Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. Newton [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

İnsan Hakları

İnsan Hakları isimli konu başlığında toplam 23 kitap bulunuyor.
  İnsan Hakları kategorisindeki kitaplar
Tekin Akıllıoğlu

İmaj Yayınevi

Bu kitapta yer alan metinler insan haklari ögretimi bakimindan temel nitelik tasimaktadir. Sözlesme metni göz önünde tutulmaksizin yapilan açiklamalar yanlis olabilir. Sözlesme metni; resmi çeviri, serbest çeviri ve Ingilizce metin biçiminde karsilastirmali olarak sunulmaktadir. Avrupa Insan Haklari Mahkemesi Içtüzügü yargilama yöntemi ve örgütlenis bakimindan örnek alinacak özellikler tasimaktadi..»»
Ülkü Bilgin

Kitap Yayınevi

"Azınlık Hakları ve Türkiye" konulu bu çalışmanın temel amacı, azınlıklar meselesinin hatlarını belirleyerek, konuyu hukuki boyutlarıyla ortaya koymaktır. Bu amaç doğrultusunda, öncelikle azınlık kavramının içeriği belirlenmiş, daha sonra tarihsel gelişimi incelenmiştir. Azınlıklar sorunu, doğası gereği, yaşandığı ülke, devlet, bölge ve zamana göre farklı boyutlar taşır. Bu nedenle konu, Devlet..»»

Cennet Uslu

Liberte Yayınları

“İnsan hakları, doğuştan gelen, devredilemez, vazgeçilemez, mutlak haklardır.” Modern dünyada artık diktatörler bile insan haklarının bu mottosunu kabul etmek sorunluluğundan kendilerini kurtara-mamaktadırlar. Peki ama bu hakların kaynağı nedir? İnsan doğasında bulunan, akıl ile keşfedilebilen ve insan davranışlarının değerlendirilmesinde nihai ölçü olan evrensel ve objektif bir etiğin varlığının ..»»
Kolektif

Chiviyazıları Yayınevi

Voltaire, "Görüşlerinizin hiç birine katılmıyorum. Ama bunları özgürce açıklamayabilmeniz için sonuna kadar yanınızda olacağım" sözleriyle düşünce özgürlüğü kavramının genel çerçevesini de belirlemişti. "Düşünceye Özgürlük 2000", bu kavramın Türkiye'de yaşadığı sorunları gözler önüne seren bir belgedir. Uzun bir yolculuğun öyküsüdür bu... Sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlatan bir yolculuktur..»»
Akın Ok

Yar Yayınları

İsmi Gül Ana

Sessizliğin sırtında koca bir tarih

Nasıl olduysa karşıma, İstanbul deniziyle dalgaların çekildiği

İstinye sırtlarında yaslandığı kayalarda durur gibi

Ağır ve vakur haliyle yüzünde duran, direnme ateşini kaşlarına saklarken

Omzundaki dağları indirmeye başladı!

Bak kuzum, Akın`m eğilmeyeceksin, davanın insanlığına, sevgi ve emekle akacaksın

Hani toprağ..»»

Kolektif

İletişim Yayınları

Demokrasinin ve de bireysel özgürlüklerin vazgeçilmez unsuru olan düşündüklerini açıklama ve yayma hürriyetini, yani ifade özgürlüğünü, bir turnusol kâğıdı olarak değerlendirmek mümkün: Bir ülkede demokrasinin, kişi hak ve özgürlüklerinin ne kadar önemsendiği, en net bir şekilde, bu özgürlüklerle kurduğu ilişkilerde tezahür eder.

Uzun yıllardır Türkiye toplumunun önündeki en büyük sorunlard..»»


Dost Kitabevi Yayınları

İnsanlığın kadim tarihi dikkate alındığında, "İnsan Hakları" kavramının adalet anlayışı içinde özel bir vurguya sahip olmasının geçmişi çok da eskiye dayanmıyor. Günümüzde bile kimileri için toplumsal vicdanı ve siyasi iradeyi harekete geçirmesi gereken duyarlıkların başka birçok kimse için boş bir slogan olarak görüldüğü bilinmekte. Tüm bu koşulları dikkate alan bu özlü çalışma, sadece dünyanın g..»»
Michael Freeman

Birleşik Yayınevi (Ankara)

İnsan Hakları, oldukça yenilikçi ve meydan okuyan bir giriş kitabıdır. Bu kitap, okuyucuları, günümüzün en önemli ve en etkili siyasi terimlerinden biri hakkında kavramsal olarak düşünmeye davet etmektedir. Michael Freeman, kitabın kendine has disiplinlerarası yaklaşımıyla, insan hakları ihlalleri mağdurlarının yaşadıkları tecrübelerin nasıl da karmaşık bir biçimde insan haklarına gösterilen ya..»»

Durmuş Tezcan Mustafa Ruhan Erdem - Oğuz Sancakdar - Rıfat Murat Önok -

Seçkin Yayıncılık

İnsan Hakları insan onurunun, insanca yaşamanın esas öğesidir, bu temel kuralları toplumsal ve hukuki alanda uygulayabilmek, geliştirebilmek, ihlalleri önlemek amacıyla hazırlanan bu çalışma; insan hakları ile ilgili aradığınız bilgileri rahatlıkla bulabileceğiniz pratik bir kaynak kitaptır. İnsan Hakları Kavramı, Önemi ve Felsefi Temelleri İnsan Haklarının Türleri İnsan Hak..»»
Adalet Yayınları

Adalet Yayınevi

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi T. C. Anayasası Ekim 2009 »»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.