Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bilim Kurgu - Fantastik

Bilim Kurgu - Fantastik isimli konu başlığında toplam 385 kitap bulunuyor.
  Bilim Kurgu - Fantastik kategorisindeki kitaplar
Eoin Colfer

Artemis Yayınları

PERİLER İYİ DÜŞÜNÜN. HEM DE ÇOK İYİ. ARTEMİS FOWL`UN MACERASI ASLA BİTMEYECEK. Peri teknolojisi, okyanus ötesinden gelen acımasız bir cani ve kırılmayacak bir şifre dünyayı yönetebilir mi? İnsanlar onların izini buldu galiba. Bütün Peri Halkı yine tehlike altında. Yüzbaşı Holly, Foaly, Mulch ve Yarbay Root`un olaylara karışıp müdahale etmeleri gerekiyor. ..»»
R. A. Salvatore

Laika Yayıncılık

Bir Kara Elf... İki büyülü kılıç... Bir bilinmeyen düşman... Ve kana susamış bir işgalci sürüsü... Henüz kim tarafından yönlendirildiği bilinmeyen bu acımasız ork sürüsü; Dünyanın Omurgası'nı yakıp yıkarken, önlerine çıkan her şeyi yok ediyordu. Her şey ayaklar altında çiğnenirken, Kara Elf Drizzt Do'Urden ve arkadaşları; bu önlenemez yıkımın karşısına çıkarlar... Baltalar, k..»»
Sadık Yemni

Çizmeli Kedi Yayınları

Demor cızırtısı, borza hışırtısı, metu gıcırtısı... Ünlü edebiyat eleştirmeni Dardurc böyle buyurdu. Metu'nun yazarlık gücünün tükendiğini söylüyordu. Oysa Metu'nun çok daha büyük sorunları vardı. Akisfer, yörüngesinde iki Ay bulunan bir gezegen. Kutsal Zar adı verilen şeffaf bir zarla ikiye ayrılmış. Akisfer'de hayat Dünya'da yaşamaya benzer mi? Kutsal Zar'ın diğer tarafına geçmek mümkün..»»
Robert Jordan

İthaki Yayınları

Zaman Çarkı Serisi Büyük Bir Heyecanla Devam Ediyor...

Rand, Nynaeve`in yardımıyla Gerçek Kaynak`ın eril yarısını temizlerken Zaman Çarkı dünyasında işler gittikçe karışıyor. Afetsınırı korumasız kaldı, Sınırboyu lord ve leydileri güneyde. Karakule`de, Logain ile Mazrim Taim arasındaki ayrım gittikçe daha belirgin oluyor. Rand Taim`e daha ne kadar güvenebilecek?

Gawyn Egwene`in aşkı ile..»»

Suzanne Collins

Pegasus Yayınları

Açlık Oyunları`nın Nefesinizi Kesecek 3. Kitabı. Bütün engellere rağmen, Katniss Everdeen Açlık Oyunları`ndan iki kez sağ çıkmıştır. Ama şimdi kanlı arenadan sağ çıkmayı başardığı halde hâlâ güvende değildir. Capitol kızgındır. Capitol rövanş istemektedir. Uğradıkları bozgunun bedelini ödetmek istedikleri kişi kimdir? Katniss. Daha da beteri, Başkan Snow başka hiç kimsenin de güvende olmad..»»
Philip K. Dick

Altıkırkbeş Yayınları

Philip K. Dick'in ölümünün ardından notları arasında bulunan Albemuth Özgür Radyosu, delice ve paranoyak yaklaşımlarla, eleştirmenlerin çoğunun dediği gibi, onun en önemli eseridir. "En sonunda kavradım ki, Adem ile Havva'nın işlediği günahlar ve sonuçları, aslında bu engin iletişim ağıyla Valis'in sesini ifade eden Yapay Zeka birimiyle olan bağlantının kopmasıydı. Başlangıçta, tıpkı yanımdak..»»
Sibel Özman

Bu Yayınevi

Sanki bir ateş yakılmış; üzerine içi su dolu kocaman bir kazan konulmuş gibi, fokur fokur kaynıyordu Yonca Sokak... Bazılarının ise henüz düşünemeden değişecek olan yaşamlarından haberleri bile yoktu... Okurlarına... "Kim istediği gibi yaşayabiliyor ki? Öyle ise yaşam bir fantasia!" diyen Sibel Özman'ın kaleminden fantastik bir roman... (Arka Kapak) »»
Douglas Nıles

Ankira Yayıncılık

ALTIN KURE/EJDERHA MIZRAGI/BUZDUVARI UCLEMESI 2.CI»»
Phillip Pullman

İthaki Yayınları

"Kuzey Işıkları" üç ciltten oluşan bir serinin ilk kitabı. Bu ilk kitap bizimkine benzer, ancak pek çok farklı özellik barındıran bir evrende geçiyor.

Lyra`nın arkadaşı Roger ortadan kaybolunca, Lyra ve cini Pantalaimon onu aramaya karar verirler. Bu arayış onları çıplak, eşsiz güzellikteki Kuzey`e yöneltir. Zırhlı ayıların hüküm sürdüğü, gökyüzünde cadı-kraliçelerin uçtuğu ve bir grup bi..»»

Phillip Pullman

İthaki Yayınları

Lyra ve cini Pantalaimon üçüncü bir evrenden gelen bir firari olan Will Parry ile karşılaştıkları farklı bir evrende yollarını kaybetmişlerdir. Will, çocukların aylak aylak gezindiği, ancak yetişkinlerin ruhlarının Tayflar tarafından emildiği Cittágazze ile kendi Oxford`u arasında küçük bir pencere bulur.

Will`in kaşif babası yıllar önce ortadan kaybolmuş, ve son zamanlarda garip tipler onu..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.