Denizin dibinde incilerle taşlar karışık bulunurlar. Övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunur. Mevlana [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Müzik Tarihi

Müzik Tarihi isimli konu başlığında toplam 20 kitap bulunuyor.
  Müzik Tarihi kategorisindeki kitaplar
Cemal Yurga

Pegem Akademi Yayıncılık

Batı müziği tarihinde popüler müzik çeşitlerinin 20.Yüzyılda olduğu kadar ağır bastığı bir dönem yaşanmamıştır. Dolayısıyla hem Müzik bilim bakımından, hem eğitim bilimi açısından Popüler Müzik gerçekliği önem taşımakta, günümüzün uygar dünyasında müzikolog ve pedagogların yanı sıra,müzik sosyologları ve müzik psikologları da bu konuya ciddiyetle eğilmektedir. Çalışma bu yönden dikkat çekicidir. G..»»
Naim Dilmener

İletişim Yayınları

Bak Bir Varmış Bir Yokmuş, ‘60’lardan bugüne “Türkçe sözlü hafif müzik”, “pop müzik” tarihi... Besteciler, sözler, yorumcular, albümler ve hikâyeleri... Tülay German, Ayten Alpman, Erol Büyükburç, Ayla Dikmen, Gönül Turgut, Ay-Feri, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Tarkan... Dergiler... Popüler Melodi, Müzik Kulübü, Diskotek, Hey, BoomMüzik, Blue Jean... Yarışmalar... Apollonia Festivali, Eurovision, B..»»

Paul Griffiths

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Paul Griffiths, Batı Müziğinin Kısa Tarihi`nde Batı müziğinin, bu müziğin büyük bestecilerinin, aynı zamanda da yorumcularının ve dinleyicilerinin, müziğin ne olduğuna ve ne için yapıldığına ilişkin düşüncelerinin aydınlatıcı öyküsünü sürükleyici bir dille aktarıyor. Müziğin yüzyıllar boyunca nasıl evrildiğini ve müziğin insanoğlunun zaman kavramında gökkubbe sonsuzluğundan bilgisayar mikrosaniyes..»»
Ali Uçan

Müzik Ansiklopedisi Yayınları

Bu kitap, Türk müzik kültürünün başlangıcından günümüze kadar geçirdiği evreleri sergilemektedir. Kitapta yer alan çalışmalar, Altaylılardan Hunlara, Göktürk`lere ve Uygurlara, daha sonra Karahanlılara, Gazneliler ve Büyük Selçukluları, Osmanlılar ve Türkiye Cumhuriyeti`ne, son olarak da bağımsız Türk Cumhuriyetlerine, son olarak da bağımsız Türk Cumhuriyetlerine erişen tarihsel evrimi bir bütü..»»

Gramafon

Pan Yayıncılık

Fonograf, gramofon, taş plak... Günlük hayatımızın bir parçası değiller artık. Ancak onlar müzik tarihinin vazgeçilmez tanıkları... Git Zaman Gel Zaman, bu konuyla ilgili yazılmış en kapsamlı eser olarak müzikçiler, tarihçiler ve koleksiyoncular için önemli bir kaynak olacaktır. Cemal Ünlü, 1991 yılına kadar sadece koleksiyoncusu olduğu taş plaklar konusunda Türkolog Dr. Robert Anhegger`in özen..»»

Jacques Attali

Ayrıntı Yayınları

Önce kaos vardı... Ve gürültüler... Jacques Attali bu gözlemden yola çıkarak müziğin ekonomi-politiğini inceliyor ve şu sonuca varıyor: Müzik ileriyi görür. İlkçağlardan başlayarak toplum, iktidar ve müzik arasındaki bağları ele alan Attali, bu kitabında müziğin, kurban ayinlerinden saraya isyanlardan uzlaşmalara, iktidardan ekonomiye uzanan bütün tezahürlerini inceliyor. Gürültünün bi..»»
İlke BoranKıvılcım Yıldız Şenürkmez

Yapı Kredi Yayınları

Bu kitapta çoksesli Batı müziği tarihi, Antik Yunan`dan günümüze uzanan süreç içinde, genel hatlarıyla sunulmuştur. Belli başlı dönemler, önemli besteciler ve yapıtları, müziğin karmaşık konuları yalın bir dille açıklanmaya çalışılmış, Batı müziğinin bir bütün içinde anlaşılmasına çaba gösterilmiştir. Türkiye`de modernleşme sürecinde çoksesli müziğin gelişimine, öncü bestecilere ve yapıtla..»»
Enrique Maestre

Bemol Müzik Yayınları

Perküsyon metodu, ritm nota kitabıdır. VCD desteğiyle de görsel tanımlarla tüm entrumanlar birebir tanıtılmıştır. Enstrumanların çalınımı ile ilgili teknik sunumlar ve örneklemeler verilmiştir. Kitap ve VCD içeriğinde latin müziği ile ilgili tarihçe yer almaktadır. VCD İngilizce olup, VCD içeriğinde yer alan tanımlamalar ve kitabın tamamı Türkçe sunulmuştur. »»
Peter Wicke

Yapı Kredi Yayınları

Mozart’tan Madonna’ya kitabında, dünyanın ilk Rock profesörü Peter Wicke, eğlence müziğinin köklerine inerek toplumda yükselişini araştırıyor. Eğlence kültürünün dans figürlerinde ve popüler müziğin içeriğinde toplumu saran, bilinçaltını sergileyen çılgınlığı ile toplumun ahlaki değerleri arasındaki çatışmayı ele alırken, Viyana valsinden tangonun erotizmine, Beatles’tan Rock’n Roll’la tabuların y..»»
Aydın Bükeİpek Mine Altınel

Dünya Kitapları

"1500`lü yılların sonlarında, ileride barok olarak adlandırlacak dönemin başlangıcında, birbiriyle çatışma halinde olan iki kurum, sanatı ve sanatçıları yeni yapıtları üretmeye teşvik ediyordu. Bunların biri, kiliseye karşı kendi gücünü göstermek isteyen soylu kesim ve krallar, diğeri ise Protestan başkaldırının ardından eski gücünü toplamak için sanatın kitleleri etkileme gücünden yararlanmak ist..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.