Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Çocuk Yemekleri

Çocuk Yemekleri isimli konu başlığında toplam 9 kitap bulunuyor.
  Çocuk Yemekleri kategorisindeki kitaplar

Doğan Kitap

Sahrap Sosyal çocuklarımıza miras bırakabileceğimiz Türk yemek kültüründen uzaklaşmadan, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimleri için gerekli vitamin, mineral, karbonhidrat, yağ gibi temel beslenme öğelerini de özellikle dikkate alarak her ayrıntısına kadar düşünülmüş bir çocuk yemek kitabı sunuyor okuyucuya.

Bazısı ilk defa karşılaşacağınız bazısı ise annelerimizden ve anneannelerim..»»

Yasemin Bilen

Mozaik Yayınları

Hayatımızın en önemli parçası olan çocuk, yemek konusunda çoğumuzu üzmüştür. Sunduğumuza dudak büküp, abur-cuburla karnını doyurduğunda nasıl da sinirlenmişizdir kim bilir? Çocuklar yemekte ne sever, ne ister? Ya da yemek konusunda onları neler çıldırtır? Bu soruların yanıtını bulmak gerekir önce. Gittikçe yaygınlaşan fast food tarzı yiyecekleri anneler kendi mutfaklarında hazırlayarak, daha sa..»»

Ebru Şallı

Alfa Yayınları

Sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirin doğumdan itibaren beslenme çok öne Çocuğunuzun yemek yeme alışkanlığını edinmesinde yemeklerin hazırlanış şekli, kullanılan malzemelerin tazeliği, temizliği, besleyici değerleri, çocuğunuza sunuluş şekli belirleyicidir. Ebru Şallı, "Bebek Şer oğlu Beren`le birlikte çocuklar için hazırladığı mama, püre, çorba, kurabiye ve tatlı tariflerini bu kitapta top..»»
Ayşe BaysalPerihan Arslan

Özgür Yayınları

“Bu kitap, çocuklarını bilinçli beslemek isteyen ailelere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Çocuk beslenmesinde temel amaç, çocuğun sağlıklı büyüme ve gelişmesi olduğundan, birinci bölümde sağlıklı beslenme, ikinci bölümde büyüme ve gelişme hakkında bilgilere yer verilmiştir. Büyümenin izlenmesi çocuğun beslenme durumunun belirlenmesinde en uygun yoldur. .."»»

Sheila EllisonJudith Gary

Pozitif Yayınları

"Tüm güzellikleriyle harika bir kitap"

Daily News

"Bir anne ve öğretmen olarak şunu söyleyebilirim ki, bu kitap çocukların seveceği tüm yemek tariflarini içeriyor. Çocuklarının mutluluğunu düşünen her anne-baba bu kitabı mutlaka okusun."

Joan Slackman, MD

"Zaman sıkıntısı çeken ve yemek hazırlamaktan nefret eden anne- babalar. Bu kitap tam size göre."

Fresno Bee »»

Ebru Şallı

Tefal Yayınları

Yeni Baskısı Kitabın İçeriği Yenilenerek ve Yeni tarifler Eklenerek Alfa Yayınları`ndan Çıktı. Yeni Baskısını Görmek için http://www.kitapdenizi.com/kitap/23754-Besleyici-ve-Lezzetli-Cocuk-Yemekleri-Ebru-Salli.aspx<..»»
Petek Gökçe

İnkılap Kitabevi

Çocuklar için hazırlanmış sıra dışı bir yemek kitabıdır. Bu kitabı diğer yemek kitaplarından ayıran başlıca özellik interaktif oluşudur. Çocuklar kendi damak zevklerine göre tarifleri değiştirebilir, kendi geliştirdikleri tarifleri kitaba işleyebilirler. Bunun gelişigüzel olmaması için kitapta çocukları tükettikleri besinlerle ilgili bilgi edinmelerini teşvik edecek deneysel öneriler yer almakt..»»

Annabel Karmel

İnkılap Kitabevi

1991 yılındaki ilk baskısından bu yana konusunda rakipsiz bir “bestseller” olan Annabel Karmel`in bebek beslenmesi konusundaki eseri anneler için vazgeçilmez bir temel başvuru kaynağı ve güvenilir bir rehberdir. Bu yeni baskıda Annabel`in büyüklerle miniklerin ortak bir iştah ve keyifle yiyebileceği pek çok tarifi var. Ayrıca alışveriş ve yemek hazırlama kolaylıkları, zamanı daha bilinçli kulla..»»

M. Zümrüt Özkan Anjuere

Alfa Yayınları

Yemek yedirmek ve doyurmak kültürel yapımızda anneyi tatmin eden ve çocuğuna iyi baktığını hissettiren en önemli duygulardan biri olduğu için yemeğini yemeyen çocuk her zaman üzüntü kaynağıdır. Çocuklar daha önce hiç tatmadıkları, görüntüsü, kokusu farklı olan yeni yemekleri denemek konusunda çok istekli olmayabilirler. Bu durum, annelerin beyin fırtınası yaparak, farklı pazarlama teknikleri yarat..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.