Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Denizcinin Günlüğü

Denizcinin Günlüğü isimli konu başlığında toplam 6 kitap bulunuyor.
  Denizcinin Günlüğü kategorisindeki kitaplar
Sezar Atmaca

Amatör Denizcilik Federasyonu

Denizcinin Günlüğü, deniz ve denizciliğe ilgi duyan veya tutkun insanlarımız ile amatör denizciliğin gelişmesini amaçlayan ve su sporlarının bütün dallarında yücelmek için çalışan kulüplerimize bir sunudur.

Amatör Denizcilik Federasyonu (ADF), "Denizcinin Günlüğü nü tasarlarken sadece günceler için bir takvim amaçlamamış, askeri, sivil ve amatör denizciliğimizin geçmişteki yollarına ö..»»

Sezar Atmaca

Amatör Denizcilik Federasyonu

1. Hafta İçindekiler 2. Hafta Kaptan ve Reis / Tekne Reisi Olarak Amatör Denizci / Acemi Kaptan 3. Hafta Kürek Çekmek / Kürek Çekme Terimleri / Kürekle Dünya Turu / Kürekle Türkiye ve Ege 4. Hafta Teknelerin Doğum Günleri / Bodrum`da Denize İnen Tekne 5. Hafta Denizcilik Kültürü / Lenduha, Hamhalat, Sallapati 6. Hafta Denizcilikte Batıl İnançlar / Teknede Islık Çalmak / Uğursuz Cu..»»
Sezar Atmaca

Amatör Denizcilik Federasyonu

Denizciliğimizin kendi içine gömülmüşlük halinin ötesine geçebilmesi sığ sulardan çıkıp, engin denizlere açılması, kendi denizlerimiz kadar "yedi denizlerdeki" kaynakların, kitapların, olayların bilinmesi ile tartışılması ile mümkündür.

Denizcinin Günlüğü`nü üçüncü kez hazırlarken, günümüz sorunlarına dünya denizcilik kültürüne, tarihine örneklerle bakmaya çalıştık. Sunduğu tarihi kesit iç..»»

Sezar Atmaca

Amatör Denizcilik Federasyonu

Denizcinin Günlüğü 2009, her hafta ayrı bir konunun yer aldığı 112 sayfalık bir ajanda. Gemici bağırışları ile başlayan Denizcinin Günlüğü`nde 19. Yüzyılda İzmir Limanında Gemi Portresi Ressamları; Türkiye`nin Bilinen En Eski Yat Kulübü: San Stefano; İDO İskelesinde Tarih Fukaralığı; Bahriye Anıları; Türkiye Sahilleri Mesafe Cetveli... gibi denizcilik tarihi, kültürü, bilgisi ile ilgili 52 ayrı..»»

Sezer Atmaca (Yayına Hazırlayan)

Amatör Denizcilik Federasyonu

Denizcilik kültürüne bir yolculuk olan Denizcinin Günlüğü’nde kısa ve bilgilendirici yazı alıntı, anekdot ve yazıları tamamlayan fotoğraf veya çizimlerle işlenen konular genel olarak aşağıdaki başlıklar altında toplanabilir: Denizcilik kültürü denizcilik dili genel denizcilik yelkencilik bilimsel denizcilik edebiyat yayın güzel sanatlar kazalar facia..»»
Naviga Yayınları

Naviga Yayınları

Seyirlerinizi kaydedeceğiniz defterin başında bazı başvuru bilgileri yer alıyor: - Teknenin bilgileri (adı, limanı, tipi, modeli, inşa yeri, inşa yılı, tam boyu, eni,...), tekne sahibinin bilgileri (adı, soyadı, adresi, telefonu,...) - Rüzgar Gülü, Bofor Cetveli - Fırtına Takvimi - Temel Bağlar - Marina Adresleri - Özel Teknede Bulundurulması Zorunlu A..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.