Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılamaz. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Nümismatik(Sikke Bilimi)

Nümismatik(Sikke Bilimi) isimli konu başlığında toplam 28 kitap bulunuyor.
  Nümismatik(Sikke Bilimi) kategorisindeki kitaplar
Atom Damalı

Nilüfer Vakfı Yayınları

150 Devlet 1500 Sultan İslam Sikkeleri»»
Tuncay AykutŞennur Aydın

Yapı Kredi Yayınları

Ak Akçe Moğol ve İlhanlı Sikkeleri»»
Şennur Şentürk

Yapı Kredi Yayınları

TÜKENDİ. İçindekiler
- Yapı Kredi Para Koleksiyonları / Şennur Şentürk
- Altın / A. Emel Geçkinli
- Eski Yunan, Roma ve Bizans Altın Sikkeleri / Oğuz Tekin
- Mısır ve Suriye İslami Sikkelerini "Okumak" / Jere L. Bacharach
- Ortadoğuda ve Osmanlılarda Altın Para / Ahmet Tabakoğlu
- Osmanlı Para Tarihinde Dünya Para ve Maden H..»»

Oğuz Tekin

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Bu kitap, C.E.Bosch tarafından 1949`da yayınlanan Türkiye`nin Antik Devirdeki Meskukatına Dair Bibliyoğrafya adlı kitabın devamı niteliğindedir. Bugüne değin ülkemiz nümismatiği üzerine yapılmış yayınları araştırmacıya tanıtmak ve onlara araştırmalarında zaman kazandırmak amcını taşımaktadır»»

Oğuz Güler

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Erciyes hem Tanrı ve hem de ulusal sembol olmasının hükümdarlığının tarihi başkenti Kayseri`nin de çağlar boyu en büyük simgesi haline gelmiştir. Bu eser ile, Erciyes Dağı`nın Antikçağ ikonografisindeki yeri, sikke ve gemmalar incelenerek en geniş şekilde ortaya konuyor. »»

Oğuz Tekin

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Elinizdeki bu çalışma bir el kitabı niteliğindedir.Giriş bölümünde, sikkenin icadından çok önceki dönemde değiş-tokuş ve daha sonra da alış-veriş için para karşılığı kullanılan metal ya da her tür nesneden başlayarak oldukça geniş bir toplu bilgi verilmiştir.Diğer bölümlerde ise sikkenin icadı ve bu gelişmeden sonraki yayılma sonucu eski Yunan aleminde ve buna dahil olmamakla birlikte aynı sist..»»

Stefan Karwiese

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Konusunda dünyanın sayılı uzmanlarından biri sayılan S.Karwiese`nin bu eseri, antik nümismatiğin gelişimi, temelleri ve anlamı hakkında fikir veren önemli bir temel kaynaktır.Tanıtılan sikkelerle, tarihsel, kültürel, ekonomik ve sosyolojik bir belge niteliği taşıyan bu eser, aynı zamanda Türk öğrencileri arasında nümismatik eğitimi görme isteğinin artmasına ve böylece bu alandaki boşluğun doldu..»»

Selçuk Gür

Kendi Yayını

NUMİSMAT ARKEOLOG SELÇUK GÜR`ÜN HAZIRLADIĞI BU ESERDE 995 ADET YUNAN SİKKESİ VE 974 ADET ROMA SİKKESİNİN 2004 VE 2005 FİYAT LİSTELERİYLE BİRLİKTE RESİMLERİDE YER ALIYOR. ANTİK SİKKELER »»
Cecile Morrisson

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Nümismatik çalışmalarının ve koleksiyonculuğun gelişimi, sikkenin temizlenmesi ve koruma teknikleri, tarihlendirme yöntemleri gibi konuları ele alan bu kitap, kimi zaman üzerinde taşıdıkları yazılarla politik ve dini propaganda aracı ve desteği olarak halka geniş çapta dağılan sikkenin hikayesini anlatmaktadır. Konunun dünya çapında saygın bir otoritesi olan yazarının deyimiyle, kitap "Eğer uzman ..»»
Kenneth W. Harl

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Bu Rehber Kitap, arkeoloji öğrencilerinin kazılarda sıkça bulunan sikkelerden aşina olmadıklarını teşhis edebilmelerine yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Kitaplar, kapsamlı kataloglar olmaktan ziyade, hem arkeoloji akademisyenlerine hem de öğrencilerine gün ışığına çıkan sikkeleri hızlı ve kesin bir şekilde teşhis edebilme olanağı sağlamak amacını taşımaktadır. Bu klavuzlar tam birer katalog olm..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.