Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. Newton [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Genel Tarih

Genel Tarih isimli konu başlığında toplam 564 kitap bulunuyor.
  Genel Tarih kategorisindeki kitaplar
Diana Johnstone

Bağlam Yayınları

AHMAKLARIN SEFERI YUGOSLAVYA,NATO VE BATININ ALDAT»»
Murat Sarıca

Gerçek Yayınevi

FRANSIZ IHTILALI 100 SORUDA»»
Sedat Bingöl

Bengi Kitap Yayın

20. Yüzyılın en önemli olayı Türk İstiklâl Harbi, vatanseverliğin olduğu kadar, bir anlamda ihanetin de tarihidir.. Bir yanda uçurumun kenarındaki yanmış yıkılmış ülkede tekmil milleti ardına alıp Türk vatanı, varlığı ve onurunu korumak için Ya istiklâl ya ölüm! parolasıyla yedi düvelin üstüne dolu dizgin gidenler.. Diğer yanda Yıldız ve Bâbıâlinin etrafına çöreklenmiş işbirlikçi aske..»»
Necip Fazıl Kısakürek

Büyük Doğu Yayınları

Üstad Necip Fazıl'ın 1939 - 1943 yılları arasında kaleme aldığı Çerçeve yazılarının büyük kısmı 2. Dünya Savaşına dairdir. Bu yazılarında, Avrupa kanallarından gelen tamamen aksi yöndeki haberlere rağmen, 1939 Mart'ından başlayarak emsalsiz bir dünya kıyametine gidildiğini söyliyen Necip Fazıl, tek başına savaş olacağını iddia etmiştir. 1939 Ağustos sonundaki Rus - Alman paktını, Bâbıâli'nin bü..»»
Gökçen AlpkayaFaruk Alpkaya

Tarih Vakfı Yurt Yayınları

20. Yüzyıl Dünya ve Türkiye Tarihi Öğrenci ve Öğretmen Kitapları
SUNUŞ

20. Yüzyıl Dünya ve Türkiye Tarihi bir ders kitabı değil, bir öğrenci kitabıdır. Bunun anlamı, 20. Yüzyıl Dünya ve Türkiye Tarihi derslerinde öğr»»
Burak ÇalışkanEbru Şahbudak

Tarih Vakfı Yurt Yayınları

20. Yüzyıl Dünya ve Türkiye Tarihi Öğrenci ve Öğretmen Kitapları
SUNUŞ

20. Yüzyıl Dünya ve Türkiye Tarihi bir ders kitabı değil, bir öğrenci kitabıdır. Bunun anlamı, 20. Yüzyıl Dünya ve Türkiye Tarihi derslerinde öğr»»
Burak Eldem

İnkılap Kitabevi

Güneş sistemimizde son sınır, Pluton değil. Modern astronomların 1930`lardan beri "Gezegen X" kod adıyla izini sürdükleri, ancak yerini henüz saptayamadıkları dev bir gök cismi, kuyrukluyıldızlara benzeyen eliptik yörüngesiyle her 3661 yılında bir dünyamızın yakınından geçiyor. Sümerler ona "Geçiş Gezegeni" anlamında Nİ.Bİ.RU dediler; Babil astronomlarıysa güçlü tanrıları MARDUK`un..»»

W. B. MarshBruce Carrick

Aykırı Yayıncılık

Bu kitap öncelikle bir tür "tarih ansiklopedisi"dir ama şimdiye kadar pek düşünülmemiş tarzda ve kapsamda, hayli farklı bir ansiklopedi olduğu kesin. Elbette her türlü tarihsel olay takvimde bulunan bir günde cereyan etmiştir ama bir "tarih takvimi" tarzında olayları seçip toparlamak, bir ansiklopedi titizliğinde düzenlemek ve usta bir kalemle işleyerek keyifle, zevkle okunacak bir içerikte yaz..»»

Ali Narçın

Ozan Yayıncılık

İnkaların "Güneşin Çocukları" olarak adlandırılmasının, Mu'daki "Güneş İmparatorluğu"nun ezoterik yaşam geleneklerinden kaynaklandığı tahmin edilmektedir. Kendilerini, "İnka" olmanın yüce bir erdemlilik olduğuna o kadar çok inandırmışlardı ki İnka olma uğruna kardeş kardeşe savaşmaktan çekinmemişlerdi. Onlar da diğer uygarlıklarda olduğu gibi birçok tanrıya inanmış, o tanrılar için muhteşem tapı..»»
Behice Tezçakar

Timaş Yayınları

Kim 2. Abdülhamid'in yerinde olmayı istemez ki? Muhteşem manzaralı Yıldız Sarayı'nda yaşamak, harika bir bahçeye sahip olmak, altın yaldızlı tahtlarda oturmak, ihtişamlı giysiler giymek... Âdeta yediğin önünde yemediğin arkanda bir yaşam sürmek. Kocaman bir devletin başındaki kişi olup her şeyi yönetmek emrindeki hizmetkârlar, ordular da cabası... Tüm bunlar harika olsa gerek! Öyle değil işte! ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.