Denizin dibinde incilerle taşlar karışık bulunurlar. Övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunur. Mevlana [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bilim ve Teknik

Bilim ve Teknik isimli konu başlığında toplam 7 kitap bulunuyor.
  Bilim ve Teknik kategorisindeki kitaplar
Haziran

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

*TÜKENDİ - Bilim ve Teknik dergisinin Haziran sayısında 39 yıılık serüvenin koca bir kütüphaneyi dolduracak 457sayısının bulunduğu DVD hediye olarak veriliyor.

Aynı DVD temmuz sayısında da veriliyor. Temmuz sayıs için aşağıdaki linki tıklayınız.

»»

Temmuz

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Bilim ve Teknik dergisinin Temmuz sayısında 39 yıılık serüvenin koca bir kütüphaneyi dolduracak 457sayısının bulunduğu DVD Tekrar hediye olarak veriliyor. »»

Ağustos

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Kapak Konusu: Türkiye Neresinde? Nanoteknoloji

İçindekiler için tıklayınız.

Bilim ve Teknik - Temmuz - 2006 "DVD`li" Sayı: 464»»

Stephen Hawking

Doğan Kitap

Hawking ve Mlodinow bu kısa ve hareketli kitapta okuyucuyu alıp bir temel fizik ve kozmoloji kasırgasına sürüklüyor. -The Wall Street Journal- Büyüleyici, modern fiziğin tüm karmaşıklığı içinde bize net bir anlayış kazandıracak fikirlerle dolu. -Los Angeles Times- Yazarlar bir ilki gerçekleştirip kendi alanlarına müthiş bir berraklık getiriyorlar... Bilimi bu denli çekici ilginç kılmak ..»»
Richard Dawkins

Kuzey Yayınları

"Keats, Newton'ı, gökkuşağındaki renklerin kökenini açıklayarak ondaki tüm şiirselliği yok etmekle ve böylece onun gizemindeki büyüyü bozmakla suçlamıştı. Bu aydınlatıcı ve etkileyici kitapta Richard Dawkins, Keats'ın fazlasıyla yanıldığını ortaya koyuyor ve bilimsel anlayışın insanın yaratıcılığına nasıl esin kaynağı olduğunu ve dünyadaki olağanüstülüğümüzün değerini nasıl artırdığını gözler ön..»»
Richard A. Clarke, Robert K. Knake

İstanbul Kültür Üniversitesi - İKÜ Yayınevi

Dilimize yeni bir sözcük girdi: "hack'lemek". Anlamı: internette haklamak. Yani izinsiz sızıp darbe vurmak. Size uzak bir tehlike değil bu. Ülke altyapısına bir siber saldırı yaşantınızı altüst edebilir. Bilgisayarlar aksayınca boru hatları yakıt iletemez. Gazınız, elektriğiniz, suyunuz, telefonunuz kesilir. Kara, deniz, hava trafiği durur. Hastaneler hizmet veremez. Bankadan para çekemezsiniz...»»
Harald Fritzsch

Metis Yayınları

Tüm zamanların en önemli fizikçilerinden dördü bir araya gelip kuantum fiziği hakkında konuşsaydı ortaya nasıl bir sohbet çıkardı? Hiç şüphesiz ilginç bir sohbet. Aydınlatıcı. Kışkırtıcı. Hatta eğlenceli. Alman fizikçi Harald Fritzsch'in Newton, Einstein, Heisenberg ve Feynman'ı bir araya getirdiği "Yanılıyorsunuz Einstein!" bu sıfatların hepsine sahip. Adrian Haller adlı (kurmaca) bir fizik ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.