Denizin dibinde incilerle taşlar karışık bulunurlar. Övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunur. Mevlana [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sanat-Resim-Genel

Sanat-Resim-Genel isimli konu başlığında toplam 39 kitap bulunuyor.
  Sanat-Resim-Genel kategorisindeki kitaplar
Levent Yılmaz (Derleyen)

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

20. yüzyılın yetiştirdiği dünyanın istisnai sanatçılarından kabul edilen Yüksel Arslan’ın 13 Eylül 2009 – 21 Mart 2010 tarihleri arasında Garanti Bankası ana sponsorluğunda santralistanbul’da gerçekleştirilen ilk retrospektif sergisinin İngilizce-Türkçe olarak hazırlanan katalogu tüm sanatseverler için hazırlandı. Yüksel Arslan’ın, dünya ve Türkiye’deki koleksiyonlardan derlenen beş yüzün üstünde ..»»
Durmuş Akbulut

İstiklal Kitabevi

Açık Beden "Resimde Çapkınlık, Şiddet, Doğa ve Saplantı"»»
Ümran Bulut

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Tüm sanat dallarında olduğu gibi, Avrupa resim sanatında da biçim ve anlam bütünlüğünde oluşturulan yapıt, bir "değer" olarak algılanmaktadır. Kuşkusuz bu "değer" üretimin meydana getirildiği yıllardan bugüne dek çeşitli yorumları beraberinde getirmiş, birçok sanatçı ve sanat tarihçisinin çalışmalarıyla aydınlığa kavuşturulmuştur. Bunlar, tarihsel süreç içinde, bazen birbirlerini destekleyerek,..»»

Alain Vircondelet

Yapı Kredi Yayınları

Doğanın, yaşamın uyanışı, olayların doğuşudur beni ilgilendiren. Çocukluğun bu gizlerini resmedebilmek beni her zaman uğraştırmıştır. Giacometti'yi bunun için o kadar seviyordum. Nesnelerin ölçüsünü veriyor, müziği ileten, yüzlere ve manzaralara ezgiler söyleten doğru sesi veriyordu bana. Ben de bu biricik arayış içindeyim, tek işim bu. Ve bu zanaatkâr çalışmasının özel bir pırıltısı yoktur. Kar..»»
Mazhar Şevket İpşiroğlu

Yapı Kredi Yayınları

Topkapı Sarayı Müzesi Kitaplığı`nda Bulunan Üstad Mehmed Siyah Kalem`in Resimleri

Türkiye sanat tarihçilerini Siyah Kalem`le buluşturan Mazhar Ş. İpşiroğlu, 1985`te yayımlanan Bozkır Rüzgarı: Siyah Kalem ile 1950`lerden beri üzerinde çalıştığı Siyah Kalem`le ilgili, zaman içinde değişen görüşlerine de son noktayı koyuyor.

Siyah Kalem`in mitler çağına özgü bir düşüncenin etkisiyle el..»»

Suut Kemal Yetkin

Palme Yayıncılık

Yaratışın acıları ile birlikte, bir sevinç, bir gençlik kaynağı olan eser, göbek bağını koparıp kendi serüvenli yaşayışına başlayınca sanatçıyı sıkmakta gecikmez. Onu, yeni yaratışlara sürükleyen nedenlerden biri de bu duygudur. Sanatçıya “dur” buyruğunu veren ondaki “ancak bu kadar olur” duygusu idi. Bu duygu sanatçıya gücünün sınırını da çizer. Ama bu sınıra varmak için o, neler çekmemiş, nelere..»»
Marc Chagall

Yapı Kredi Yayınları

Bu kitap, yirminci yüzyılın en büyük Rus ressamının gençliğini anlatan benzersiz bir eser. Aynı zamanda Chagall'ın rüyaları çağrıştıran, ilk bakışta primitif görünen eserini yaparken her zaman anavatanı Rusya'dan ilham aldığının kanıtı. Rusya'daki Yahudilerin gündelik hayatını anlatan sahnelerin çoğu, Chagall'ın memleketi Vitebsk'ten ayrılıp St. Petersburg'un çarpıcı, entelektüel ortamına girişi..»»
Barrington Barber

Profil Yayıncılık

Çok Satan Çizim Kitaplarının Yazarından. Çizim sanatında kendi zirvenize tırmanmak istiyorsanız, Barrington Barber'ın Çizimde Ustalık kitabından başka bir yere bakmanıza gerek yok. Kendi temponuza göre tamamlayacağınız çizimleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak pek çok türde çalışmayı içeren başlı başına bir kurs. Barrington Barber, yılların verdiği öğretme deneyimini teknik bilgi ve bec..»»
Gilles Neret

Taschen

Salvador Dali - A genius with a right to indulge in whatever lunacy popped into his head Picasso called Dali "an outboard motor that's always running." Dali thought himself a genius with a right to indulge in whatever lunacy popped into his head. Painter, sculptor, writer and film maker, Salvador Dali (1904 - 1989) was one of the century's greatest exhibitionists and eccentrics - and was ..»»
Tamer Tuğrul

Maya Akademi Yayınları

Günümüzde güzel sanatlara olan ilginin gün geçtikçe arttığı gözlenmektedir. Her insanda güzele karşı bir ilgi hatta güzel sanatlarla ilgili eğitim almamış insanların dahi bu duyguyu geliştirdikleri görülmektedir. Hiçbir zaman özü kelimelerle anlatmak ve bunu da anlatarak öğretmek mümkün olmamıştır. Desen kavramını ele alırken onu zorlaştırmak, anlamsızlaştırmak değil aksine onun tanınır hale,..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.