Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sanat-Grafik

Sanat-Grafik isimli konu başlığında toplam 10 kitap bulunuyor.
  Sanat-Grafik kategorisindeki kitaplar
Tevfik Fikret Uçar

İnkılap Kitabevi

İşaret ve simgelerle iletişim kurmaya çalışan insanoğlu, seslere karşılık gelen şekiller yaratarak günümüzdeki alfabenin temellerini attı. İnsanlığın en önemli ilerlemelerinden biri olan bu noktadan sonra her şey eskisinden çok farklı gelişti. Kolaylaşan öğrenme süreci, kültür ve insanlığın gelişiminde önemli farklılıklar yarattı. Artık fikirler, tarih ve olaylar daha kolay paylaşılabiliyordu. ..»»

H. Yakup Öztuna

Grafik Tasarım Dergisi

"Görsel iletişimde Temel Tasarım" adlı bu çalışma, tasarım öğrencilerinin yaratıcı düşüncelerini kışkırtarak gelişimlerinde önemli rol oynayabilecek değerli kaynaklardan biriH. Yakup Öztuna dir. Kitapta sunulan görsel ve kuramsal bilgiyle, iki boyutlu ve üç boyutlu tasarım alanlarında yapılan, öğrencilerin ve profesyonellerin sanat / tasarım çalışmalarının örnekleriyle görsel dağarcığın gelişimi s..»»
Alain Weill

Yapı Kredi Yayınları

Grafik tasarım -ticaret ve sanayi alanlarındaki uygulamalı sanat- Avrupa`da, 20. yüzyılın arifesinde, dekoratif sanatların yenilenmesiyle doğdu. Ardından, Moskova, Berlin ve Amsterdam`da, Dadacılarla yapısalcıların çabalarıyla, De Stijl ve Bauhaus`la, kolaj, fotomontaj ve yeni bir tipografi temelli modern grafikçilik ortaya çıktı. İkinci Dünya Savaşı`ndan ve Avrupalı sanatçıların büyük çoğunluğ..»»

Alice Twemlow

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

Grafik tasarım iletişim kurmak içindir: seyirciler, izleyiciler, kullanıcılar, alıcılar, ziyaretçiler, katılımcılar, yoldan geçenler, tüketiciler, müşteriler ve aboneler. Ancak tasarımcıların tüm bu insanlarla ne derece temasa geçtikleri, çarpıcı şekilde değişkenlik göstermektedir. Bazıları kendileri için tasarım yapar. Bazıları başka tasarımcılar için tasarlar. Bazıları bir müşterinin anlayışına ..»»
Uluer Teker

Dokuz Eylül Yayınları

Grafik Tasarım ve Reklam»»
Mine Tuksal

Pusula Yayıncılık

Mine Tuksal`ın yurt dışında edindiği tecrübeleriyle şekillendirdiği grafikerlik hayatını, kitabın her kelimesinde hisssetirdiği sıradışı bir kitap. Bu kitapla gerçek bir grafikerin donanımını ve bakış açısını kazanacaksınız. Illustrator | InDesign | PhotoShop Renk Tipografi Mizanpaj Görsel Psikoloji Detaylı Çizim Araçları Boyama ve Fırçalar Şek..»»
Hatice Aslan Odabaşı

Yorum Sanat Yayınevi

İletişim teknolojisinin temelini teknoloji ve görsel sanatoluşturmaktadır. Görsel öğeler bir mesaj oluşturmak için tasarlanırkentasarımcı tarafından belli bir süzgeçten geçilir. Tasarımcı bu aşamada renkleri,şekilleri ve diğer sanat elemanlarınıhedefi doğrultusunda kullanır. Bunun için belli bir sanat birikimine sahipolmak durumundadır. Bu kitap ,tasarımcı olmak isteye..»»
Emin D. Aydın

Derin Yayınları

MASAUSTU YAYINCILIK»»
Simon Garfield

Domingo Yayınevi

"Yılın En İyi Kitaplarından" -Amazon- "Büyüleyici... Gerçek ve mizah arasında mükemmel bir denge yakalıyor. Bu kitabı okumak bakışınızı değiştirecek." -Time Out- Tam Benim Tipim bir font kitabı. Binlerce fontu alt alta sıralayan katalogvari bir kitap değil -öyle olsa muhtemelen bir uluslararası çoksatan olamazdı. Tersine; gerçek öyküler üstüne kurulmuş hayli eğlenceli bir kitap elinizdek..»»
Ali Tekin Çam

Alternatif Yayıncılık

Editörlüğünü Ali Tekin Çam`ın üstlendiği; 281 grafik tasarımcı ile 15 hat ustasının çalışmalarının ve 14 sayfalık logo ile ilgili teknik bilginin bulunduğu "Türk Grafik Tasarımcıları LOGO" kitabı çıktı.

Ülkemizde ilk defa bu kadar geniş kapsamda hazırlanan kitap, bir döneme ait logo tasarımları hakkında kaynak olması, referans oluşturması, logo konusunda çok farklı tasarım anlayışları, tekn..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.