Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sanat-Resim-Çizim

Sanat-Resim-Çizim isimli konu başlığında toplam 36 kitap bulunuyor.
  Sanat-Resim-Çizim kategorisindeki kitaplar
Jose M. Parramon

Remzi Kitabevi

Resimle ilgilenen herkesin kitabı… Başarılı bir portrenin temel özellikleri ve çizimi; baş ve yüzün ayrıntılı incelenmesi; ön eskizler; kurşunkalemle yapılan portreler, renkli portreler… Bu kitapta kusursuz bir baş ve portre çizimi için gereken tüm bilgileri bulacaksınız. »»
Angela Gair

Net Yayıncılık

Tek bir ciltte pratik bir elkitabı ve ayrıntılı bir rehber.

Her projenin uygulamalarını adım adım gösteren fotoğraflar.

Kolay anlaşılır metinlerle resmin temel bilgileri.

250`nin üzerinde orijinal ve renkli proje. »»

Haydar Çelik

Engin Yayıncılık

Anatominin ölüler üzerinde, benim resimlerimden daha iyi inceleneceğini söyleyenlere derim ki; bu, benim resimlerimde gösterilenlerin hepsini bir preparat`ta aramak gibidir. Çünkü dikkatin ne kadar kuvvetli olursa olsun, sen yalnız birkaç damar göreceksin. Ben ise tam-eksiksiz bilgiye ulaşmak için, çeşitli yaşlarda, on (10) dan fazla ölüyü bütün organlarını görmek üzere açtım. Kasları ..»»
Fernanda Canal

Net Yayıncılık

Net Sanat Kitapları, resim yapmayı öğrenmek veya geliştirmek isteyenler için resim ve çizim çalışmalarına yönelik eşssiz bir koleksiyondur. Her kitap bir konuda (Peyzaj, natürmort, figür, vb) ya da teknikte (yağlıboya, suluboya, pastel, vb) yetkin uzmanların gerçekleştiridği çeşitli araştırmalara ayrılmıştır.

Her alıştırmada önce konu olarak seçilen modelin bir fotoğrafı verilmekte, daha s..»»

Onur Erdiren

Kerasus Yayınları

Çizim Teknikleri, güzel sanatlara hazırlanan, resim kurslarına giden, çizimle ilgili teknikler öğrenmek isteyen ve reklam tasarımıyla ilgilenenler için hazırlanmış bir başvuru kitabıdır... (Tanıtım Bülteninden) »»
Remzi Evren

Harman Ofset Basım Yayın

İlk/Ortaöğretim Temel Sanat ve Resim Eğitimi Kitabı

Resim dili evrenseldir. Çünkü anlatısı görseldir. İlk kez yurt dışına giden ve yabancı dil bilmeyen bir arkadaşımın başından geçenler, bu açıdan hoş bir örnek olacaktır. Girdiği markette yumurta almak için sağa sola bakıyor, bulamıyor... »»

Jose M. Parramon

Remzi Kitabevi

Temel çizim bilgileri. Kurşunkalem, füzen, sangin, kuru ve yağlı pastel, renkli kalem boya, marker ve suluboya ile resim teknikleri… Kompozisyon, ölüdoğa resmi, doğru perspektif, kontrast, ışık ve gölge… Bu kitapta başarılı bir resim yapımı için gereken önemli bilgileri bulacak, çeşitli alıştırmalar yaparak pratik çizim becerinizi geliştireceksiniz. »»
Barrington Barber

Mira Yayıncılık

Biraz kararlılık ve istekle herkes iyi çizim yapmayı öğrenebilir. Çizimin Sırları kitabının başlangıç noktası da bu. Bu kitap farklı yeteneklerdeki bütün öğrenciler ve çizim meraklıları için pratik ve kapsamlı bilgiler içeren bir kaynak olma özelliğini taşımaktadır. Kitapta bir kaynak olma özelliğini taşımaktadır. Kitapta nesne çizimi ve natürmort; figür çizimi ve portre; bitki, manzara ve hayvan ..»»
Barrington Barber

Mira Yayıncılık

Barrington Barber, ulaşmak istediği hedefleri olan sanatçıları üstün beceri ve yeterlilik arayışında ileri aşamalara taşıyor. Ayrıca duygularınızı ve düşüncelerinizi çalışmanızda ifade edebilmeniz ve bilgiyi gelecekte kullanmak üzere saklayabilmeniz için görsel dünyayı algılayışınızı geliştirmeye teşvik ediyor.

Kitapta 370`in üzerinde illüstrasyona yer verilmiş.»»

Bert Dodson

Bilge Kültür Sanat

- Çizimlerinizi geliştirmek için 55 temel bilgi - Tekniğinize hakim olmanıza yardım edecek 48 mini ders - Gelişiminizi ölçmenizi sağlayacak 8 otokritik (Ön Kapak'tan) Eli kalem tutan herkesin resim yapabileceğini iddia eden Dodson'ın bu kitabıyla, - Yeniden biçimlendirmeyi, odaklanmayı, harita çıkartmayı ve pekiştirmeyi - Elinizi serbest bırakmayı, sonra da kontrol etmeyi ışık, derinlik ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.