Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

İdare Hukuku

İdare Hukuku isimli konu başlığında toplam 22 kitap bulunuyor.
  İdare Hukuku kategorisindeki kitaplar
Yasar Güçlü

Seçkin Yayıncılık

- Genel Olarak İdari Yargı Sistemi - İdari Yargılama Safahatı ve İdari Yargı Kararları - İdari Yargı Kararlarının Uygulanması - İdari Yargı Kararlarının Uygulanmamasının Sonuçları - İdari Yargı Kararını Yerine Getirmeyen İdarelerin ve Kamu Görevlilerinin Karşılaşacağı Yaptırımlar İdare aleyhine açılan davalarda verilen yargı kararlarının uygulanmaması nedeniyle kişilerin adalet sistemine ve..»»
Macit Ince

Gazi Kitabevi

1997 yılında Gazi Üniversitesi’nden Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne geçmemle birlikte "Devlet Borçlanması" başlıklı kitabımı yeni bir yaklaşımla yayınlamaya karar verdim. Bu kararımda Dünya’da küreselleşmenin getirdiği yenilikler ve her alandaki gelişmeler etkili oldu. Bu anlamda, artan uluslararası ekonomik ve siyasal ilişkilerle birlikte para ve sermaye hareketlerinin çok hızlı şekilde g..»»
Saadettin Doğanyiğitİrfan GüvendiM. Lamih Çelik

Seçkin Yayıncılık

- Avukatların Vekalet ücretindeki Ölçü Ne olmalıdır? - Banka Şubesi İşyeri Açma İzin Harcına Tabi midir? - Belediye Başkanı İhalesiz Dükkân Kiralayabilir mi? - Belediye Başkanına Harcırah Yerine Yaptığı Gerçek Giderler Ödenebilir mi? - Belediye Gelir İşlemlerinin Hizmet Alımı Şeklinde İhalesi Mümkün müdür? - Belediye Hizmet Alanı Olarak Kamulaştırılan Taşınmazın Ticari Faaliyet İçin Kullanılm..»»
Yasar Güçlü

Seçkin Yayıncılık

- İdari Yargı Sistemi İle İlgili Genel Bilgiler - İdari Dava Türleri, Dava Açma Süreleri, Dava Safahatı - Davanın Açılması ve Takibi - Dava Dilekçesi, Cevap Dilekçeleri, Duruşma, Bilirkişi İncelemesi - Yürütmenin Durdurulması - Yürütmenin Durdurulması Kararlarının Niteliği, Uygulanması ve Başvuru Yolları - Davanın Karara Bağlanması, Tebliği ve Kararların Uygulanması - Kararlara Karşı İtiraz..»»
Ender Ethem Atay

Turhan Kitabevi

“İdare Hukuku” adlı eserin ilk baskısının yayınını izleyen 3 yıllık süre içinde İdare Hukuku alanında hem yasal düzenleme, hem de konuya ilişkin yargı kararları anlamında önemli gelişmeler yaşanmıştır. Ayrıca ilk baskı sırasında bazı hususların sehven gözden kaçırılması da söz ko-nusu idi. İkinci basıda özellikle Fransız İdare Hukuku literatürüne baş-vurmak suretiyle eksikliklerin mümkün olduğu öl..»»
Elvin Evrim Özcan

Turhan Kitabevi

Türkiye’de Kamu Hizmetlerinin Özelleştirilmesi Ve Regülasyonu Türkiye’de Elektrik Sektörünün Regülasyonu Kamu Hizmeti Olarak Elektrik Sektörü Ve 4628 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’ndan Önceki Hukuki Yapı 4628 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu İle Öngörülen Hukuki Yapı 4628 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu İle Öngörülen Türkiye Elektrik Piyasasının İşleyişi Elektr..»»
E. Ethem Atay

Gazi Kitabevi

İdare Hukukunun ve İdari Yargılama Hukuku’nun temel konularının özeti mahiyetindeki 3 ciltlik İdare Hukuku kitabı yükseköğretim kurumlarında okutulan İdare Hukuku ve İdari Yargılama Hukuku derslerinin içeriğini kapsayacak niteliktedir. I. ciltte İdare Hukukuna Giriş, Teşkilat ve Kamu Hizmeti konuları; II. ciltte İdari İşlem ve İdari Sözleşmeler, İdari Kolluk, Kamu Malları, İdarenin Sorumluluğu ..»»
E. Ethem Atay

Gazi Kitabevi

idare Hukukunun ve İdari Yargılama Hukuku’nun temel konularının özeti mahiyetindeki 3 ciltlik İdare Hukuku kitabı yükseköğretim kurumlarında okutulan İdare Hukuku ve İdari Yargılama Hukuku derslerinin içeriğini kapsayacak niteliktedir. I. ciltte İdare Hukukuna Giriş, Teşkilat ve Kamu Hizmeti konuları; II. ciltte İdari İşlem ve İdari Sözleşmeler, İdari Kolluk, Kamu Malları, İdarenin Sorumluluğu ..»»
Kemal Gözler

Ekin Kitabevi (Bursa)

İdare Hukuku Dersleri»»
Şeref GözübüyükTurgut Tan

Turhan Kitabevi

...Kaldı ki, mevzuattaki bazı değişikliklerin yargı kararlarına da yansıdığı görülmektedir. Kitabımızın yedinci basısında bu gelişmeleri dikkate alarak, özellikle idari sözleşmelerle, kamu ihaleleri konularında değişiklik yaptık. Kitabın Bölüm Başlıkları: İdare Hukukunun Özellikleri ve Kaynakları İdare Hukukunun Konusu ve Özellikleri İdare Hukukunun Kaynakları ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.