Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Müzik Kitapları-Genel

Müzik Kitapları-Genel isimli konu başlığında toplam 183 kitap bulunuyor.
  Müzik Kitapları-Genel kategorisindeki kitaplar
Nail Yavuzoğlu

Pan Yayıncılık

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı`nda kompozisyon ana sanat dalı başkanı ve kompozisyon bölüm başkanı olarak görev yapan Nail Yavuzoğlu, "CRR Big Band"de besteci-aranjör ve orkestra şefi olarak, kurduğu "Trio"sunda ise piyano sanatçısı olarak müzik yaşamını sürdürmektedir.

Okuyucuların Caz Müziğinde Akor Dizileri kitabıyla tanıdıkları Yavuzoğlu, bu kitabını, icra ile süregelen müziği..»»

Evin İlyasoğlu

Pan Yayıncılık

20. yüzyılla birlikte gelen yeni güzelduyum bütün sanat dalları gibi müziği de peşinden sürükledi. Türk bestecileri de 1920`li yıllardan başlayarak çağın yeni müziğine örnekler verdiler. Kendi seslerini, evrensel yöntemlerle birleştirdiler, geleneklerini çağın sesiyle örtüştürdüler.

İlk kuşaklar çağın öncü akımlarını izleyerek, geleneksel Türk müziğinden yola çıktılar ve besteciliğin yanısı..»»

Can Atacan

Stüdyo İmge Yayınları

Yirmi iki yıl aralıksız zirvede kalmayı başaran Aerosmith, artık Rock`n` Roll bitti denilirken bugünkü yerine getirdi. Bunun bir tesadüf olmadığı iyi bakıldığında görülecektir. Onlar Rock`n` Roll`a düşen bir yıldırımdır. En önemli şarkılarının İngilizce ve Türkçe sözleri, grubun hikayesi, röportajlar, hatta güzel evlat Liv Tayler bile bu kitapta.»»

Kollektif

Gam Yayınları

Bu kitap; Bu sessizlik ülkesinin sesli konuşan oğullarından birinin varlığı, muhalif duruşu, üretimi, ülkesinin yakın tarihindeki dönüştürücü etkisi, şarkılarının onaran gücü, ağlamamayı öğütleyen tavrı ve ilkbahar yüzlü çocukların çoğalması adına sürdürdüğü sınırlı sorumlu hayatı bilinsin ve bu hayattan küçük bir özet dursun ellerinizin arasında diyedir. Çünkü hiçbir hayat yetmeyecektir düşlerimi..»»
Janos Sipos

Pan Yayıncılık

Macar etnomüzikolog, araştırmacı ve derleyici Dr. János Sipos, Anadolu'da Bartók'un İzinde adlı kapsamlı araştırmasında, Macar halk musıkisi ile Anadolu halk musıkisi arasındaki benzerlikleri ele alıyor. Bu konuya yanıt arayan ilk araştırmacı Béla Bartók olmuştu. Bartók 1936'da Türkiye'de halk musıkisi ezgileri derlemiş, derlediği türküleri de tek tek notaya geçirip bunları o bildiğimiz derin mu..»»
Akın Ok

Donkişot Yayınları

İbrahim Tatlıses`in toplumsal genleri, halk tarafından sevilen, benimsenen Karagöz`dür. Gölge oyunun bu kahramanlarıyla İbrahim Tatlıses arasında şaşırtıcı bir benzerlik vardır. Tatlıses de, inşaatlarda demir işçisi olarak çalışmıştır. Şakacı ve hazırcevaptır. Ne yapacak, ne diyecek diye tüm gözler üstündedir sürekli olarak. Ete kemiğe bürünen Karagöz`dür, İbrahim Tatlıses. Olan olmuş, çıkıp gelmi..»»
A. J. Racy

Ayrıntı Yayınları

»»
Cem Behar

Yapı Kredi Yayınları

Osmanlı/Türk kültürünün dayandığı temel öğretim yönetim, meşktir. Musıkiden hat sanatına kadar geleneksel estetiğin doğasını şekillendiren bu yöntem, aynı zamanda usta-çırak ilişkisi etrafında örülen toplum ahlakının da aynası olmuştur.

Meşk, Osmanlı`dan Cumhuriyet`e sanatkar kuşakları arasındaki bilgi ve tecrübe aktarımını sağlayan bir kültür köprüsü özelliğini de taşır. Bu açıdan tarih b..»»

Max WallaceIan Halperin

Dharma Yayınları

Araştırmamızın ilk adımları, 1994 yılında Cobain`in öldürülmesinden kısa zaman sonra atılmıştı. Bu sırada Ian Halperin State of Emergency grubuyla birlikte Batı Kıyısı`nda turnedeydi. Bu grubun eski bir üyesi ise bir yıl önce Seattle`a taşınmış ve Cobain`in çevresinden bir takım kişilerle ilişkiler kurmuştu. Bunların arasında Kurt`e uyuşturucu satanlardan biri ve onun en yakın arkadaşı Dylan Ca..»»

Kudsi Erguner

İletişim Yayınları

Zeki Müren’in yeni yeni ünlendiği, çocukların yaz tatillerinde esnafın yanında zanaat öğrendiği, akşamları kadınlı erkekli komşuların kapı önlerinde çay içtiği ellili yıllar fonunda bir çocukluk. Peşinden dervişlerden, neyzenlerden oluşan aile ocağının mistik havasıyla İtalyan Lisesi’nin Batılı atmosferi arasında bocalayan ilk gençlik yılları. Ve nihayet uluslararası bir müzik kariyerine açılan..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.