Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bilim Tarihi

Bilim Tarihi isimli konu başlığında toplam 67 kitap bulunuyor.
  Bilim Tarihi kategorisindeki kitaplar
Michael Tambini

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Yeni bir yüzyıla girerken TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları Başvuru Kitaplığı`ndan yeni bir kitap: 21. Yüzyıl

Önümüzdeki yüzyılda neler olacak? Bütün sıkıcı ve tehlikeli işleri bizim yerimize robotlar mı yapacak? Bilimkurgu filmlerinde hep gördüğümüz uzay kolonileri bir gün gerçek olacak mı? Evren, geçmişi ve geleceği ile bir sır olmaktan kurtulacak mı? Beynimizin işleyişini tam olarak anlayab..»»

George Sarton

Gündoğan Yayınları

Sarton da, Comte ve Tannery gibi, bilim tarihini, tek tek bilimlerin tarihinden ayırır. Bilim tarihi, matematik tarihinden, kimya tarihinden veya biyoloji tarihinden farklı bir tarihtir. Bir bilim tarihçisi, araştırırken ve yazarken bilimin bütün dallarını hesaba katmalıdır. Çünkü amaç, bilim ağacının bir dalının değil, tamamının gelişimini açıklamak. »»
Alfred W. Crosby

Kitap Yayınevi

İnsanoğlu atış ve ateş ile çevreyi belirli bir uzaklıktan değiştirebilen tek canlı türü. Bu iki yeteneğimizle tarihimizin ve dünyadaki evrimin akışını değiştirdik ve sonunda uzaya çıkmayı becerdik. Bu yetenek insanoğluna, kullandığı aletlerin boyutuyla kıyaslanması imkansız bir güç verdi. Clovis avcısı Kuzey Amerika'nın son mamutunu mızrakla; Siyonist bir fanatik, Yitzhak Rabin'i tabancayla; Wer..»»
Carole Stott

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Ay her zaman insanların ulaşmak istediği, gitmeyi düşlediği bir yer olmuştu. 1969 yılında bu hayal gerçekleşti ve ilk insan Ay`a ayak bastı. O gün yıllar süren uzay yarışında da bir dönüm noktasıydı.

Tübitak Popüler Bilim Kitapları Başvuru Kitaplığı`ndan Ay`a İniş ile ilk yapay uydunun fırlatılmasından bugüne yaşanan gelişmeleri adım adım izleyebilirsiniz. »»

Fritjof Capra

İnsan Yayınları

Newton ve Descartes`ın mekanistik dünya görüşüne bağlanan modern Batı kültürü dünyamızı bir bunalımın eşiğine getirdi. Bu bunalımdan kurtuluş çareleri arayan ve kendisi meslekten bir fizikçi olan Capra, sözkonusu dünya görüşünün günümüzde modası geçmiş bir hale düştüğünü ve Fiziğin Taosu adlı kitabında dile getirdiği modern fiziğin bulguları ile uyum içindeki yeni ve daha tutarlı bir dünya görüşün..»»
Emine Sonnur Özcan

Ötüken Neşriyat

Türkistan`ın Ceyhunötesi`nde başlayıp Afganistan`daki Gazne`de sona eren çarpıcı bir hayat hikâyesi..

İlimlere karşı inanılmaz bir merak besliyen Ebû Reyhân el-Bîrûnî, muhteşem dehasıyla XI. Yüzyılın ilk yarısına damgasını vurmuştur. Bu dönem, onunla bir süreliğine aynı mekânı paylaşan ünlü bilgin İbn-i Sînâ başta olmak üzere, bir çok bilim adamının tarihi onurlandırdığı bir dönemdir.

..»»

Mustafa Temiz

Seha Neşriyat

Bugün, kendi sömürü düzenlerini devam ettirmek için insan hakları borazanlığı yapan, fakat medeniyet namına hiçbir işaretini göremediğimiz tek dişleri kalmış batılıların dünya huzurunu sağlayamadıklarını, bunun 2000'li yıllar için kollarını sıvayan ve hareket azmini Türk-İslam-Bilim üçlüsünden alan milletimiz tarafından gerçekleştirileceğini, ancak o zaman, dünyada en zayıfından en kuvvetlisine ..»»
Şafak Ural

Çantay

BILIM TARIHI»»
Cemal Yıldırım

Remzi Kitabevi

Genişletilmiş üçüncü basımını sunduğumuz Bilim Tarihi´nde, bilimin gelişmesi başlıca şu aşamalarda ele alınmaktadır: Eski Uygarlıklarda Bilim; Ortaçağ Avrupası ve ıslâm Dünyasında Bilim; Rönesans ve Modern Bilim; Aydınlanma Çağı ve Bilim; Endüstri Devrimi ve Bilim; Çağdaş Bilim. Ayrıca kitabın sonunda yer alan 14 çeviri metin ile bilim adamlarına ilişkin biyografik bilgiler yeni basımın başlıca öz..»»
Pascal Acot

Çantay

BILIM TARIHI»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.