Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Fotoğraf-Genel

Fotoğraf-Genel isimli konu başlığında toplam 67 kitap bulunuyor.
  Fotoğraf-Genel kategorisindeki kitaplar
Gültekin Çizgen

Say Yayınları

"Yaşamın içindeyiz" ve "İyi Günler İstanbul" sergileri, 50. sanat yılım içinde yer alan dört sergi etkinliğinin ikisini oluşturuyor. Bu sergiler siyah-beyaz tekniğinde hazırlandı. İlki, "Yaşamın İçindeyiz" çağdaş fotoğrafımıza geniş katılımlarla büyük katkı sağlayan Fototrek "Fotoğraf Merkezi"nde açıldı. Galeride dört bine yakın kişi izledi. Görsel ve yazılı medyada geniş şekilde yankılandı. <..»»

Hasan Deniz

İnkılap Kitabevi

Fotoğrafçılık üzerine bir kitap yazmak gerçekten bir cesaret işidir. Elli yıl önce bu iş o kadar cesaret kırıcı sayılamazdı; çünkü, fotoğrafçılık henüz emekleme çağında sayılırdı. Yirminci yüzyılda teknik alanda meydana gelen ilerleme ve gelişmeler fotoğrafçılıkta kendini göstermiş ve eski fotoğrafçılıkla bugünkü arasında büyük ayrılımlar meydana gelmiştir.»»

John BergerJean Mohr

Agora Kitaplığı

Fotoğrafla nasıl bir anlatı kurulabilir, fotoğrafik anlatı nasıl bir içeriğe sahiptir? John Berger`la ünlü İsviçreli fotoğrafçı Jean Mohr`un birlikte kurgulayıp hazırladıkları, Berger`ın kendi yaşadığı köyde ve civar köylerde yaşayan insanların gönüllü işbirliğiyle yedi yıl içerisinde ortaya çıkarılan elinizdeki kitap işte bu sorular üzerinde duruyor: Fotoğraflar neyi anlatır, onları nasıl kull..»»

Üstün Aydıngöz

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Astronotların Gözüyle Uzaydan Türkiye »»
Özer Kanburoğlu

Say Yayınları

Fotoğraf, 19. yüzyılın en şık ve en önemli buluşlarından birisidir. Bünyesinde hem teknolojiyi, hem de sanatı barındırır. Bugün dahi, birçok iletişim diline rağmen fotoğraf, popülerliğini korumaktadır. Doğaldır ki çok büyük kitlelerin fotoğrafa karşı olan ilgisinin temelinde bu popülerlik yatar. Ancak aynı kitlelerin bu teknolojinin kolay uygulanabilir bir yöntem olduğu konusundaki yanılgısı, b..»»

Susan Sontag

Agora Kitaplığı

Başkalarının Acısına Bakmak»»
Roland Barthes

Altıkırkbeş Yayınları

Fotoğraf edebiyatının iki başyapıtından biri sayılan Camera Lucida, aynı zamanda Roland Barthes`in en bireysel ve kurgusal yapıtı. Camera Lucida`da fotoğrafın ne olduğu sorusuna yanıt ararken, fotoğraf ile ölüm -belkide yaklaşmakta olan kendi ölümü- arasındaki ilişkiyi de ortaya çıkarmıştır. Barthes kitap tamamlandıktan kısa bir süre sonra ölmüştür. Fotoğraf üzerine yazma tutkumun açığa çıkardı..»»

Rıfat Ilgaz

Çınar Yayınları

Şenol Altun

Dünya Yayınları

Çatılardan İstanbul, büyülü bu şehrin kendisine olan vefa borcum. Her anında heyecanlandığım, 8 ayın her dönemine tanıklık etmeme izin veren; İstanbul ile aramızda bir savaşın emeği. -Şenol Altun- Moda ve reklam sektöründe imza attığı başarılı çalışmalardan sonra ***Nefes*** filmi için çektiği set fotoğraflarından oluşan fotoğraf kitabı ve Turkish Passport filminin görüntü yönetme..»»
Özcan Yurdalan

FV

Çocuklarla Fotoğraf El Kitabı»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.