Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Kuş

Kuş isimli konu başlığında toplam 11 kitap bulunuyor.
  Kuş kategorisindeki kitaplar
İngilizce

Kitap Yayınevi

Son yıllarda doğal hayata duyulan ilginin artması bu konuda çok sayıda kitap, süreli yayın ve belgeselin yayınlanmasına neden oluyor. Türkiye`nin önemli bir bio-çeşitlilik bölgesi olması artık sadece bilim insanlarının değil, hepimizin ilgisini çekiyor. Turizm sektöründe de doğal hayatın ülkemize, kum ve güneş kadar ziyaretçi çeken bir unsur olduğu anlaşılmış durumda. Turizm broşürlerinde veya ..»»

R. F. PorterS. ChristensenP. Schiermacker-Hansen

Doğa Derneği Yayınları

Bu kitapla birlikte elinize geçen resimlere dikkatle bakın. Onlar sadece bir kâğıdın üzerindeki renkli lekeler değil. Orada gördüklerinizin hepsi birer gerçek varlık ve hemen hepsi yanı başınızda yaşıyor. Onları fark etmek, yüz yüze gelmek bütünüyle sizin isteğinize bağlı. Kuş gözlemenin en güzel tarafı işte tam da burada yatıyor. Kitabınızı alıyorsunuz ve boynunuza bir dürbün takıyorsun..»»
Les Beletsky

NTV Yayınları

Kuş gözlemcilerine, doğa meraklılarına ve çocuklara müjde... Altı kıtanın en sıradışı, en çarpıcı 200 kuşunun tanıtıldığı “Dünyadan Kuş Sesleri” kitabı, NTV Yayınları’ndan çıktı. Kuşların davranışlarını, doğal ortamlarını renkli çizimlerle anlatan kitabın en büyük özelliği, içindeki dijital ses modülü sayesinde, kuşların özgün seslerini de okuyucuya ulaştırması.

“Dünyadan Kuş Sesl..»»

Kolektif

İnkılap Kitabevi

Kuşunuzun sağlıklı koşullarda nasıl beslenmesi ve bakılması gerektiğini anlatan, tüm bilgileri içeren el kitabı. Pratik Tavsiyeler Kuşunuzu nasıl seçersiniz, beslersiniz ve tanırsınız. Kuş Türlerinin Rehberi Renkli fotoğraflarla 80 çeşitten fazla kuş t»»

Hastalıkları

Özgün Yayıncılık

Doğanın bir parçası olarak yaratılan insanoğlu, giderek doğadan kopmuş ve bugüne ulaşmıştır. Kişi, sosyal yaşam dediğimiz düzenin gereği olarak, yan yana, üst üste sıralanmış konutlara sığınmış; bir solukluk temiz havayı, bir bakımlık yeşili, bir duyumluk ötüşü özler olmuştur. Bacalardan, eksozlardan yükselen duman içinde arı havayı soluma, taş ve beton yığınları içinde yeşili görme, kentin u..»»
Nurettin Iraktan

İnkılap Kitabevi

Kanarya, kafes hayatına tamamiyle uymuş, güzel ötüşlü ve zarif bir kuştur. İnsanlara alışkın, bakım ve himayeye muhtaçtır. Az ile yetinir. Biraz yem, biraz su, bir de temiz kafesçiği olursa mutluluğu sonsuzdur. »»
Peter HaymanRob Hume

Kuş Araştırmaları Derneği

Peter Hayman ve Robert Hume tarafından hazırlanan “Kuş Gözlemcisinin Cep Kitabı - Avrupa`nın Kuşları”, Kuş Araştırmaları Derneği (KAD) yayını olarak Türkçe`ye çevrildi.

Avrupa`da düzenli olarak görülen ya da üreyen tüm kuşlar

430 türün uçuş ve istirahat sırasındaki renkli, ayrıntılı çizimleri

Sembollerle temel özellikleri ve habitat bilgileri

Ailelere göre kolayca bulmak içi..»»

Tuncel Altınköprü

Özgür

MUHABBET KUSLARI BAKIMI HASTALIKLARI URETILMESI»»
Selim Somçağ

Yapı Kredi Yayınları

Göklerden göllere, denizlerden dağlara varan geniş bir yaşama alanıyla kuşlar hayatımızın bir parçası. İnsanoğlu onların ardından uçup gidemese de karlı dağların, uçsuz bucaksız kum çöllerinin, denizlerin üzerinde kaybolan kuşların arkasından bakakaldıkça onlara ilgili masallar, efsaneler uydurmuş, türküler yakmış, en çok da özgürlüğün simgesi olarak algılamıştır kuşları.

Türkiye Kuşları ü..»»

Murat Yarar

Doğal Hayatı Koruma

TURKIYE'NIN ONEMLI KUS ALANLARI»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.