Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Çocuk Kitapları-Yabancı Yazarlar

Çocuk Kitapları-Yabancı Yazarlar isimli konu başlığında toplam 694 kitap bulunuyor.
  Çocuk Kitapları-Yabancı Yazarlar kategorisindeki kitaplar
N. D. Wilson

Remzi Kitabevi

Hem ilkgençlik çağı çocukları için hem de yetişkinler için olağanüstü fantastik bir serüven...

12 yaşındaki Henry York, teyzesi ve eniştesinin evinde, üç kuziniyle birlikte kalmaktadır. Bir gece tavan arasındaki odasında uyumak üzereyken başucundaki duvarda bir takırtı duyar. Ertesi gece de aynı yerden kafasına bir sıva parçasının düşmesiyle uyanır. Sıvanın koptuğu yerde topuz biçimli iki..»»

Thomas Brezina

Say Yayınları

Dört Kafadarlar Takımı: Çocuklarının okumayı sevmediğinden yakınan anne ve babaları, öğrencilerinde kitap okuma zevki ve alışkanlığı olmadığı için üzülen öğretmenleri sevindirecek. Ya çocuklar, gençler? Asıl onlar sevinecekler Dört Kafadarlar Takımı`nı tanıdıkça. Sevinecekler, kitap okuma sevgisiyle dolacaklar, kahramanlarımızın sürükleyici serüvenlerini izledikçe onlar gibi düşünen, soran ve ..»»
Jules Verne

Altın Kitaplar Yayınevi

«Gezgin» Yelkenlisi 2 Şubat 1873 günü, Gezgin adlı yelkenli 43 derece 57 dakika güney enleminde ve 165 derece 19dakika doğu boylamında bulunuyordu. San Fransisco`da, güney denizlerinde balık avlamak üzere denize indirilen bu dört yüz tonilatonluk yelkenli gemi, Kaliforniya`lı bir zenginindi ve birkaç yıldır, kaptan Hull adında bir gemicinin yönetimindeydi. Kaliforniya`lı zenginin daha birçok..»»
Anna Gavalda

Günışığı Kitaplığı

Bir “umutsuz vaka”nın kendini keşif macerası, eğitim anlayışına taze bir soluk getiriyor. Bugün Fransa’nın en çok okunan yazarlarından olan Anna Gavalda, 2000 yılında yayımlanan ilk öykü kitabıyla bir anda dikkatleri çekmiş ve Fransa’nın en saygın edebiyat ödüllerinden RTL-Lire Büyük Ödülü’nü alınca da büyük ün kazanmıştır. Çocukların bir solukta okuyacakları bu kitapta yazar, başarısız, te..»»
Jules Verne

Doğan Egmont Yayıncılık

80 Günde Dünya turu»»
Charles Ogden

Günışığı Kitaplığı

Biri kız biri oğlan Beter İkizler’in akıl almaz maceraları, kitap okumayı sevmediğini sananları bile edebiyatla buluşturuyor! Yaramaz ikizlerin akıl almaz maceralarının anlatıldığı, karakterleri başarıyla canlandıran etkileyici siyah-beyaz resimlerle bezeli diziyi, kitap okumayı sevmediğini sananlar bile bir solukta, keyifle okuyorlar. İkizlerin zekice şakaları ve haylazlıkları o denli inanılma..»»
Angel Karaliyçev

Can Yayınları

Irmağın Karadeniz`e döküldüğü yerde çok yaşlı söğüt ağaçları vardı. Bu ağaçların altından kıvrıla kıvrıla ince, beyaz bir keçiyolu geçer, geceleri küçük pencereleri kedi gözü gibi parlayan küçücük eve giderdi. Evin avlusunu otlar bürümüş, balkabakları, su kabakları çit boyunca yayılıp gitmişlerdi. Bir gün evin sahibi balıktan dönünce, balık ağlarını kurusun diye otların üstüne serdi. (Kitaptan bir..»»
Pinelopi S. Delta

Altın Kitaplar Yayınevi

Bir kral, eğlenceye dalıp tüm sorumluluklarını unutursa ne olur? Gelin, bir bakalım: Saraydaki bütün görevliler işlerini savsaklamaya başlar ve sonunda ülke harabeye döner. Ama, bazen bu kötü gidişe dur deyip, durumu kabullenemeyen ve bir şeyler yapmak isteyenler de çıkabilir. İşte, Prens de kız kardeşi Barış’ın yardımları ve arkadaşı Bilgi’nin öğütleriyle dirliği ve düzeni sağlamak için kolları s..»»
Enid Blyton

İnkılap Kitabevi

Dört çocuk çobanın bu garip sözlerini duyunca o sıcak güneşin altında bile ellerinde olmadan ürperdiler. Gerçek miydi söyledikleri acaba? Fırtınalı gecelerde hala enkazcıların ışığı yanıyor muydu? Neden ama? Bu kayalıklı ıssız kıyıda hala aynı işin yapıldığı herhalde düşünülmezdi.»»

Sergey Mihalkov

Can Yayınları

Güldürmek, eğlendirmek, dünyanın en güç işlerinden biri. `Mihalkov`, bu işi, her zaman büyük bir ustalıkla gerçekleştiren büyük bir yazar. Şiir, öykü, roman türünde yazdığı kitaplarının pekçoğu dünya dillerine çevrilip yayımlanmış. Çocuklar için yazan dünyanın üç beş ünlü yazarından biri. Özellikle ilkokul çağındaki çocukların bayılarak okuyacakları `Afacanların Şenliği` adlı bu kitabında, yazar, ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.