Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Denizcilik Sözlük

Denizcilik Sözlük isimli konu başlığında toplam 8 kitap bulunuyor.
  Denizcilik Sözlük kategorisindeki kitaplar
Türkçe

Akademi Denizcilik Yayınları

İTÜ Denizcilik Fakültesi öğretim görevlisi olan Küçükşahin`in hazırladığı yapıt, ansiklopedik özellik taşıyor. Sözlükte, denizcilikte kullanılan 35.000`i aşkın İngilizce sözcüğün hangi alanda kullanıldığı, Türkçe karşılığı ve Türkçe olarak açıklaması bulunuyor. Örnekler: anchor ball: Deniz. Teknenin demirli olduğunu belirten küre; demir küresi. salvage tug: Deniz. Tehlikeli dur..»»
İngilizce

Akademi Denizcilik Yayınları

İTÜ Denizcilik Fakültesi öğretim görevlisi olan Küçükşahin`in hazırladığı yapıt, ansiklopedik özellik taşıyor. Sözlükte, denizcilikte kullanılan 35.000`i aşkın İngilizce sözcüğün hangi alanda kullanıldığı, Türkçe karşılığı ve Türkçe olarak açıklaması bulunuyor.

Örnekler:

anchor ball: Deniz. Teknenin demirli olduğunu belirten küre; demir küresi.

salvage tug: Deniz. Tehlikeli durumd..»»

Ian DearPeter Kemp

Kropi Yayınları

Yelkende Denizcilik Terimleri Sözlüğü"ne ne yazık ki Türkiye`de daha önce benzeri yayımlanmamış bir çalışmadır. Üç tarafı denizlerle çevrili yurdumuzda köklü denizcilik tarihine rağmen kullanılan denizcilik terimlerini böylesine detaylı açıklayan bir kaynak yaratılamamıştır. Bu çalışmanın amacı böyle bir eksikliği gidermekten çok bu eksikliğin giderilmesine önayak olmak ve yabancı kaynaklı yayınl..»»
Ian DearPeter Kemp

Bulut Yayınları

“Yelkende Denizcilik Terimleri Sözlüğü”, içerdiği 1.300 madde, 170 şekil, maddelerin içerikleri ve açıklamaları itibarıyla sözlükten çok küçük bir denizcilik ansiklopedisi sayılabilir. İngilizce metne, kitabın editörü tarafından eklenen, Türkçe’de kullanılan eski sözcükler ve deyimlerle içerik daha da zenginleştirilmeye çalışıldı. Bu ekler yapılırken daha önce dilimizde yayımlanmış eski sözlükler ..»»
Türkçe İşletme ve Yat Kullanım Terimleri Sözlüğü ***Yachts and Marine Commercial Dictionary English to Türkish***

İnkılap Kitabevi

Bu sözlük;

Turizm sektöründe büyük yeri olan turistik limanlarımızda, yabancıların yat kaptanları ile teknelerinin bakımını yapanlara yardımcı olması için düzenlendi.

Deniz sigortalarında geçerli hukuki ve ticari kavramlar, yatlarda kullanılan terimler ve kısaltmalar yararlı olması için ayrı bölümlerde açıklandı.

YAZAR HAKKINDA

Nejat İncediken 1925 doğumlu, Yüksek Denizcilik ..»»

Barbara WebbMichael Manton

İletişim Yayınları

1965’ten beri basılan ve denizcilikteki gelişmeleri içeren 600 yeni kelimenin eklenmesiyle güncelleştirilen, 2000’deki yeni baskısında 2750 kelimelik kapasiteye ulaşan On Dilde Yatçılık Terimleri Sözlüğü, Türkçe baskısına eklenen ve sözlüğün kullanımını son derece kolaylaştıran İngilizce ve Türkçe dizin ile özellikle yabancı sularda seyreden veya seyretmeye hazırlanan tüm yatçılar için yıllardır b..»»
Türkçe*** Standart Marine Navigational Vocabulary English

Denizler Kitabevi

"Güvenli ve yeterli haberleşmenin sağlanabilmesi için IMO tarafından hazırlanan "Standard Marine Navigational Vocabulary"i Türk denizcilerinin bu kitabı daha verimli kullanabilmeleri için Türkçe`ye tercüme ettik.

Kitabın iyi anlaşılabilmesi için İngilizce kelimeler bazen denizcilik deyimleri bazen de konuşma dilindeki karşılıkları ile tercüme edilmiştir.

Kitapta izlenen tercüme yönt..»»

Türk Dil Kurumu

Türk Dil Kurumu Yayınları

Su Ürünleri Terimleri Çalışma Grubu»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.