Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Fotoğraf-Albüm

Fotoğraf-Albüm isimli konu başlığında toplam 27 kitap bulunuyor.
  Fotoğraf-Albüm kategorisindeki kitaplar
Attila Erden

Kendi Yayını

5 bin den fazla köyde,bizzat yazar tarafından fotoğraflandırılmış, Anadolu giysi kültürü konusunda başucu kitabı. Bütün toplumlarda giysi ile ilgili değer yargılarının, inançların törelerin üretilen obje, renk ve biçimlerin oluşturduğu karmaşık bir yapı vardır. Bu kompleks yapı, toplumların giysi kültürünü oluşturur diyen Erden, Anadolu giysi kültürünü tanımamıza katkıda bulunmayı amaçlıyor...»»
Şükran Moral

Yapı Kredi Yayınları

Yapı Kredi Kâzım Taşkent Sanat Galerisi, çağdaş sanatçı Şükran Moral’ın yeni kişisel sergisi “Aşk ve Şiddet”e ev sahipliği yapıyor. 27 Mart – 3 Mayıs 2009 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek sergide, aile içi ve kadına yönelik şiddet üzerine bir performans/enstalasyon yer alıyor. Sanatçının açılış günü bir kez gerçekleştireceği performansın videosu sergi boyunca izlenebilecek. Sergiye i..»»
Okan BayülgenZekai Demir

Diagonal Yayınları

Bu kitapla, Zekai Demir`in ve Okan Bayülgen`in fotoğrafları, dünyanın bir köşesini gösterip, öğretiyor bize. Madagaskar`ın dünyasını öğretiyor. Nerdeyse bizim memleket kadar olan bir adanın içinde kabilelerin yaşam şekilleri, bir coğrafya olayı olarak bilinmesi gerekir. Bu toprakların fonu ne renktir, insanları nasıldır, nasıl yaşar, nasıl geçinir? Bütün bunlar, dünyanın dördüncü adasının bir k..»»

Ara Güler

Fotoğrafevi Yayınları

"Beyaz Güvercinli Adam gibi bir kitabın belgeleri, görüleceği gibi, ancak yıllar süresince toplanabilir. Bu kitabın ilk fotoğrafı 1957`de çekildi, hatta daha öncesi bile vardı. Ancak fotoğraf seçiminde konumuz açısından 1960 başı ve sonrası ele alındı. Zaman zaman kitabın olaylar dizisini ve sürekliliğini kesmemek için, kendim çekmediğim fotoğrafları da ajans, arşiv ve fotomuhabiri dostlardan a..»»

Bruno Barbey

Yapı Kredi Yayınları

Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu, 16 Nisan’da açılan ve 30 Mayıs’a dek ziyaret edilebilecek Bruno Barbey’nin İstanbul’u sergisine ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda Mayıs 68 ve İtalyanlar sergileriyle İstanbul’a konuk olan Barbey’nin objektifine bu kez İstanbul takıldı: Şehrin renksel uğultusu, Doğu-Batı sentezi/açmazları, gündelik yaşamın kaotik hali, kısacası İstanbul’dan kareler. Son beş ..»»
Oğuz Haksever

NTV Yayınları

Irak savaşı sırasında insan hikayelerini yayımlamayla başladı her şey. Ama sadece haber filmlerini değil, o günlerde NTV haber merkezine ve ntvmsnbc.com haber portalına yağan haber fotoğraflarını da ekrana getirmeye başladık. Böylece `o` anlar önceleri `Savaş ve İnsan` sonra da `Ve İnsan` programını benzersizleştirdi.

Sayfalarında gezinirken dilerseniz okuyacağınız altyazılar, ciddi bir zi..»»

Semih Süreyya Yazıcı

Dünya Kitapları

Diş hekimi Dr. Semih Süreyya Yazıcı çektiği fotoğrafları `Dünyadan Kareler` adlı kitapta topladı.

"Sanırım kendimi bu öykünün içinde bulduğumu söylesem daha doğru tanımlamış olurum. Başlangıçta mesleğim olan diş hekimliği nedeniyle yurt içi ve yurt dışı seminer kongre sempozyum gibi amaçlarla gerçekleştirdiğim kırka yakın ülke ve yüzü aşkın şehre yaptığım seyahatler, sonrasında bir tut..»»

Attila Durak

Metis Yayınları

Ebru, fotoğraf sanatçısı Attila Durak’ın, beş yıl boyunca Türkiye`yi dolaşarak çektiği 40`tan fazla etnik grubun fotoğraflarından ve bir dizi ufuk açıcı yazıdan oluşuyor.

Türkiye`nin kültürel çeşitliliğini alışılmışın dışında bir Türkiye öyküsüyle anlatan Ebru kitabında, yaklaşık 300 fotoğraf yer alıyor. Türkçe ve İngilizce, iki dilde ve John Berger`ın önsözüyle sunduğumuz kitabı Ayşe Gül ..»»

Ara Güler

Dünya Kitapları

Çağ değişti, yaşam değişti...Değişecekti, değişmeliydi de ve öyle oldu. Elbetteki benim kuşağım ve benden önceki kuşaklar bir daha erguvanlarla sarılı bir bahçe kapısının önünden geçemeyecekler, yağmur yağınca kayganlaşan arnavut kaldırımlı bir Boğaziçi sokağından inemeyecekler, eski İstanbul sokaklarında sık sık ratlanan bir tekir kuşkulu parlak gözleriyle duvarın üstünden sizi izlemeyecek,..»»
fotografim.com

Homer Kitabevi Yayınları

İnternet`te açık ve özgür bir interaktif fotoğraf ortamı oluşturma fikrinden hareketle, Temmuz 2001 tarihinde fotografim.com yayına başladı.

Başlangıçta yalnızca güncel fotoğraf haberlerinin, teknik ve kuramsal eleştirilerin ve fotoğrafların yayımlanması hedeflenirken, siteyi ziyaret eden ve kullanmaya başlayanların hızla artması ve çok sayıda kişinin fotoğraflarını paylaşabilme ve yorum a..»»

 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.