İnsanların elinden hayalleri alınacak olursa, başka ne zevkleri kalır? Foostenelle [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Jiddu Krishnamurti

Jiddu Krishnamurti isimli konu başlığında toplam 20 kitap bulunuyor.
  Jiddu Krishnamurti kategorisindeki kitaplar
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

"Gizli, kuşkulu, akıl karıştırıcı, kitaba bağlı ve köle edici her şeye karşı duran bir isim: Krishnamurti. İşte günümüzde gerçekliğin ustası olarak adlandırılabilecek bir insan. O tek başına bir adam." Henry Miller Korku Üzerine korkunun ve bağımlılığın yaşamlarımızı nasıl etkilediğine ve bizim gerçek kendimizi görmemizi nasıl engellediğine ilişkin, Krishnamurti`nin en kapsamlı..»»
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

“Çok az sayıda modern düşünür psikoloji, felsefe ve dini Krishnamurti kadar kusursuzca bütünleştirebilmiştir.” ---Publishers Weekly Krishnamurti (1895-1986), Hindistan`ın güneyindeki küçük bir köyde başlayan yaşamının sınırlarını aşarak, 20. yüzyılın en büyük tinsel öğretmenlerinden biri oldu. Yaşamı boyunca, yeryüzünde barış olması için tek yolun insan psişesinin dönüşümü olduğu..»»
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

"Gizli, kuşkulu, akıl karıştırıcı, kitaba bağlı ve köle edici her şeye karşı duran bir isim: Krishnamurti. İşte günümüzde gerçekliğin ustası olarak adlandırılabilecek bir insan. O tek başına bir adam." Henry Miller Öğrenme ve Bilgi Üzerine, Krishnamurti`nin öğrenme ve bilgiye ilişkin en derin gözlemlerini bir araya topluyor. Bu daha önce hiç yayımlanmamış eserde Krishnamurti, bu konu..»»
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

"Bence Krishnamurti`de mucizevi bir giz var. O göründüğünden farklı değil -- O özgür bir insan." Francis Hackett, The New Republic Özgürlük Üzerine`de, Krishnamurti siyasal ve toplumsal alandaki insan hakları, "istek, arayış, hırs, kıskançlık ve nefret"ten özgürlük gibi temel özgürlük konularına parmak basıyor. Krishnamurti`ye göre anlayışta berraklık için özgürlük zorunludur. Özgürl..»»
Jiddhu Krishnamurti

Omega Yayınları

13 yaşındayken "dünya öğretmeni" seçilen Krishnamurti, hayatını dünyayı dolaşarak, insanlarla, yaşama ve dünyaya dair konuşarak geçirdi. Kendisine mesihlik yakıştırılmış olmasına rağmen bunu hiçbir zaman kabul etmedi. Onun için, karşılaştığı herkes başlı başına bir “birey”di. Bu nedenle öğretmekten çok paylaşmayı ilke edindi. Yine de dünya üzerindeki milyonlarca kişi ondan çok şey öğrendi. ..»»
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

"Gizli, kuşkulu, akıl karıştırıcı, kitaba bağlı ve köle edici her şeye karşı duran bir isim: Krishnamurti. İşte günümüzde gerçekliğin ustası olarak adlandırılabilecek bir insan. O tek başına bir adam." Henry Miller Bundan yıllar önce 1950`de Krishnamurti şöyle demişti: "Yalnızlık dediğimiz şeyle, tek başına olanla doğrudan ilişkide olmak, yalnızca zihin herhangi bir biçimde kaçmad..»»
Jiddhu Krishnamurti

Okyanus Yayıncılık

Tam Bilinçlilik, Tam Yaşam: Bilincin Uyanışı Krişnamurti hiç kuşkusuz çağımızın doğulu bilgeleri içinde en özgün, en yetkin olanların başında geliyor. Amerika`da yaptığı konuşmaları içeren bu kitapta Krişnamurti önemle üzerinde durduğu bir gerçeği, bir yaşam anlayışını okurla paylaşıyor: kişinin kendinden yola çıkarak kendini öğrenmesi, kendi özünü gerçekleştirmesi gerçeğini. Kişinin k..»»
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

"Onu dinlemek ya da düşüncelerini okumak insanın kendisiyle ve dünyayla şaşırtıcı bir sabah tazeliğinde karşılaşması gibi." Anne Morrow Lindbergh Tanrı Üzerine kutsal olanı arayışımız üzerine odaklanıyor. "Kimi zaman yaşamın mekanik olduğunu düşünürsünüz; kimi zamansa, üzüntü ve karmaşa içinde olduğunuzda inanca yönelir, kılavuzunuz olacak ve size yardım edecek üstün bir varlık arar..»»
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

Krishnamurti diyor ki: "Biz ölümün ne olduğunu bilmek istemiyoruz; ölümün olağanüstümucizesini, güzelliğini, derinliğini, enginliğini bilmek istemiyoruz. Bilmediğimiz bir şeyi sorgulamak istemiyoruz. Tek istediğimiz süreklilik." Yaşamak ve Ölmek Üzerine, ölüm korkusunun köklerinin fiziksel acıda ya da sevdiğimiz kişilerden ayrılmada değil, temel bir parçamızın devam etmeyeceği korkusunda y..»»
Jiddhu Krishnamurti

Ayna Yayınevi

"Krishnamurti, konuşmalarıyla bütün kiliselerin ve mezheplerin üyelerine bile kendisini kabul ettirmiş ve yarar sağlamış bir öğretmen olarak en büyük ayrıcalığa sahiptir." George Bernard Shaw Krishnamurti: "Zihin bütünüyle dinginleştiğinde derin sulara değme olanağı vardır." Zihin ve Düşünce Üzerine, koşullu düşünce ve bütünüyle yaratıcı düşünme arasındaki ayrımı vurgulayarak ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa »