. Hem gündelik yaklaşımlarımıza hem de bütün bir..»»

Leonardo Da Vinci

Notos Kitap

Leonardo da Vinci`nin ölümünden sonra öğrencisi Francesco Melzi`nin onun notlarından derlediği Resim Kitabı`nın ilk bölümü, Paragone delle Arti (Sanatların Karşılaştırılması) ya da kısaca Paragone (Karşılaştırma) adıyla bilinir.

Leonardo da Vinci, Paragone`de bir yandan resmi temel alarak onu özellikle heykel, şiir ve müzikle karşılaştırır, öte yandan resmin bilim ve felsefeyle ilişkiler..»»

Mutlu Erbay

Alternatif Yayıncılık

Yetenek Sınavları,

Testler, Temel İlkeler,

Oturma Düzeni, Plan-Konum,

Çizgi Karakteri, Altın Oran,

Teknikler, Kompozisyon,

Sfumato, Desen

Yaratıcılık, Perspektif,

Ölçü Almak, Konular,

Tablo Nasıl Okunur,

Tablonun Maddi Değeri,

Sorular, Sanat Tarihi,

Eleştiri, Resim Eğitimi,

Oturma Düzeni, Hikayeler,

Önyargıları Aşmak, »»

Arthur C. Danto

Ayrıntı Yayınları

1984’te sanat eleştirmeni ve düşünür Arthur C. Danto altmışlı yıllarda sanatın bittiğini ilan etti. O tarihten beri günümüz sanatının doğasına yönelik en radikal eleştiriler de Danto’dan geldi. Sanatın Sonundan Sonra’da yazar bu görüşünü ilk kez eksiksiz olarak ortaya koyarak, sanatın nasıl daha önce izlediği anlatı yolunu terk ettiğini gösteriyor. Dahası, Danto bize geleneksel teorilerin bir mana..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.