Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Mühendislik

Mühendislik isimli konu başlığında toplam 42 kitap bulunuyor.
  Mühendislik kategorisindeki kitaplar
Mehmet Berkün

Literatür Yayıncılık

Bu kitapta, akışkanlar mekaniğinin ilkeleri ve hidrolik konuları kavram ve uygulamalarıyla verilmiştir. Kitap 13 bölümden oluşmaktadır. Akışkanların özellikleri, statiği, kinematiği, boyut analizi ve model teorisi konuları çözümlü örnekleri ile verilmiştir. Ana kavramların yer aldığı konulardan sonra Hidrolik Mühendisliğinin temel uygulamalı konuları olan Boru ve Açık Kanal Hidroliği, Pompalar ve..»»
Nusret Şekerdağ

Nobel Yayın Dağıtım

Murat Ceylan

Seçkin Yayıncılık

Alternatif akım; evlerde, işyerlerinde, endüstride, yaygın olarak kullandığımız bir sinyaldir. Alternatif akım, doğru akıma göre daha kolay ve verimli bir şekilde tüketim merkezlerine iletilir. Güç dönüştürücüleri ile farklı sinyal çeşidine dönüştürülerek, farklı sinyal beslemeli yükler için kullanılabilir. Bu kitapta; alternatif akım ile beslenen devrelerin analizini yapabilmek için, sırayla ko..»»
Mustafa Köksal

Seçkin Yayıncılık

Bu kitabın amacı İmalat işletmelerinde çalışan bir Bakım Yöneticisinin bilmesi gerekenleri fazla detaya girmeden ana hatları ile vermektir. Böylece faaliyet halinde bulunan veya yeni kurulan bir üretim sisteminde Bakım Fonksiyonunun tanımı, organizasyonu ve tasarımı için gerekli temel kavramlar, prensipler verilmiş, organizasyon içindeki yeri tipik şemalarla gösterildikten sonra bir bakım elemanın..»»
Charles Frankel

Sistem Yayıncılık

Bavulunuzu hazırlayın, dünyanın merkezine yolculuğa çıkıyoruz. Bu küçük rehber Dünyamıza dair pek çok şeyi özetliyor: evrendeki konumu, tarihi, görülmeye değer coğrafi güzellikleri. Ve şu soruları yanıtlıyor: Dünya, galakside nerede konumlanıyor? Kaç yaşında ve nasıl oluştu? Dünyamızın içi nasıl görünüyor? Kıtalar nasıl ve ne üzerinde hareket ediyor? Volkanların yapısı n..»»
Engin KeyderS. Tanvir Wasti

Seçkin Yayıncılık

Çekme Elemanları Basınç Elemanları Eğilmeye Çalışan Kirişler Basınç ve Çalışan Çubuklar Çelik Birleşim Araçları Kolon Taban Levhaları Dolu Gövdeli Kirişler Kaynaklar »»
Şerafettin Özbey

Seçkin Yayıncılık

Önsözden; "ELEKTRİK DEVRE ANALİZİ II" isimli dersin konularına uygun olarak hazınlanan kitapta, teori ile birlikte bol sayıda örneğe de yer ve-rilmiştir, ders sonrası kendi başına tekrar yapan öğrencilerin çalışmalarına fay-dalı olacağını umarım. Kitabın başında sinüzoidal kaynaklar ve fazörler ile karmaşık (kompleks) sayılar anlatılarak öğrencilerin teorik bilgilerinin tamamlanması amaçlanmıştı..»»
Gönül Yenersoy

Papatya Yayıncılık

Bu kitap, "Endüstri Mühendisliği Bölümü" öğrencilerine "Üretim Planlama ve Kontrol" derslerinde öğrenmeleri gereken bilgi ve teknikleri içeren bir ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Bununla birlikte "Malzeme Yönetimi" veya "Envanter-Stok Yönetimi" gibi derslerde, mühendislik yönetimi ve İşletme programlarının çeşitli konularında, gerek lisans ve gerekse yüksek lisans düzeyinde yardımcı ders kita..»»
Genco Berkin

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Platon'un Akademia okulunun kapısının üzerinde "geometri bilmeyen içeri giremez" yazarmış. Yüzyıllar boyunca gökyüzünü inceleyen astronomlar, gezegenler arasındaki oranları, geometrik teknikler yardımıyla tespit etmeye çalışmışlardır. Leonardo da Vinci tasarımlarında ve buluşlarında anatomik incelemelerinden yola çıkarak doğanın yaratılış yapıtaşlarını geometri ile çözümlemiştir. Yüzlerce canlıy..»»
M. Emin Bay

Teknik Yayınevi

İçmesuyu Özellikleri, İçmesuyu Kaynakları Suların Derlenmesi, Suların Arıtılması İletişim Sistemleri »»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.