İnsan hayatında iki feci olay vardır: Biri insanın çok istediği şeyi elde edememesi, diğeri de etmesidir. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Mezeler-Genel

Mezeler-Genel isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Mezeler-Genel kategorisindeki kitaplar
Deniz Gürsoy

Oğlak Yayınları

Çilingir Sofrasında Rakı kitabını yazınca, Çilingir Sofrasında Rakı Mezeleri kitabını yazmamak olmazdı. Böylece çilingir sofrası fiziken tamamlandı, bir tek sohbeti eksik kaldı. Onu da siz mezelerden çatal ucu yaparken tamamlarsınız. (...) Bu kitapta verilen çerez ve meze tarifleri yalnız ve yalnız rakı beraberinde olacak biçimde tasarlanmıştır. Bu yüzden ana yemek, çorb..»»
İlhan Eksen

Sel Yayıncılık

Yeni Baskısı Alfa Yayınlarından Çıktı

Yeni Baskısını İncelemek için http://www.kitapdenizi.com/kitap/24073-Dengeli-Demlenme-ve-Raki-Mezeleri-kitabi.aspx=434 Konumuz `` rakı içmek`` ve de `` meze ile içmek`` olunca her rakısev..»»

Berrin Ardakoç

Geçit Kitabevi

Yemeklerin, özellikle mezelerin sunulması -öncelikle göz zevkine hitap etmesi açısından- çok önemlidir. Çünkü, göz zevki iştahı kamçılayacaktır. Lezzetli de oldu mu, ağırlanan kişi ister misafir, ister müşteri olsun mutlaka memnun kalacaktır.
Bu kitaptaki mezelerin tariflerine uyulması onların lezzetli olmasını sağlayacaktır. Taba..»»
Metin Gümüş

Kar Yayınları

Mezeler özellikle ana yemeklerden önce sofralara tat katan lezzetlerin başında gelir. Ana yemeklere göre hazırlanışları daha basit görünse de mezeler mutfak kültürünün vazgeçilmezleri arasındadır.
Anadolu ve Ortadoğu mutfağı, meze kültürü açısından çok zengin ve görkemlidir. Tarih boyunca toplumların birbirlerine karışması, Akdeniz mutfağını mezeler bakımından zenginleştirmiştir. ..»»
Elif AdalıArzu Karakılıç

Alfa Yayınları

Sofraların vazgeçilmez lezzeti mezelerin Türk mutfağındaki yeri, çok özeldir. Ününü dünyanın dört bir köşesine yaymış Türk mezeleriyle donatılmış bir sofrayı düşlemek bile iştahımızı kabartır. Her biri denenmiş tam 140 meze tarifinin bulunduğu bu kitap sayesinde sofralarınız daha da şenlenecek.

Salatalardan zeytinyağlılara, ara sıcaktan deniz ürünlerine Türk mezelerinin zenginliğini ve l..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.