Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Denizcilik Teknik Kitaplar

Denizcilik Teknik Kitaplar isimli konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
  Denizcilik Teknik Kitaplar kategorisindeki kitaplar
Fahrettin Küçükşahin

Birsen Yayınevi

ÖNSÖZ Son yıllarda Dünya denizlerinde, buhar türbinleri ile yürütülen gemi sayısı giderek artmaktadır. Özellikle LNG ve LPG tankerleri ile yüksek hızlı konteyner gemileri vb.i buhar türbinleri ile donatılmaktadır. Bu tür gemilerde yüksek basınç ve sıcaklıkta kızgın buhar üreten ve çoğu kez iki dramlı veya “D” türü adı verilen kazanlar kullanılmaktadır. Türlü “Klâs kuruluşlarının” yı..»»
Fahrettin Küçükşahin

Birsen Yayınevi

Dünya denizciliğinde, İkinci Dünya Savaşı sonrası başlayan motorlu gemi serüveni, o zamana kadar ön plânda olan buhar türbinli gemilerin elimizden uçup gitmesine yolaçtı... Onlan yitirdik. Bu değişimde zaman zaman işletmeci mantığı ve gerçekciliğin de katkısı büyük oldu. Bu arada türlü etkenlerin, örneğin işletmeci personel sayısı, genel verim, özgül yakıt tüketimi, seyir yarıçapı, özgül yağ harca..»»
Serdal Can

Kendi Yayını

Önsöz kapt.Serdal can tarafından hazırlanmış yük elleçleme ve operasyonları kitabı her tip yükün elleçlenmesi,istifi,bağlaması, emniyete (deniz tertibine) alınması, daneçleme,yüklemesi, muhafazası, taşıması ve tahliyesi ile ilgili doğru ve gerçekçi bilgiler resmi yayınlar dahil ,saygın ve tanınmış çok çeşitli kaynaklardan alınmış ve tek bir kitapta toplanmıştır. Temel konseptler ve bugü..»»
Serdal Can

Kendi Yayını

Kitabımın tüm denizcilik okullarında okuyan güverte ve makine bölümü öğrencileri için, tüm IMO müfredatını kapsayan yegane kaynak ve şu an denizcilik mesleğindeki tüm güverte ve makine zabitlerin, kaptan ve baş mühendislerin ihtiyaç duyacağı hemen hemen tüm bilgileri kapsayan bir referans olacağı kanaatindeyim.

Bununla birlikte kitabım son teknolojik gelişmeleri de kapsadığından sektörde ..»»

Mehmet İzmir

Kendi Yayını

İçindekiler Birinci Bölüm Draft Survey Kültürü İkinci Bölüm Draft Surveyde Bilimsel Kültürü Üçüncü Bölüm Draft Survey Pratiği Dördüncü Bölüm OLMAYAN VERİLERİN BULUNUŞU TPC/TPI – LCF - MTC/MTI - DRAFT MARKLARIN DİKMELERE OLAN UZAKLIĞI - TANK TRİM VE LİST DÜZELTMESİ OLMAYANLAR - İSKANDİL TRİM DÜZELTME FORMÜLLERİ - TRİME GÖRE TANK İSKANDİL HESABI - İSKAN..»»
Adrian Biran

Birsen Yayınevi

Bu kitap. İsrail Teknoloji Enstitüsü - Technion Makine Fakültesinde çeyrek asırdır Okutulan Gemi Hidrostatiği dersine temel oluşturmaktadır. Kitaba yazarın tasanm ve AR-Ge`deki şahsi deneyimleri yansıtılmış ve öğrencilerden alman geri dönüşümler dahil edilmistir. Kitap öncelikle Gemi İnşaatı Mühendisliği veya Deniz Bilimlerinde okuyan lisans ögrencilerinin ilk meslek dersine yöneliktir. ..»»

Birsen Yayınevi

Gemi Makinaları Operasyonu - 2 »»

Birsen Yayınevi

Buhar Kazanları Buhar Türbinleri Buhar ve Besleme Suyu Sistemleri Pompalar Valflar ve Gemi Sistemlerinin Çalışma İlkeleri ve Bakım Yöntemleri»»
Kemal Demirelİsmail Deha Er

Birsen Yayınevi

Pompalar adlı kitabımızda pompa tiplerini pompa elemanlarını pompa devreleri üzerinde bulunan devre ve bağlantı elemanlarını pompa kavramları ile pompa uygulama hesaplarını anlattık. Literatürde pompa hesaplarını anlatan kitap sayısı az yada çok yeterli miktarda olmasına karşın pompaların gemilerdeki uyguamarına ait pompaları tiplerini ve uygulamalarını anlatan Türkçe kitap sayısı oldukça az ve ye..»»
Serdal Can

Kendi Yayını

Denizcilik sektöründe 2007 yılı IMO (dünya denizcilik örgütü) 7.01 ve 7.03 model kurslarına uygun güverte ve makina zabitleri ve gemi 2. kaptanları, gemi kaptanları (süvariler) için Türkiye’de yayınlanmış tek referans kitaptır.

Denizcilik Meslek Yüksek Okulları ve Denizcilik Fakülteleri için birinci derecede referans ve ders kitabı olacak düzeydedir.

Halen TÜDEV Deniz Eğitim Merkezi’..»»

 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.