Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. Newton [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Psikoloji-Terapi

Psikoloji-Terapi isimli konu başlığında toplam 33 kitap bulunuyor.
  Psikoloji-Terapi kategorisindeki kitaplar
İsmail Ersevim

Özgür Yayınları

Aile Tedavisi`nde sizlere, şu ya da bu şekilde değişmiş ya da problemli gibi görünen, yeniden yapılanan, yaşanan zamanın siyasal ve ekonomik koşullarına adapte olup işlevselliğini sürdüren, "aile"nin yapı, işleyiş ve etkileşim bozukluklarında uygulanması gereken tedavi yöntemlerini sunuyoruz.

Çocuklarımız, yaşadığımız bu yüzyılda, çok yarışmacı ve mayın döşeli bir gelişim politikası izle..»»

Irvin D. Yalom (Genel Editör)Stephanie Brown (Editör)

Prestij Yayınları

Dizide yer alan "Alkolizm Terapisi", bir alkolizm modeli sunmakta; yetkin kararlar almada, uzun dönemli iyileşme sürecinde alkoliklere ve ailelerine rehberlik etmede yardımcı değerli bir kaynaktır.

Bu kitap, disiplin ya da eğitimine bakmaksızın bir alkoliği pragmatik ve adım adım tedavi edebilme konusunda bütün okullara yardım edecektir. Talimatlar, açıktır ve kisişelleştirilmiştir.

Wdw..»»

Walton T. Roth (Editör)Irvin D. Yalom (Genel Editör)

Prestij Yayınları

Anksiyete terapisi, panik atak, agorafobi ve sosyal fobiler gibi birçok anksiyete bozukluğunun klinik tedavisine yönelik kapsamlı ve güncel bir rehberdir. Alanlarındaki uzman kişiler tarafından yazılan Anksiyete terapisi, bir dizi etkili klinik teknik ve müdahale hakkında yararlı bilgiler sunmaktadır. Hem sağlık profesyonellerine hem de konuyla ilgili okuyucuya hitap eden kitapta, birçok vaka ö..»»

Mehmet Hakan Alşan

Karakutu Yayınları

Kutsallarını yok eden, modern insanlar, modern psikolojinin kuramcılarına `öteki peygamberlermiş` gibi teslim olanlar bu kitap sizin için... İnançların hükmü, öldü mü? Seküler tapınaklarında mânevî sorunlarına cevaplar arıyanlar siz insanlar, modernizasyon hareketi; bizi ve kişiliklerimizi giderek içten içe işgal ediyor! Modern Psikoloji`nin kuram ve pratikleri, rûh dünyamızı eşeliyo..»»
Mustafa Ulusoy

Timaş Yayınları

“Bizi gökyüzüne çeken şey, onun uçsuz bucaksız görünümüdür. Bizi ona çeken bir başka şey de, oradaki sükûnettir. Orada çatışma, kırılganlık, rekabet, haset, hırs, dedikodu, didişme, kavga gibi yeryüzüne ait yaşantılar yoktur. Tüm yıldızların, gezegenlerin ve ayın ruhu yumuşacıktır. İnsan yukarıya gökyüzüne bakmadıkça ayağını yeryüzüne güvenle basamaz. Kendimizi tanımanın yollarından biri de gökyüz..»»
James F. Masterson (Editör)

Litera Yayıncılık

Masterson`ın kişilik bozukluklarına dair 40 yıllık klinik deneyimleri sonucunda ortaya çıkan bu kitap, Masterson yaklaşımının geldiği son noktayı göstermesi bakımından zirvede yer almaktadır. Kitap, Masterson`ın deyimiyle "betimleyici" bir kuram olarak başlayan ve sonrasında "gelişimsel nesne ilişkileri kuramına"evrilerek "gelişimsel kendilik ve nesne ilişkileri kuramı" halini alan Masterson`ın..»»

Aaron T. Beck

Literatür Yayıncılık

Son yıllarda duygusal bozukluklar konusu büyük bir ilgi görmüş ve popülerlik kazanmıştır. Bu yoğun ilgiyi popüler magazin dergilerinin içeriklerinde ve en çok satan kitap listelerinde bariz bir şekilde görmek mümkündür. Psikolojik bozuklukları konu alan üniversite dersleri de bu yoğun ilgiden nasibini almıştır. Psikiyatristler, klinik psikologlar ve zihin sağlığı alanındaki diğer uzmanların sayısı..»»
Robert L. Leahy

HYB Yayıncılık

Leahy`nin kitabında bilişsel terapide kullanılan yöntemlerin hemen tamamı, konu aldıkları ve hedefledikleri alanlara göre gruplanmış ve her yöntem aynı düzen içinde kapsamlı bir şekilde anlatılmıştır. Yöntemler anlatılırken, önce tanımı yapılmış, ardından klinik görüşme örneğiyle yöntemin nasıl uygulanacağı açıklanmış, daha sonra da yöntemi uygularken yaşanabilecek sorunlar ve çözüm yolları açıkla..»»
Robert L. LeahyDilek Gölet

Litera Yayıncılık

Kısım teorik ve kavramsal temeller Direnç modelleri Prosedüre karşı direnç Anlaşılma direnci Öz-Tutarlılık Şematik direnç Ahlaki direnç kompulsif sorumluluk Mağduriyet direnci Riskten kaçınma direnci ve depresif direnç Kendini sabote eme Karşı aktarımın incelenmesi Kısım bilişsel terapi ve karşı aktarım Karşı aktarımın kullanı..»»
Alper Hasanoğlu

Remzi Kitabevi

Aşk, birliktelik ve sadakat üzerine ilginç yorumlar… Deneyimli bir psikoterapist olan Alper Hasanoğlu, Bir Terapistin Arka Bahçesi’nde kişisel ve mesleksel deneyimlerini sanatsal duyarlığın özgün bakış açısıyla değerlendirip yorumluyor. Bu kitapta hayatın anlamı, can sıkıntısı, aşk, birliktelik ve sadakat konularında birbirinden ilginç metinler bir araya geliyor. Bireyin kend..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.