Denizin dibinde incilerle taşlar karışık bulunurlar. Övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunur. Mevlana [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Mizah-Fıkra

Mizah-Fıkra isimli konu başlığında toplam 100 kitap bulunuyor.
  Mizah-Fıkra kategorisindeki kitaplar
Çağatay Güler

Yazıt Yayıncılık

20.000 Fıkra ve Espri»»
Nick Arnold

Timaş Yayınları

"Acı Çeken Bilim Adamları" ilk Yunan bilim adamlarından modern dünyanın dâhilerine kadar mucitlerin ve kâşiflerin acı dolu hikâyelerini sunuyor. Bu kitapta zekice buluşları, tehlikeli deneyleri ve dünyamızı değiştiren en garip hataları bulacaksınız. - Albert Einstein'ın yaşadığı yeri neden unuttuğunu, - Hangi bilim kadınının deney yaparken öldüğünü, - Galileo'nun ne kadar inatçı bir adam oldu..»»
Sina Cimcoz

Geçit Kitabevi

AV VE AVCI-BERBER-POLITIKACI FIKRALARI/ADAMIN 1`I»»
Şakir Ural

Timaş Yayınları

Öğretmenlerin öğrencilere sık sık söyledikleri sözler ve bu sözlerin gerçekte ne manaya geldiğine ilişkin ipuçları; Öğretmen ile öğrenciye, hapishane ile okula dair ironik bir karşılaştırma; Günlük yaşantı içinden cevaplarını hiç düşünmediğiniz ilginç sorular; Okula ve hayata dair dile getirilmeyen sözler; Doğru yazım üzerine mizahî bir kılavuz; Okula gitmeme-geç kalma mazeretle..»»
Ali Demirsoy

Meteksan Yayınları

Anılarla, Öykülerle ve Fıkralarla Anadolu»»
Eyüp Karadayı

Pegasus Yayınları

Eyüp bir OFM`dir...Otomatik Fıkra Makinesi…Eyüp`ün Yaşamı Mizahtır! -Hıncal Uluç FIKRA anlatmak da zordur, fıkra dinletmek de, fıkra hatırlamak da ya da fıkraları yazıp toplamak da... Eyüp Karadayı sonunculardan... -Hasan Pulur “Fıkraların Homeros`u.” -Ali Sami Alkış “Fıkranın gerçek sahibi… Dostlarım arasında ön sırada yer alan sevgili EYÜP KARAD..»»
Eyüp Karadayı

Kendi Yayını

Eyüp Karadayı’nın “Ayıptır Söylemesi-2” isimli fıkra kitabı çıktı.

İlk kitabı büyük ilgi görünce, ısrarlar üzerine ikincisini de yazdı Karadayı.

Remzi-Penguen-Nezih-Deniz kitabevlerince dağıtımı yapılan işte o kitaptan bir fıkra..

Venedik’te adam papaza gidip, ölen karısının cenazesini kaldırmak istediğini söyler. Papaz sorar:

- Cenaze nasıl kalksın? 1., 2. veya 3. sınıf..»»

Fuat Baş

Bilge Kültür Sanat

Bayburt yöresi, fıkra anlatmanın veya güzel anlatanı dinlemenin tadına varılan yerlerdendir. Fıkralar her kim tarafından ilk kez ortaya konmuş olursa olsun, zamanla değişikliğe uğrar ve çoğu zaman da anlatan unutulur gider. Bu kitapta yörede çokça anlatılan fıkralar olduğu gibi ilk defa karşılaşacağınız fıkralar da bulunmaktadır. Bayburtspor Küme Düşer 3. Küme’de oynayan, bayburtsp..»»
Feyhan Güver

Leman

BAYIR GULU»»
Kolektif

Kipaş

BEKTASI BEKRI MUSTAFA FIKRALARI»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.