Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. Newton [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

İstatistik

İstatistik isimli konu başlığında toplam 27 kitap bulunuyor.
  İstatistik kategorisindeki kitaplar
Necmi Gürsakal

Dora Basım Yayınevi

İstatistik herhangi bir gerçekliğin, herhangi bir olgunun sayısal nicel) doğasını anlamamıza ve başkalarına anlatmamıza yarar. Ekonomik, sosyal, tıbbi, jeolojik, astronomik herhangi bir konunun sayısal yapısını anlamamıza ve elde ettiğimiz verilerden sonuçlar çıkarmamızda başvurabileceğimiz bir araç olarak da hayatımızdaki vazgeçilmez rolünü perçinlemektedir. Bu yer içerisinde betimsel istatistik,..»»
Nüket Akalın Bingölİsmail Kocaçalışkan

Nobel Yayın Dağıtım

Biyoistatistik kitabında konular mümkün olduğunca anahtar kabilinden sade ve anlaşılır bir dille sunulmuştur. Bu alanda özellikle akademisyenlerin en çok ihtiyaç duydukları testler seçilmiş ve örneklerle açıklanmıştır. Üç bölümden oluşan kitabın ilke bölümünde ilk bölümde genel istatistik bilgileri verildikten sonra grafik çizimi standart sapma ve hata korelasyon ve regresyon testleri, “t” testi, ..»»
Necmi Gürsakal

Dora Basım Yayınevi

İstatistik herhangi bir gerçekliğin, herhangi bir olgunun sayısal nicel) doğasını anlamamıza ve başkalarına anlatmamıza yarar. Ekonomik, sosyal, tıbbi, jeolojik, astronomik herhangi bir konunun sayısal yapısını anlamamıza ve elde ettiğimiz verilerden sonuçlar çıkarmamızda başvurabileceğimiz bir araç olarak da hayatımızdaki vazgeçilmez rolünü perçinlemektedir. Bu yer içerisinde betimsel istatistik,..»»
Şanslı Senol

Nobel Yayın Dağıtım

İstatistik bilimini oluşturan istatistik konularının tek bir kitapta toplanmasının sayfa sayısını arttırması nedeniyle okuyuculara kullanım zorluğu getireceğini düşündüm. Öte yandan, istatistik konularının iki kategoride incelenebileceği olanaklı olduğundan istatistik kitabının, Tanımlayıcı İstatistik ve Çıkarsamalı İstatistik olmak üzere iki kitap halinde yayımlanmasının kullanım açısından daha u..»»
Ersin Güngördü

Gazi Kitabevi

Bu kitap, Coğrafya Eğitimi almış ve almakta olan tüm Coğrafya bölümü öğrencileri için bir kaynak özelliği taşımaktadır. Coğrafyacıların İstatistik yıllıklarında bulunan ölçme sonucu elde edilmiş ham verileri anlamlı hale getirebilmek için çeşitli istatistik metotların kullaniıması gerekmektedir. Bu maksatla eserin birinci bölümünde; Coğrafyalar için gerekli istatistik metotlaına yer verilmiştir. »»
Serdar Kılıçkaplan

Gazi Kitabevi

Bu kitabın hazırlanışında Gazi Üniversitesi iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde verdiğim İstatistik dersinin notları kullanılmıştır. Konuların seçiminde ve ele alış biçiminde esas düşünce, öğrencinin öğrenimi süresince karşılaştığı / karşılaşabileceği istatistik tekniklerin bir kısmını daha iyi kavrayabilmesine ve kullanılabilmesine yardımcı olmaktır. Konuların işlenişinde de mümkün olduğ..»»
İktisatçılar ve İşletmeciler İçin (2. baskı)

Siyasal Kitabevi

Bu kitabın temel hedefi İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri`nin lisans düzeyinde okutulan istatistik derslerinde karşılaşılan kaynak sorununu gidermektir. Bir iktisatçı gözüyle, özellikle iktisat, işletme ve diğer sosyal bilimlerde öğrenci ve araştırmacıların istatistikten beklentilerini dikkate alarak, kitapta yer alan konuların anlaşılır bir şekilde sunumuna özen gösterdim. Onur ÖZSOY: Ankara..»»
Müslim EkniAlptekin EsinHamza Gamgam

Gazi Kitabevi

İstatistik kitabı, öncelikle sağlık bilimlerinde lisans eğitimi yapan, ayrıca işletme, ekonomi bölümlerinde ve teknik eğitim gören öğrencilere ve bu alanda araştırma yapan araştırmacılara yardımcı olma amacıyla hazırlanmıştır. İstatistik kitabında, ayrıntılı matematik dersleri (bilhassa sağlık bilimleri için) almayan öğrencilerin anlayabilmesi için, istatistiksel tekniklerin matematiksel ayrıntıla..»»
Erdoğan Gavcar

Gazi Kitabevi

2001 Yılında birinci baskısı, 2003 yılında ikinci baskısı yapılan kitabım kısa sürede tükenmiş ve üçüncü baskısının yapılması gerekmiştir. Bu baskıda veriler güncelleştirilerek YTL nın kullanılması sağlanmış, yeni örnekler ve yeni bir bölüm daha ilave edilerek kitap baskıya hazır haie getirilmiştir. Günümüzde istatistiğin kullanılmadığı alan yoktur. Yapılacak olan bütün bilimsel araştırmalarda ist..»»
Ertan Kaya

Altın Nokta Basım Yayın

Bu kitap 1999 yılından beri ulusal ve uluslararası matematik olimpiyatlarına hazırladığım öğrencilerime anlattığım Kombinatorik ders notlarının düzenlenmiş halidir. Konu başlıkları seçilirken ve sıralanırken öğrencinin sıkılmadan ve kolaylıkla öğrenebilmesi esas gaye edinilmiştir. Her konunun başında konunun ana fikrini veren özenle seçilmiş problemler çözülmüştür. Konu sonlarında ise öğrenciler..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.