Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Ekonomi-Araştırma-İnceleme

Ekonomi-Araştırma-İnceleme isimli konu başlığında toplam 33 kitap bulunuyor.
  Ekonomi-Araştırma-İnceleme kategorisindeki kitaplar
Sadun Aren

İmge Kitabevi

Para ve para sorunları, çağımızda, ekonomik ve toplumsal yaşamımızın ayrılmaz parçaları durumuna gelmişlerdir. Gerçek olaylar karşımıza parasal örtülere bürünmüş olarak çıkmaktadır. Bu nedenle, içinde yaşamakta olduğumuz olayları doğru bir biçimde anlayabilmek için, para ve parasal konular hakkında bazı temel bilgilere sahip olmamızın büyük yararı vardır. İşte bu kitap okuyuculara bu konuda yar..»»

Giovanni Arrighi

Yordam Kitap

ABD hegemonyası çözülüyor mu? Çin`in yükselişi, dünya dengelerini nasıl etkiliyor? Adam Smith`in Batı ile Batı-dışı`nın güçlerinin eşitleneceği öngörüsü gerçekleşiyor mu? Türkiyeli okurların Uzun Yirminci Yüzyıl kitabıyla tanıdığı Arrighi, büyük yankılar uyandıran bu yeni kitabında asıl olarak iki gelişme üzerinde duruyor: Birincisi, Yeni Amerikan Yüzyılı Projesi`nin yükselişi ve çök..»»
T. Toloy Tanrıdağlı

Paraf Yayınları

Bazı ülkeler geri kalırken, bazılarını bu kadar geliştiren stratejiler neler? Türkiye`nin 21. yüzyılda küreselleşen dünyada konumunu kuvvetlendirmesi için neler yapması gerekiyor? Küreselleşmenin ülkeler üzerindeki etkileri neler? Medyada sıkça konuşulan, zaman zaman birçoğumuzun kafa yorduğu makro olayları Toloy Tanrıdağlı çok farklı bir bakış açısı ve sistematik ile irdeliyor..»»
Sencer Divitçioğlu

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

1960`lar, dünyada ve Türkiye`de sosyal bilimlerdeki yeni bakış açılarıyla, yeni paradigmalarla ve yeni tartışmalarla hatırlanır. Osmanlı tarihi, özellikle de klasik dönemin iktisadi yapısı, bu çerçevede tartışılmıştı. Bu yapıyı Avrupa`daki feodalite kavramıyla açıklamaya çalışanlara karşı, Asya Üretim Tarzı (AÜT) kavramı ekseninde yeni bir anlayış boy gösterdi. Sencer Divitçioğlu, bu kavramı..»»
Paul Krugman

Literatür Yayıncılık

2008 Nobel Ekonomi Ödülüne layık görülen Bunalım Ekonomisinin Geri Dönüşü adlı çok satan kitabın yazarı Paul Krugman Amerika’da neyin yanlış yapıldığını açıklıyor ve yeni bir Yeni Düzen kurulması gerektiğine işaret ediyor. Paul Krugman Yaldızlı Çağ ekonomi politiğinden, muhafazakâr hareketin, ABD hükümetinin denetimini bütünüyle ele geçirmesinden sonra kaçınılmaz olduğunu öne sürdüğü Bush yıl..»»
John AssarafMurray Smith

Kuraldışı Yayınevi

Belki bir üst düzey yöneticisiniz, bölüm başkanı ya da büyük bir şirketin genel müdürüsünüz. Ekonomik krizi atlatmak, hatta işinizi büyütmek istiyorsunuz. Belki de bir CEO`sunuz ve şirketin geleceği sizin elinizde. Ya da kendi işinize başlamak istiyor ama bir türlü cesaret edemiyorsunuz. Zaten çok sıkı rekabet var. Risk çok fazla. Bir de şu ekonomik kriz! Parasız kalabilirsiniz, işler kontrolün..»»

Erol Manisalı

Truva Yayınları

Bu kitapta şirket, devlet, piyasa ve uluslararası ilişkilerin karşılıklı etkileri incelendi.

- Şirketlerin 21. yüzyılda aldığı yeni görevler

- Şirket-siyaset ilişkileri

- Yeni oligarşik yapılanmada şirketlerin nasıl öne çıktıkları ele alındı.

Öte yandan Türkiye`de ve Batı kapitalizminde "şirket çıkarları ile toplum çıkarının" bütünleşmesindeki farklılıklar incelendi. Makro-..»»

Birey İlişkisi

Gazi Kitabevi

Türkiye’ de Anayasa deneyimi bir yüzyılı aşmış olmasına rağmen, henüz bireylerin taraf olduğu bir Anayasa tam anlamıyla gerçekleştirilebilmiş değildir. Hatta, Gülhane Hattı (1839) ve Islahat Fermanı (1856) düşünüldüğünde neredeyse iki yüzyıla varan Anayasa deneyimimiz önce padişahın yetkilerinin sınırlandırılmasına ve devletin tanımlanmasına yönelik ve bireylerden taraf bir hareket olarak başlamış..»»
Hasan Eski

Gazi Kitabevi

"Ekonominin Temel İlkeleri" başlığı altında hazırlanmış olan bu çalışma, kapsam yönünden ekonomi bilimi sistematiğini genel bir bakışla inceleme amacı gütmektedir. Çalışma, akademisyenlik yaşamımın büyük bölümünü geçirdiğim Dokuz Eylül Üniversitesi - Mühendislik Fakültesi’nin değerli öğrencilerine (özellikle uzun yıllar yöneticisi olmak kıvancını duyduğum Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrenciler..»»
Derya Gül

İletişim Yayınları

Türkiye’de banka sektörü, 1990’ların sonlarından itibaren IMF gözetimi altında kapsamlı bir yeniden yapılanmadan geçti. Özel bankalar ticari-sınai temelli holdinglerin bir parçası olduğundan, banka reformu sadece bu sektörün yeniden yapılanmasının ötesinde, aslında Türkiye’de sermayenin bir bütün olarak yeniden yapılanması anlamına da geliyordu. Derya Gültekin-Karakaş kapsamlı çalışmasında Türki..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.