Kadınlar erkeklerin güçlü yanlarına hayran olurlar, zayıf yanlarını severler. Beatrice Brown [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sanat-Genel

Sanat-Genel isimli konu başlığında toplam 184 kitap bulunuyor.
  Sanat-Genel kategorisindeki kitaplar
Elizabeth Lunday

Domingo

Leonardo’dan (sözde sodomist) tutun da Caravaggio’ya (hüküm yemiş katil), Edward Hopper’a (karısını dövmekle itham edilir) varana kadar herkes hakkında taşkın anekdotlar sunan Büyük Sanatçıların Gizli Hayatları, büyük ustaların uluslararası sanatının gerisindeki ahlâksızca, buğulu ve gözü kara hikâyeleri anlatıyor. Michelangelo’nun vücut kokusu çok kötü olduğu için asistanlarının onunla çalışmaya ..»»
George L. Hersey

Say Yayınları

CAZIBENIN EVRIMI»»
Necmi Sönmez

Yapı Kredi Yayınları

Kâzım Taşkent Sanat Galerisi’nde René Block küratörlüğünde süregelen güncel sanat sergileri dizisi “İstiklâl Serüveni”nin yedincisi Cengiz Çekil’e ayrıldı. Çekil, “Saat Kaç” başlıklı yeni çalışmasıyla sanatseverleri “zaman” üzerine düşünmeye davet ediyor. Sergiyle eş zamanlı olarak “Türkiye’de Güncel Sanat” monografi dizisinden Cengiz Çekil – Bir Tanık adlı bir kitap yayımlandı.

Necmi Sönm..»»

Doğan Kuban

Yapı Endüstri Merkezi Yayınları

Sergi baz alınarak hazırlanan kitap, daha önce sergilenmeyen fotoğrafları ve Doğan Kuban`ın bu kitap için kaleme aldığı özgün metinleri içeriyor. Divriği Ulucamisi ve Şifahanesi, mimari konsepti, anıtsal heykel nitelikli bezemesi ve benzeri olmayan yontularıyla dünya sanat tarihinde Türkiye Ortaçağ sanatının en önemli yapıtı olarak kabul ediliyor. Mimar- fotoğrafçı Cemal Emden`in fotoğraflarından ..»»
Osman Şengezer

Artshop Yayıncılık

Türk Sahne Tasarımcıları, yani dekor ve kostüm sanatçıları, meslek olarak, yaratıcılıklarının önemini çok geç kabul ettirebildiler. Uzun yıllar çalışmış oldukları halde geriye ne bir belge, ne bir araştırma ne de bir inceleme var. ***Su üzerine yazı*** deyimi tam anlamıyla onlar için söz konusu. Geriye kalan birkaç fotoğraf, onlar da çoğunlukla siyah beyaz. Neler tasarladılar, n..»»
Jale Baysal

Demet

CAGDAS EGITIMDE SANAT»»
Anne Caoquelin

Dost Kitabevi Yayınları

Sanat yapıtlarının çokluğu ve olağanüstü çeşitliliği, yarattığı içinden çıkılmaz kavram karmaşası kadar, onları tarihsel bir bağlam içine yerleştirmede de türlü güçlüklere yol açar. Bu küçük başvuru kaynağı, Çağdaş Sanat kavramının felsefi ve estetik öncüllerini tanımlama girişiminin ötesinde, temelde "çağdaş" ve "modern" ayrımı üzerine kurulan terminolojik bir ikiliği de açıklamaya çalışıyor. ..»»

Gürsel Türkdoğan

Piramit Yayıncılık

CAGDAS SANAT»»
Adnan Turani

Remzi Kitabevi

Sanat yapıtı, bataklıkta açıp serpilmiş, insanı büyüleyen bir nilüfer çiçeğine benzetilebilir. Bu güzel çiçek, yaşadığı ortamla ilişkisi olmayan bir yerde sergilenirse, onun bataklıkta büyüdüğü akla gelmez. Sanat yapıtı da, yaratıldığı yerden farklı bir çevre içinde gösterilirse, onun, içinde doğup büyüdüğü ortam ve farklı koşullar bilinemez. Bu yüzden sanat yapıtını oluş halinde iken tanımanın..»»

Tansel Türkdoğan

Piramit Yayıncılık

CAGDAS SANAT KARAKTERI 60 SONRASI AKIMLAR SANATCI»»