Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sanat-Anı

Sanat-Anı isimli konu başlığında toplam 4 kitap bulunuyor.
  Sanat-Anı kategorisindeki kitaplar
Y. Y. Lansere

Kaynak Yayınları

Sovyet sanatçısı Lansere, Büyükelçi Aralov`un davetiyle 1922 yılında Ankara`ya gelir. Tanımadığı şehrin günlük hayatı, gürültülü pazarları, eski mimarî eserleri, küçük sokakları ve tipleri; her şey ressamın ilgisini çeker. Lansere, Ankara`da inanılmaz derecede çok çizim yapar. İşte elinizdeki kitap, Lansere`nin Ankara izlenimlerinden ve çizimlerinin bir kısmından oluşmaktadır. Sanatçı, Kurtuluş..»»

Abdullah Şen

Çınar Yayınları

Bu kitapta; öğretmenlerin öğrencilerinin, ebeveynlerin çocuklarının sorunlarıyla ve ruhsal durumlarıyla yeteri kadar ilgilenmemelerinin; annesizliğin veya babasızlığın çocuk ruhunda açtığı yaraların; yanlış arkadaş seçiminin; velilerin çocuklarının kimlerle arkadaşlık yaptıklarını ve nerelere gittiklerini izlememelerinin ve okullarda rehberlik hizmetlerinin yeterince yürütülmemesinin, çocukların..»»
Abidin Dino

Can Yayınları

"Benim yapabildiğim, yaptığımı umduğum, son soluğuma değin yapacağım - ki önümde uzun bir zaman yok, biliyorum– bu birtakım şeylerin yaklaşmakta olduğu duygusunu yaşamak ve yaşatmak. Her zaman felaketleri düşünmemek gerek. En korkunç acılardan sonra tüm bu yaşadıklarımız olağanüstü güzellikte bir yaşama dönüşebilir.

ABİDİN DİNO

Kısa Hayat Öyküm’de, resimleri, desenleri, karikatürleri, h..»»

Halil Yıldırım

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

"Şafak söktüğünde yorgunluklarını bir nebze de olsa uykuyla gideren köylümün alın teri henüz kurumamışken, gün doğunce yine işe koyulup ekmek peşine düşer; hiç durmadan ve yılmadan çalışıp üretirlerdi. Gün batımına kadar sürerdi bu haklı koşturmacalar. Akşam olunca evlerinde huzur bulup dinlenirlerdi." "Selimiye'yi Side'ye dönüştüren neden sadece onlarca kilometrelik sığ bir denizimizin olmasın..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.