Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Carlos Castenada Dizisi

Carlos Castenada Dizisi isimli konu başlığında toplam 13 kitap bulunuyor.
  Carlos Castenada Dizisi kategorisindeki kitaplar
Carlos Castaneda

Epsilon Yayınları

Carlos Castenada Dizisi Don Juanla yeni söyleşilerle sürüyor. New Age EQ Ana Dizisinden Çağdaş Öğretiler Nevzat Erkmen in çevirisiyle Epsilon okurları için yayımlandı Bambaşka bir düşünce dizgesine yöneltilen çok değişik bir bakış. İlk kitaptaki serüvenler daha da heyecanlı bir biçimde bu kitapta sürüyor. Don Juan`ın Öğretileri adlı birinci kitabın sonunda, Carlos Castaneda, ko..»»
Carlos Castaneda

Epsilon Yayınları

Carlos Aranha Castaneda, Los Angeles`taki California Üniversitesi`nde insan bilim dalında doktora öğrencisiyken Meksika`nın Sonora bölgesindeki Kızılderililer tarafından kullanılan birtakım tıbbi bitkilere ilişkin bilgi topladığı sırada yaşlı Yaqui Kızılderilisi Don Juan`la tanışır. Don Juan`ın kılavuzluğunda bir "bilgi adamı" olmasının son derece ilginç olan öyküsünü 12 kitap haline getiren Casta..»»
Carlos Castaneda

Söz Yayınları

Yeni Baskısı Çıktı

Yeni Baskısını İncelemek için http://www.kitapdenizi.com/kitap/29401-Carlos-Castaneda-Dizisi-1-Don-Juanin-Ogretileri--kitabi.aspx Carlos Castaneda, doğadışı güclerinden ötürü Güneybatı Amerika halkını..»»

Carlos Castaneda

Söz Yayınları

»»
Carlos Castaneda

Söz Yayınları

Benim için dünya esrarengizdir harikulade, ürkütücü, gizlerle dolu, kavranılamazdır o zira; ben senin burada, bu görkemi âlemde, bu görkemli çölde, bu görkemli zamanda olmanın sorumluluğunu üstlenmen gerektiğine inanmanı istedim hep. Her bi eyleminin sonucunu hesaba katmayı öğrenmen gerektiğine inanmanı istedim; zira sen burada kısa aslında, onun tüm görkemlerine tanık olamayacağın denli pek kı..»»

Carlos Castaneda

Söz Yayınları

Carlos Castaneda`nın her kitabı karanlık bir gecede çölün üzerinde çakan şimşek gibi en derin gizlerin aydınlanmasını sağlayan parlak ve şaşırtıcı birer patlama; bize hem çok bildik hem de yabancı olan bir dünyayı gösteriyor - rüyalarımızdaki manzarayı.

İÇTEN GELEN ATEŞ` te Castanede, ele avuca sığmaz, zaman zaman alaycı ve sık sık da dehşet salan Nagual Don Juan`ın ona aktardığı ve Castan..»»

Carlos Castaneda

Söz Yayınları

Her geçen gün Carlos Castnaeda`nın kitaplarını Türkiye`de yayımlamaya başlamış olmaktan dolayı büyük sevinç duyagelmekteyim. Sevincimin temel nedeni de gene her geçen gün bu konuda beni arayan, kutlayan ve teşekkür eden okurlarımın artagelmesi: Asıl ben sizlere teşekkür ederim.Sizin bu yüreklendirmeleriniz sayesinde tuttum, Castaneda`nın tüm kitapalrının telif haklarını aldım. Şu anda dokuz kit..»»

Carlos Castaneda

Söz Yayınları

Carlos Castaneda, Los Angeles`daki California Üniversitesitesi`nde insanbilim (antropoloji) dalında uzman bir öğrenciydi. Yaşlı bir Yaqui yerlisi olan don Juan`la tanıştığı zaman, Meksika`nın Sonora yöresindeki Kızılderililerce kullanılan çeşitli tıbbi bitkileri incelemekteydi. Don Juan` ın öğretileri, bu iki insanın usta ve öğrenci olarak geçirdikleri ilk beş yılın öyküsüdür. Carlos Castaneda ..»»

Carlos Castaneda

Söz Yayınları

“Carlos Castaneda`nın kitaplarına sahip olmak inanılmaz bir şans... Onlarda anlatılan öykü öylesine güzel, betimlemeler öylseine capcanlı... Antropoloji biliminin ürettiği en iyi yapıtları oluşturyorlar.. Onun yaptığı şeyin önemini abartabilmek olanaksız." "Castaneda, New Age akımının manevi babalarından birioldu. Çağımızın en yaşamsal konularını ele alıyor." Onun kitaplarını okuduktan sonra dü..»»

Carlos Castaneda

Söz Yayınları

Geçen hafta Castaneda`nın öldüğü açıklandı. Kızılderili büyücü Don Juan`ın öğretilerini kitaplarıyla milyonlarca okura aktaran gizemci-yazar-antropolog Carlos Castaneda ülkemizde de ilgi görüyordu.
Bir antropolog olarak bilim dünyasına giren Castaneda daha sonra kitaplarının getirdiği ünle New Age (Yeni Çağ) düşüncesinin önde gelen adlarından oldu.
- Yeni Yüzyıl , 28 Haziran 1998 »»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.